Енергетична цінність курячого яйця, сирого чи вареного

Всі ми знаємо і бачили звичайне куряче яйце. Воно вважається тим продуктом, який готується досить швидко і в різних варіантах. До того ж, воно може бути однаково шкідливим і однаково корисним для організму людини залежно від способу приготування. Але далеко не всі знають, що енергетична цінність яйця також дуже висока і містить у собі велику кількість корисних компонентів. Тому навіть омлет смажений легко перетворити в поживне і корисне блюдо.

Багато сімей, які живуть у сільській місцевості і вирощують курей, вивозять яйця на продаж і мають з цього непоганий дохід. Адже важко знайти людину, яка може відмовити собі в такому продукті харчування. Мало того, що його варять, смажать, так ще і випивають сирим. Користь від цього не тільки дорослим, але і дітям, і в цій статті стане ясно чому.

Для початку варто відзначити, що якщо вибір ліг саме на домашню продукцію, то це гарантія того, що всередині курячого яйця знаходиться менше штучних добавок і хімії, які все частіше використовують на птахофабриці.

Також попит на домашні курячі яйця зростає з кожним роком все більше завдяки біологічної повноцінності і яскравим смаковими якостями. Яйця легко засвоюються організмом і «діляться» з ним поживними речовинами.

Мабуть, недарма дієтологи охрестили даний продукт абсолютно натуральним і досконалим, адже іншої такої на звичайній кухні складно відшукати.

Якщо говорити про вагу одне яйця курки, то в середньому він не перевищує 80 грам. При цьому в ньому міститься близько:

– 50 мг кальцію;

– 12 мг магнію;

– 135 мг натрію;

– 140 мг калію;

– 190 мг фосфору;

– 155 мг хлору;

Дивіться також  Дієта Лариси Доліної (7 кг за тиждень) - кефірний меню

– 175 мг сірки.

Мікроелементів тут також більш, ніж достатньо. В особливості, якщо мова зайде про кількість йоду, міді і фтору. Такого змісту немає навіть у багатьох фруктах і овочах, які зникають з прилавків в холодну і морозний час року.

Вітамінів в домашніх яйцях також вистачає, і якщо оволодіти правильними способами приготування, то їх вживання може добре вплинути на самопочуття людини, її активність, стан волосся і нігтів, позбавлення від сонливості і почуття втоми.

Чому так відбувається? Ось, наприклад, в жовтку містяться такі вітаміни, як А, Е, До, і О. Але їх кількість і склад залежать від часу року і корми, які дають курям-несучкам. Тому не дивно, що жовток більш корисний в літній час, коли курочки постійно гуляють на сонці, клюють зелений корм і корисні свіжі трави.

У той же час спроможності вареного і сирого жовтка в плані засвоюваності відрізняються не сильно. Організм готовий засвоювати його за короткий час, як вже говорилося раніше. Це ще одна причина, чому звичайне яйце не можна повністю виключити з нашого раціону.

Ще одна хороша новина: під час трьох або п’ятихвилинної варіння енергетична і харчова цінність яєць не пропадає і практично не змінює своєї кількості.

Що стосується білків, то у вареному вигляді він засвоюється значно краще, ніж у сирому. Це пов’язано з тим, що до початку теплової обробки білок не здатний ніяким чином вплинути на секрецію травних соків. А після варіння ця «проблема» вирішується сама собою.

Але незважаючи на всі позитивні якості, вживати яйця в їжу не рекомендується кожен день, особливо, якщо готувати їх в смаженому вигляді. Також денний оптимальною нормою вважається рівно дві штуки середніх розмірів. В іншому випадку в людини можуть початися проблеми з печінкою, адже вона не витримає такого навантаження з жирів і мікроелементів.

Дивіться також  Калорійність смажених грибів, їх склад, користь і шкода

З цієї ж причини в день варто випивати лише одне сире яйце і в ідеалі домашнього виробництва. Все це говорить про те, що навіть гарні та корисні продукти можуть завдати шкоди, якщо вживати їх занадто багато і не стежити за калорійністю та енергетичною цінністю.

Але не у всіх є родичі в селі або можливість бігати за свіжими яйцями на найближчий ринок. Тому, хочеш не хочеш, а в магазин ходити за ними доводиться. Тому завжди варто звертати увагу на маркування, яку пишуть на шкаралупі. Вона розповість про те, скільки повинен зберігатися цей продукт харчування в холодильнику.

Наприклад, курячі яйця, що трапляються в супермаркетах, можуть бути дієтичними. У такому разі на них зображується російська буква «Д». Це означає, що зберігається вони повинні тільки при низьких температурах і не більше одного тижня з дати «появи на світ».

Інший вид яєць називається столовими і позначається російської буквою С. Їх можна зберігати в холодильнику до двадцяти п’яти днів, після чого вони починають протухати і бути небезпечними для людини.

Тому завжди стежте за терміном зберігання, незважаючи на думку деяких людей, у яєць він теж є і, як можна бачити, не дуже великий. Бережіть своє здоров’я і харчуйтеся правильно в будь-який час року.