Дихальна йога для схуднення: вправи хатха-йоги для початківців

Багато людей в пошуках оптимальних рецептів для схуднення, зрештою, звертаються до помірним фізичним навантаженням. Особливо модними сьогодні стали такі нетрадиційні напрямки гімнастики, як пілатес і йога. Їх зазвичай рекомендують тим, хто не любить динамічні комплекси вправ. Існує і спеціальна дихальна йога для схуднення, про яку ми поговоримо нижче.

Що таке дихальна йога?

Для початку поговоримо про термінах. Йога, як вчення про вдосконалення тіла і духу, має кілька течій, розпорядчих поміщати тіло в різні пози для збільшення припливу енергій і їх регулювання в органах людського тіла.

Існує кілька видів йоги: хатха-йога (регулювання дихання), лайя-йога (підпорядкування розуму), дхьяна-йога (медитативна йога) і раджа-йога (краща йога). У свою чергу сама хатха-йога підрозділяється на: асани (вправи і пози), пранаяму (дихальну гімнастику), шаткарму (очисні процедури) та мудрі і бандхи (спеціальні положення тіла).

В ідеалі під час занять хатха-йогою потрібно приділяти час кожної її складової, але новачки найчастіше зупиняються на пранаяме (гімнастики) і більше практикують саме її.

Дивіться також  Скільки калорій спалює біг підтюпцем або в швидкому темпі