Вправи Кегеля з кульками: як ними користуватися

Вправи Кегеля з кульками: як ними користуватися

Багато чули про користь вправ Кегеля, особливо для жінок. Вони допомагають опрацювати ті м’язи, які в повсякденному житті практично ніяк не задіюються, завдяки чому покращують здоров’я, запобігають ряд проблем і благотворно впливають на сексуальне життя. Особливо популярні вправи кегеля з кульками. Кульки Кегеля являють собою вагінальні тренажери, що застосовуються для підвищення тонусу інтимних м’язів, для зменшення вагіни в розмірах і зниження ймовірності хвороб сечостатевої системи. Цей нехитрий тренажер унікальний тим, що для його застосування не потрібно особливої підготовки, займатися з ним можна в будь-який час і в будь-якому місці, а список протипоказань мінімальний.

Якими бувають вагінальні кульки Кегеля

Ці інтимні тренажери, що застосовуються для зміцнення м’язів нижньої тазової області, можуть відрізнятися залежно від форми, ваги, розміру, виконання. Вагінальні кульки скріплюються між собою міцною ниткою або волосінню. На кінці їх знаходиться петля, залишається зовні під час тренування і дозволяє потім витягти пристосування з піхви.

Кулі діляться на три групи:

 • Класичні. Найпростіші моделі, призначені для тренування інтимних м’язів і не оснащені ніякими додатковими функціями.
 • Вібруючі. Допомагають підвищити м’язовий тонус і забезпечують відмінну профілактику гінекологічних захворювань. Також вони сприяють підвищенню сексуального потягу і чутливості ерогенних зон.
 • Кульки зі зміщеним центром ваги. Представляють собою порожнисті кулі, а всередині них розташований маленький важкий кульку.

По формі кулі Кегеля можуть бути круглими і овальними. Кожен варіант якоюсь мірою ефективний і може застосовуватися для занять. Діаметр окружності пристосувань може бути 1,5-4 см, а вага — 30-150 грам. Для початківців рекомендується використовувати легкі кульки Кегеля з великим діаметром.

Для виготовлення кульок Кегеля можуть застосовуватися такі матеріали:

 • Гіпоалергенний пластик, який не викликає жодних алергічних реакцій.
 • Метал. Такі кулі досить важкі, і їх рекомендується використовувати тільки тренованим жінкам.
 • Силікон. Цей матеріал універсальний, легкий і комфортний, і може застосовуватися всіма жінками.
 • Камінь. Може застосовуватися для виготовлення куль нефрит або жадеїт. Такі тренажери потрібно застосовувати дуже обережно, оскільки при появі відколів існує ризик поранити слизову оболонку піхви.

Також вагінальні кульки можуть відрізнятися за текстурою поверхні. Вона може бути гладкою, ребристої, рельєфною, оксамитовою. Початківцям краще вибирати ребристі або рельєфні прилади, оскільки нетренованим м’язами утримати гладкі кульки буде складніше.

Вправи з кульками кегеля для жінок: показання

Вправи з кульками кегеля будуть корисні будь-якій жінці, у якої немає гінекологічних захворювань та інших протипоказань. При наявності тих чи інших сумнівів краще заздалегідь проконсультуватися з гінекологом. Використання куль тренажерів особливо корисно у таких випадках:

 • При плануванні вагітності для полегшення пологів. Основне участь у родовій діяльності беруть м’язи промежини і тазового дна, тому вміння контролювати м’язову роботу допоможе полегшити і прискорити розродження.
 • Якщо жінка після пологів відчуває зниження тонусу і слабкість вагінальних м’язів. Заняття допоможуть повернути втрачену еластичність, допоможуть усунути розтягнення.
 • Для лікування і профілактики нетримання сечі. Ця проблема актуальна для багатьох жінок після пологів та при клімаксі.
 • Для профілактики захворювань органів малого тазу. Завдяки зміцненню тазових м’язів поліпшується місцевий імунітет, поліпшується мікрофлора, значно знижується ризик цілого списку запальних захворювань.
 • При хворобливих місячних і нерегулярному менструальному циклі.
 • Для того щоб відстрочити клімакс і спростити процес його переміщення.
 • Для запобігання випадіння матки.
 • Для підвищення якості сексуального життя, підвищення чутливості ерогенних зон і посилення лібідо.

Багато акушери і гінекологи радять пацієнткам використовувати кульки Кегеля після пологів, що допомагає попередити ряд негативних наслідків, серед яких і мимовільне сечовипускання. Регулярне використання цього невигадливого тренажера допомагає домогтися поліпшення як жіночого здоров’я, так і її інтимного життя.

Кулі Кегеля: інструкція по застосуванню

Розберемося, як користуватися кулями Кегеля. Попередньо перед початком тренування потрібно відчути силу своїх м’язів піхви. З цією метою помістіть палець на кілька сантиметрів всередину і скоротіть м’язи, як це відбувається при затримці сечовипускання. Якщо ви відчули повне напруження м’язів, це означає, що вони досить натреновані, і можна використовувати більш важкі кулі. При більш слабкому м’язовому відповіді підбирається силіконовий тренажер. Принцип роботи і використання куль досить простий. Дотримуйтеся такої інструкції:

 • Перш ніж займатися, спустошили сечовий міхур.
 • Між останнім прийомом їжі і виконанням вправ повинно пройти не менше години.
 • Куля потрібно якісно обробити антисептиком або пару хвилин потримати їх у слабкому розчині марганцю. Потім кулі потрібно змастити спеціальним інтимним гелем і помістити їх всередину піхви.
 • Якщо ви тільки почали виконувати вправи, краще робити це в положенні лежачи, так як для гімнастики в положенні стоячи м’язи ще недостатньо зміцніли. Петля після введення повинна залишатися зовні.
 • Не варто відразу переходити до списку вправ для жінок з кульками Кегеля, так як деякі з них призначений для жінок, які вже мають певний досвід тренування інтимних м’язів. Для початку важливо спробувати знайти комфортний для себе ритм роботи.
 • Пластикові або силіконові кульки бувають одинарними і подвійними, і особливої різниці для тренування між ними немає.
 • Починати заняття рекомендується з двухсекундного напруги і розслаблення. Кожен день збільшуйте цей інтервал на пару секунд. Кількість повторень повинно бути не менше десяти.
 • Важлива складова таких занять — це дихання. Не затримуйте його в процесі тренування, дихайте глибоко, плавно і розмірено.

Вагінальні кульки можна використовувати при вагітності і критичних днях.

Витягнути кульки з піхви досить просто. При наявності петлі просто потягніть за неї. Якщо мова йде про одиничному кульці, його можна витягнути за допомогою скорочення м’язів черевного преса або при кашлі.

Вправи Кегеля з кульками: опис

Правильно підібрані кулі повинні утримуватись у піхву з певним зусиллям. Тому початківцям жінкам рекомендується використовувати полегшені моделі. Регулярну пятнадцатиминутную тренування з часом можна довести до восьмигодинного утримання куль. Постійні заняття допоможуть вам почати відчувати свої внутрішні м’язи і керувати ними. Коли ви вже зможете впевнено утримати тренажер мускулатурою, можна застосовувати кулі Кегеля для жінок в домашніх умовах за допомогою таких вправ:

 • Скорочуйте м’язи піхви, намагаючись проштовхнути кулі вгору і опустити їх вниз. Слідкувати за технікою виконання можна по петлі, яка рухається.
 • Чергуйте розслаблення і скорочення м’язів, домагаючись максимально глибокого розташування тренажера.
 • Використовуйте виштовхуючі руху для переміщення виробу від шийки матки до області виходу піхви.
 • Плавно рухайте кульки по вагінального каналу.
 • Робіть різкі виштовхування до повного виходу тренажера з піхви.
 • Тренажер з двома кулями помістіть всередину тільки на половину, а друга куля при цьому повинен залишатися зовні. Втягніть його всередину, після виштовхніть.
 • Освоївши всі перераховані вище вправи, ускладните собі завдання, підвішуючи на петлі вантажу вагою до 300 грам. Але це можна робити тільки тоді, коли м’язи вже достатньо треновані.

Кількість повторень вправ — 10 разів. Але якщо спочатку вам важко повторити їх стільки, знизьте його до оптимального для себе. Повторювати вправи рекомендується щодня або хоча б три рази в тиждень. Жінки, які добре натренировали інтимні м’язи, можуть легко обертати кульки всередині піхви, міняти їх місцями або навіть вистрілювати. Домогтися такого рівня професіоналізму можна лише за допомогою регулярних інтенсивних тренувань.

В цілому ж у тому, як користуватися кульками Кегеля для початківців, немає нічого складного. Але важливо, щоб у процесі виконання вправ працювали виключно м’язи піхви. Не напружуйте м’язи живота і сідниць — це погіршує ефективність вправ.

Запобіжні заходи

При виборі кульок потрібно проявляти уважність. Існує величезна кількість різних моделей, які приваблюють яскравими квітами, нетривіальною формою і виконанням. Однак потрібно розуміти, які пристосування принесуть користь, а які краще обійти стороною. Рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Не рекомендується використовувати збірні кулі, які робляться з пластика і являють собою дві скріплені між собою півсфери. В даному випадку мікрофлора може моментально потрапляти в маленькі тріщини на стиках мікросфер і провокувати інфекцію. Якісно вимити такі кулі теж досить складно, тому ризик запальних процесів дуже великий.
 • Кульки на текстильній нитці підходять тільки для одноразового застосування, оскільки і сама нитка, і її кріплення можуть спровокувати розмноження патогенних бактерій. А провести якісну дезінфекцію такого виробу вкрай складно.
 • Рельєфні поверхні і складні форми запобігають внутрішнє ковзання, що полегшує вправи, тому застосовувати такі кульки рекомендується новачкам. Більш ефективними будуть прості і гладенькі кульки, до того ж їх простіше дезінфікувати.
 • Металеві кулі досить складно утримати, тому їх не рекомендується застосовувати початківцям. Звертайте увагу, щоб тренажер був виготовлений конкретно з нержавіючої сталі, а не просто мав блискуче покриття, яке буде згодом злазити і окислюватися. Перевірити кульку можна за допомогою магніту — якщо він магнитится, то це не підробка.
 • Нефритові яйця в більшості випадків виробляють з жадєїта, оскільки справжній нефрит є дуже дорогим. У жадеїту пориста структура і він може стати розсадником інфекцій. Не можна використовувати кам’яні яйця довго — в цьому випадку вони можуть спровокувати зворотний ефект і розтягнути м’язи.

Правильно підібрані і використовуються кульки Кегеля допоможуть добитися відмінних результатів. Пропонуємо переглянути кілька відео про їх застосування.

Вправи з кульками Кегеля на відео