Абдомінальне ожиріння: причини, лікування, меню дієти, як позбутися

Ожиріння — проблема, що з’являється все більш часто в ранньому віці, і якщо раніше вона відчутна не так часто, то зараз відсоток підвищився настільки, що проявилися різні типи ожиріння, залежно від зони жирових складок. Абдомінальний тип ожиріння, на жаль, є найбільш поширеним, при ньому накопичуються жирові складки в області живота, а найжахливіше те, що близько 40%, навіть працездатного чоловічого населення СНД і Європи страждає від цієї проблеми. У жінок же така проблема проявляється, як правило, з-за гормональних збоїв.

Як же огородити себе від абдомінального ожиріння? Яка дієта допоможе краще всього, і від яких продуктів потрібно обов’язково відгородитися?

Із-за чого виникає ожиріння живота?

Якщо у вас є до 10 кг зайвої ваги, а дізнатися нормальний для себе вагу можна, зіставивши ріст і вік в певних таблицях, але зовні це майже непомітно, то ви поза зоною небезпеки. Але, якщо ж ці 5-10 кг зосереджені в черевній порожнині і це явно помітно, то пора бити тривогу.

Причини абдомінального ожиріння, як і в багатьох інших типах — це неправильне харчування і порушення функцій гіпоталамусу (зниження чутливості до лептину, а це гормон насичення, який регулює енергетичний обмін і викликає почуття ситості).

Діагностувати у себе абдомінальне ожиріння насправді дуже легко. Виміряйте окружність талії і стегон, якщо ви чоловік, то співвідношення дорівнює 1, або близьке до нього, говорить про ожиріння (наприклад, і стегна, і талія за 100см). Якщо ж ви жінка, то співвідношення 0.85 повинно примусити вас нервувати (наприклад, талія 85см, а стегна 100см)

Дивіться також  Водне голодування для схуднення: правильний вхід і вихід