Калорійність білого хліба, скільки калорій міститься в 1 шматку білого або чорного хліба

Вже кілька років поспіль дієтологи і фахівці сперечаються про те, наскільки корисні або шкідливі продукти з пшеничного борошна. Багато з них сходяться на думці, що варто виключити з раціону. Але чому так відбувається, що корисне у всіх відносинах пшеничне зерно перетворюється на шкідливий хліб, причому калорійність білого хліба набагато перевищує калорійність самого зерна?

Пшеничне зерно

Коли зерно пшениці тільки зібрано, то в ньому міститься велика кількість важливих і необхідних вітамінів і інших речовин, таких як мідь, магній, кремній, калій і йод. Також вона багата клітковиною, вітамінами А, Е і всією групою вітамінів В, які знаходяться не тільки в зародку пшениці, але і в самій оболонці.

Але при переробці зерна в борошно пшеничне багато корисні речовини зникають, залишається лише їх невелика частка. Крім цього, в борошні багато крохмалю і некорисних вуглеводів, які, потрапляючи в організм, призводять до накопичення жирів. Ті, хто стежить за здоров’ям або масою тіла, воліють вживати в їжу пророщені в домашніх умовах зерна, в яких повністю зберігаються всі поживні речовини.

Дивіться також  Скільки калорій в персику, як їх вживати під час дієти