Дихальна йога для схуднення: вправи хатха-йоги для початківців

Багато людей в пошуках оптимальних рецептів для схуднення, зрештою, звертаються до помірним фізичним навантаженням. Особливо модними сьогодні стали такі нетрадиційні напрямки гімнастики, як пілатес і йога. Їх зазвичай рекомендують тим, хто не любить динамічні комплекси вправ. Існує і спеціальна дихальна йога для схуднення, про яку ми поговоримо нижче.

Що таке дихальна йога?

Для початку поговоримо про термінах. Йога, як вчення про вдосконалення тіла і духу, має кілька течій, розпорядчих поміщати тіло в різні пози для збільшення припливу енергій і їх регулювання в органах людського тіла.

Існує кілька видів йоги: хатха-йога (регулювання дихання), лайя-йога (підпорядкування розуму), дхьяна-йога (медитативна йога) і раджа-йога (краща йога). У свою чергу сама хатха-йога підрозділяється на: асани (вправи і пози), пранаяму (дихальну гімнастику), шаткарму (очисні процедури) та мудрі і бандхи (спеціальні положення тіла).

В ідеалі під час занять хатха-йогою потрібно приділяти час кожної її складової, але новачки найчастіше зупиняються на пранаяме (гімнастики) і більше практикують саме її.

Користь дихальної гімнастики

Чим саме гарні дихальні вправи хатта-йоги? Як вважають вчені, комплекс таких вправ може допомогти в накопиченні в органах вуглекислого газу, який допомагає розслабитися судинах.

Парадокс, але від нестачі руху (гіподинамії) і наступної за цим брак вуглекислого газу судини слабшають, кровообіг в капілярах погіршується, і, як наслідок, починаються проблеми з роботою різних важливих органів — серця, печінки, нирок. При вправах хатта-йоги з затримкою дихання судини розслаблюються і допомагають нормалізувати кровообіг, поліпшити загальний тонус організму.

Що ж стосується лікувального ефекту, який дихальна йога впливає на організм при схудненні, то він виникає, завдяки тимчасової гіпоксії (кисневого голодування) органів. Проміжок гіпоксії настільки короткий, що робота організму в цілому при цьому не припиняється, а синтез ферментів, відповідальних за окислювальні процеси в організмі, прискорюється.

Дивіться також  Тренажер для шиї для жінок в домашніх умовах

З чого почати?

Вправи курсу «Йога для дихальної системи для початківців» можуть бути такими:

1) Для м’язів обличчя: поставити ноги на ширину 30 см, зігнути коліна, втягнути живіт. Зібрати губи в трубочку і широко відкрити очі. Висунути язик, не розслабляючи губ. Дихати на рахунок 8, на видиху приймати вихідне положення.

2) Для бічних м’язів тулуба: прийняти положення, як у вправі для м’язів обличчя, опустити ліву руку на рівень коліна. Праву ногу відставити в сторону, підняти праву руку. Дихати на 8 рахунків. Повернутися у вихідне положення.

3) Для сідниць: встати на коліна, упертися долонями в підлогу. Втягнути живіт і відтягнути праву ногу назад. М’язи сідниці сильно напружені. Зробити вправу 8 разів на 6 рахунків.

4) Для рук: розставити ноги на ширині плечей, руки тримати на замку. Зробити вдих на 8 рахунків, видихнути. Повторити кілька разів.

5) Для преса: лягти на підлогу і зігнути ноги в колінах. Підняти, щоб гомілка перебувала паралельно підлозі, а ноги утворювали кут в 90 градусів. При вдиху грудна клітка розширюється, потім розширюється живіт, наче всередині перекочується хвиля. На видиху втягується живіт і звужується грудна клітка. Повторити цикл 30 разів.

Відео по темі статті