Добова норма калорій для чоловіків, як її порахувати

Не для кожного чоловіка зайва вага – це проблема. Деякі не замислюються про нього, поки не виявлять себе серйозні наслідки. Дуже мало хто думає про своє здоров’я і відвідують спортивні зали. Зловживання алкоголем та інші шкідливі звички взагалі змушують благополучно забути про нього.

У тих, хто все-таки збирається схуднути, може виникнути запитання: яка ж добова норма калорій для чоловіків?

Для чого потрібен цей показник?

Калорії для людини – це його енергія. Без неї ми не можемо ні бігати, ні ходити, ні навіть думати. Поїдаючи їжу, ми заправляємо нею свій організм. Однак їжа буває різна.

У кожного продукту свій енергетична цінність, або калорійність. Всі знають, що розраховується цей показник на 100 р. Тому, щоб порахувати кількість з’їденої “енергії”, ми підсумовуємо все скушенные продукти по калоріях. Порівнюючи свої показники з нормою (вона вказана в спеціальних таблицях), ми можемо контролювати отримання енергії.

Як перевищення, так і недолік норми небажані, адже в першому випадку її необхідно переробити всю, а при недоліку може статися занепад сил.

Чоловічі і жіночі калорії

Обмінні процеси у сильної статі проходять в два рази швидше. М’язової маси більше. Тому вони і їдять більше, і худнуть швидше, на заздрість жінок. Відповідно, значення норми калорій у них теж у два рази більше. Однак і фізична праця у них буде поважче.

Добові норми при різних умовах

Норми розраховуються приблизно і з урахуванням різних показників. Основними будуть: вік, вага, фізична навантаження.

 • Вік: чим організм молодше, тим швидше відбувається обмін речовин, швидко витрачаються калорії. Відповідно, норма буде значно вище, ніж у представників старшого віку.
 • Чим більше вага, тим вище норма, але тільки поки він не став надлишковим. У цьому випадку норму зменшують.
 • Фізичне навантаження впливає на показники дуже сильно. Наприклад, активно працюючий чоловік на будівництві повинен отримати добових калорій багато більше, ніж менеджер в офісі. Хоча і розумова праця вимагає певних своїх витрат.
 • Дивіться також  Жир на животі: причини і продукти, які сприяють жировим відкладенням

  Розрахунок індивідуальної норми

  Значення 1 ккал це 1000 калорій, застосовується для зручності розрахунків.

  Приблизна середня норма для чоловіків з хорошою фізичною активністю:

  – молодого віку від 18 до 25 років – 4000 ккал;

  – до 45 років 3500 ккал;

  – до 60 років 3000 ккал.

  Після 60 років цей показник буде варіюватися від 2000 до 3200 ккал.

  Ці усереднені показники в деяких випадках можуть не підходити. Професійний дієтолог може точно обчислити кількість необхідних калорій індивідуально. Він врахує спосіб життя і особливості всього організму.

  Як впливає різкий недолік калорій?

  Якщо чоловік все своє свідоме життя переїдав, а потім раптом захотів привести свою вагу в норму, він не повинен різко скорочувати свій раціон до табличних показників. Прийти до них він повинен поступово, не приводячи свій організм до стресу.

  Якщо організм не отримає приблизно стільки калорій, скільки йому піднесли в минулий раз, він почує щось недобре. Почне відкладати про запас хоча б те, що дали. Спрацює “аварійна система” організму. Тобто з’їдаючи їжі на тисячу калорій, замість попередніх, наприклад, трьох, вага все одно буде збільшуватися.

  Харчування в будь-якому разі має бути корисним і повноцінним, всі надлишки забираються поступово. Фізична активність допоможе у випадку невеликого переїдання. Адже всі ці показники умовно рекомендовані.

  Відео по темі статті