Дієта Ліссі Мусси: основні принципи, корисні лайфхаки, меню по днях

Що являє собою дієта Ліссі Мусси: принципи і правила психологічного тренінгу для схуднення. Як правильно вести блокноти. Зразкове меню на 50 днів. Коротка характеристика дієти. Тип: психологічний тренінг.

Що являє собою дієта Ліссі Мусси: принципи і правила психологічного тренінгу для схуднення. Як правильно вести блокноти. Зразкове меню на 50 днів.

Коротка характеристика дієти. Тип: психологічний тренінг. Тривалість: 50 днів. Результати: до 22 кг. Складність: низька.

Авторська дієта Ліссі Мусси — це психологічна гра-тренінг, що виключає катування над власним тілом. Її головний принцип — любов до себе, яка не повинна залежати від кількості кілограмів на вагах і нав’язаних суспільством стереотипів.

Рекламні гасла говорять, що ця система живлення дозволяє їсти все і в будь-яких кількостях, чим вона і підкуповує багатьох тих, що худнуть. При більш близькому знайомстві з методом виявляється, що обмеження в продуктах все-таки є. Так що ж це за «3 000 способів не перешкоджати стрункості»?

Про автора

Чернакова Зоя Володимирівна

Ліссі Мусса — це псевдонім, створений з слова «генераЛИССИМУСС». Під ним ховається Зоя Володимирівна Чернакова (нар. у 1950 р.) — відома художниця (закінчила МХПУ їм Васнецова), журналіст (МДУ), психолог (ЛДУ). Розробила популярну ігрову психотренинговую систему «ОК’сЮМОРон». Її картини отримали визнання в Росії та за кордоном, вона постійно бере участь у виставках міжнародного рівня, має ряд нагород у цій сфері. Про неї знято документальні фільми і телепередачі. На даний момент проживає і працює в Москві.

Свою унікальну дієту Зоя Володимирівна детально розписала в книзі під назвою «Зробимо з тушки фігурку», причому випустилася вона у двох варіантах — «3 000 способів не перешкоджати стрункості» і «50 способів не перешкоджати стрункості» (лайт-версія).

Викликає повагу той факт, що свій тренінг Ліссі Мусса не продає в якості авторського продукту, не веде платні онлайн-курси чи майстер-класи. Для освоєння програми достатньо зайти на її офіційний сайт і натиснути на відповідну вкладку. Там можна знайти докладний опис кожного дня дієти.

Сутність

Пропонована дієта — не що інше як гра з власним тілом. Ліссі Мусса говорить про безнадійність популярних голодувань, які змушують людину втискати свідомість в заздалегідь обумовлені рамки і діяти строго за правилами. Психолог відразу рекомендує відкидати від себе завчені догми дієтології і нав’язані суспільством стереотипи типу «не Можна їсти після шостої», «Кожен день потрібно підраховувати калорійність», «Ці продукти можна, а ці — під забороною» і т. д. Коли худне зможе очистити голову від цих прописних істин, він відчує полегшення, задоволення і щастя. На думку Чернаковой, тільки в такому стані можна приступати до роботи над собою.

Дієта Ліссі Мусси — це психологічний метод схуднення, заснований на постійних записах (на відміну від Шичко, вони називаються блокнотами, а не щоденником) і любові до себе. Чоловік переконаний, що зниження ваги відбувається без всяких обмежень, і відчуває себе щасливим. Відсутність стресу додає впевненості і підживлює бажання звернути гори.

Насправді ж, записуючи і аналізуючи щоденні харчові звички, худне несвідомо бачить свої помилки в харчуванні: дозволив собі фастфуд, переїв на ніч, занадто багато солодкого в раціоні. Поступово, протягом 50 днів дієти, він намагається їх виправити. І ось тут вступає в гру чари психології — в більшості випадків такий аналіз призводить до організації правильного і здорового харчування.

Дивіться також  Як вибрати кросівки для бігу: критерії, характеристики, рейтинг

Книга Ліссі Мусси «Зробимо з тушки фігурку»

І якщо в перші дні обмеження в продуктах дійсно немає, то через 2 тижні психолог ненав’язливо диктує умови схуднення: сьогодні потроюємо розвантажувальний день на воді, з завтрашнього дня їмо тільки кашу і т. д. І людина сприймає це як належне, без насильства і обмежувальних рамок.

Засвоївши суть дієти, нескладно зрозуміти, що вона працює лише на тих людях, які легко сугестивності.

Основні принципи

Дієта Ліссі Мусси стоїть на 5 стовпах. Коротко її основні принципи можна описати так.

1. Безмежна любов до себе

Не можна схуднути, якщо людина ненавидить себе і дає собі образливі прізвиська з-за фігури. Навпаки, потрібно постійно себе хвалити і називати ласкаво, записуючи все це в блокноти або стоячи перед дзеркалом.

2. Ніякого голоду

Не можна думати про дієти і обмеження. Навпаки: треба переконати себе, що їсти можна все, в будь-яких кількостях і коли захочеться.

3. Ніяких фізичних навантажень

Тренажери? Біг по ранках? Інтервальні тренування? Все це Ліссі Мусса забороняє, так як називає знущанням над тілом. Вона стверджує, що для схуднення досить легкої гімнастики і 40-хвилинної ходьби.

4. Заговорена вода

Всупереч очікуванням, Ліссі Мусса не радить пити по півтора літра в день. Вона пропонує придбати красивий прозорий глечик, наповнити його охолодженою кип’яченою водою і виголосити над ним самі добрі і позитивні слова, які ви тільки знаєте. «Заговоренную» воду рекомендується пити з ранку (скільки захочете), щоб і метаболізм запустити, і підвищити настрій.

5. Блокноти

Останній, п’ятий принцип, вимагає більш докладного опису. Для схуднення на дієті Лиссы Муси потрібно завести 4 блокноти, щоб робити в них записи.

  • Блокнот «Чаша»

Правильніше було б назвати його сміттєвим відром. У нього записуєте всі ті постулати про схуднення, які вважаються істинами: ананас спалює жир, не можна їсти на ніч, сніданок обов’язковий, добова калорійність не повинна перевищувати стільки калорій і т. д. Заносячи все це на папір, необхідно думати про марність усіх цих дій. Ви вже випробували все це на собі і нічого не домоглися. Значить, все це потрібно благополучно забути і худнути за своїми законами.

  • Блокнот «Робочий»

Він повинен бути маленьким і компактним, щоб носити його всюди з собою. У ньому потрібно фіксувати все, що ви з’їли: 5 цукерок, 3 чашки кави, 1 гамбургер, шматок торта і т. д. Так як обмежень немає, не варто від себе щось приховувати. Будьте чесні.

  • Блокнот «Керівництво до дії»

Увечері, перед сном, читаючи «Робочий блокнот, аналізуйте свій раціон і робіть попутні запису «Керівництво до дії»: що б ви хотіли змінити, яких помилок ви робите, ви можете їх виправити. Підсвідомість вловить ваші установки і буде поступово втілювати їх у життя.

  • Блокнот «Парадний»
Дивіться також  Апаратне схуднення: найбільш ефективні процедури, особливості, плюси і мінуси

Це — гімн вашої бездоганності і красі. Хваліть себе за будь-який крок: відмовилася сьогодні від шоколадки, не пішла з подругами в кафе, погуляла замість 40 хвилин — годину. Навчіться бачити в собі тільки те, що заслуговує похвали і пошани. І не соромтеся у вираженнях. На зміну «корові» і «гуски» повинні прийти «Королева» і «Досконалість».

Лайфхаки

Ліссі Мусса в книзі дає безліч попутних рекомендацій, таких психологічних фішок, які полегшують дієту і прискорюють схуднення. Вони хоч і не обов’язкові (ніяких строгих правил і рамок!), але досить цікаві. Ось деякі з них.

Чарівні брючки

На початку дієти купіть собі штани на 1-2 менше розміру власного. І відстежуйте результати схуднення по них, а не терезам (психолог рекомендує їх взагалі викинути). Раз в тиждень намагайтеся їх одягти, і в кінці шляху-це обов’язково вийде!

Мотиватори

Їх два. Перший — Золота Антилопа. Фігурку у вигляді маленького брелока можна виготовити з тканини, картону або тіста. Її потрібно пофарбувати в яскраво-жовтий колір і повісити на праву руку: на кільце або браслет — щоб вона була завжди в зоні видимості, коли ви будете підносити ложку до рота: анти-жери, тобто не їж багато. Це буде постійним нагадуванням про те, що ви худнете.

Другий мотиватор — подвійна фотографія. Оберіть будь-яке своє улюблене фото і попрацюйте з ним в фотошопі. Спочатку розтягніть себе на 40% — це буде ваше жахливе майбутнє, яке настане, якщо ви не перестанете їсти все підряд. Потім зменшіть оригінал на 15% — це ідеал, до якого потрібно прагнути. Роздрукуйте обидва варіанти і зробіть з них двосторонній брелок.

Не вистачає мотивації для схуднення? Пропонуємо ознайомитися з фактами, після яких вам захочеться змінитися. Про це в нашому огляді.

Чарівна сіль

Підсушіть на сковороді насіння кунжуту. Истолчите їх до стану порошку. Змішайте з морською сіллю в пропорції 9:1. На весь час дієти від кухонної солі доведеться відмовитися, приправляти їжу краще сумішшю.

Рух

Ліссі пропагує свою дієту як систему схуднення без виснажливих тренувань. Але при прочитанні книги вона дає цікаві поради. По-перше, здійснювати щоденні прогулянки у швидкому темпі по 40 хвилин — повірте, це лише здається дуже легким. По-друге, в рекомендаціях для кожного дня психолог радить зробити те 40 кроків навшпиньки, то 50 кроків на п’ятах і т. д. тобто м’язи без тонусу вона не залишає. А якщо додати до цього контрастні обливання, секрет схуднення її системи стає прозорим і зрозумілим.

На цьому психологічний аспект дієти закінчується. Принципи засвоєні, блокноти заведені, лайфхаки взяті на озброєння — залишається тільки розібратися, що ж все-таки робити з харчуванням.

Дивіться також  Полісорб для очищення організму та схуднення: інструкція по застосуванню, аналоги

Меню по днях

Одне з головних переваг дієти Ліссі Мусси в тому, що вона детально розписує меню по днях, починаючи з першого і закінчуючи п’ятдесятим. Так що вам нічого придумувати не доведеться. Перш ніж знайомитися з ним, зверніть увагу на різночитання в джерелах.

Основна дієта

Наважуючись схуднути за допомогою дієти Ліссі Мусси, бажано прочитати її книгу в оригіналі, щоб в точності дотримуватися її принципів. Тому що в Інтернеті її меню інтерпретується по-різному. Хтось стверджує, що перший день — водний, інші наполягає на 10-денному «вході», треті починають правильно харчуватися з 12-го дня.

Де ж істина?

У книзі сказано, що протягом перших 10 днів треба просто вести записи і пити воду вранці. На 11-й день — перечитати «Робочий» блокнот і «Керівництво до дії», ще раз все переосмислити і винести вердикт, чи готові ви до змін (не обмеженням!) у раціоні. Якщо ні — «вхід» в дієту триває. Якщо так — починаємо фазу активного та позитивного схуднення.

З напоїв Ліссі Мусса дозволяє пити компот із сухофруктів і трав’яний чай.

Упор на злакові психолог пояснює тим, що вони вбирають позитивну енергетику та повідомляють її внутрішнім органам, що теж сприяє позитивному схудненню. Зверніть увагу на раду Ліссі про те, що каші краще готувати на заговоренной воді, відмовившись від купленого молока.

Підступ у харчуванні помічають не все: спочатку дана установка, що їсти можна все, а в меню відсутні усі ті ж шкідливі продукти, прописані для всіх дієт. Раціон обмежується корисними, низькокалорійними овочами, фруктами і крупами. Єдине послаблення: їсти їх можна практично в будь-яких кількостях і в будь-який час. Але, відстежуючи записи, людина сама себе програмує на те, щоб зменшити розміри порцій та є строго по годинах.

Очищаюча дієта

Ліссі у своїй книзі пропонує більш короткий, але складний шлях до схуднення — це пінний 14-денна дієта на кашах. І тут вже точно не спрацьовує принцип «Їсти можна все», тому що 2 тижні доведеться харчуватися дуже обмеженим колом страв і продуктів.

Що дозволено:

  • пшенична, рисова, гречана, вівсяна каші;
  • петрушка;
  • редька;
  • дайкон;
  • трав’яний чай;
  • компот із сухофруктів.

Кількість не обмежена, але убогий раціон і досить одноманітний. Зате серед результатів Ліссі обіцяє не тільки схуднення на 10 кг, але ще і помітне поліпшення стану шкіри, волосся і нігтів внаслідок очищення організму.

Вважаєте психологію псевдонаукою? Не любите працювати зі своїм внутрішнім «я»? Не можете прожити без м’яса? Тоді дієта Ліссі Мусси точно не для вас. Якщо ж вам набридли всі інші системи для схуднення, пограти в цей тренінг буде досить цікаво і вже точно — не шкідливо для здоров’я.