Калорійність білого хліба, скільки калорій міститься в 1 шматку білого або чорного хліба

Вже кілька років поспіль дієтологи і фахівці сперечаються про те, наскільки корисні або шкідливі продукти з пшеничного борошна. Багато з них сходяться на думці, що варто виключити з раціону. Але чому так відбувається, що корисне у всіх відносинах пшеничне зерно перетворюється на шкідливий хліб, причому калорійність білого хліба набагато перевищує калорійність самого зерна?

Пшеничне зерно

Коли зерно пшениці тільки зібрано, то в ньому міститься велика кількість важливих і необхідних вітамінів і інших речовин, таких як мідь, магній, кремній, калій і йод. Також вона багата клітковиною, вітамінами А, Е і всією групою вітамінів В, які знаходяться не тільки в зародку пшениці, але і в самій оболонці.

Але при переробці зерна в борошно пшеничне багато корисні речовини зникають, залишається лише їх невелика частка. Крім цього, в борошні багато крохмалю і некорисних вуглеводів, які, потрапляючи в організм, призводять до накопичення жирів. Ті, хто стежить за здоров’ям або масою тіла, воліють вживати в їжу пророщені в домашніх умовах зерна, в яких повністю зберігаються всі поживні речовини.

Шкідливі властивості білого хліба

Більшість лікарів сходяться на думці, що часте вживання білого хліба та інших хлібобулочних виробів призводить до виникнення серцевих, шлунково-кишкових і різних онкологічних захворювань, а також діабету.

Продукти з очищеної борошна сприяють порушенню вуглеводного обміну. Калорійність одного шматка білого хліба дуже висока, і людина швидко насичується, але в ньому міститься багато шкідливих вуглеводів, які моментально переробляються з-за свого простого хімічного складу.

Після термічної обробки в хлібі утворюється особливий білок глютен, який чинить негативний вплив на шлунково-кишковий тракт. Надмірне вживання глютеносодержащих продуктів може привести до недоумства та атеросклерозу.

Дивіться також  Жироспалюючі коктейлі для схуднення: рецепти з імбиром, лимоном і корицею

Корисні властивості хліба

Незважаючи на всі небезпеки, які несе в собі навіть один скибочку хліба, люди продовжують його вживати. «Хліб усьому голова» – говорить прислів’я, і як же обійтися без нього за сімейним столом? Багато хто дійсно вважають, що без хліба не наїдаються і не відчувають насичення. Звичайно, це більше психологічне пояснення звичайного бажання з’їсти що-небудь.

Якщо немає небезпечних і хронічних захворювань і харчування досить збалансовано, від невеликої кількості борошняних виробів сильного шкоди не буде. Але все-таки краще замість звичайного білого хліба вживати в їжу чорний, житній або цільнозерновий. Калорійність чорного хліба нижче, ніж виробленого з очищеної борошна, і становить 214 ккал. Найкраще вживати злегка підсушений продукт.

Поради щодо вибору хлібобулочних виробів

При виборі хліба необхідно перевіряти його свіжість і пропеченность. Часто бувають випадки, коли хліб з вигляду досить рум’яний, а всередині сирої. Як же це можна перевірити? Природно, в магазині або пекарні борошняний продукт необхідно торкнутися і злегка зім’яти: якщо він свіжий і добре пропеченый, то його форма легко відновиться. Також від нього не повинно пахнути цвіллю, пліснявою і старим товаром.

Для здоров’я краще всього вибирати хліб низького сорту, в якому вміст клітковини і корисних речовин більше. Найпоширеніший і корисний хліб житній. При найближчому розгляді його м’якушки можна побачити оболонку зерен і домішки інших круп. Вживання такого хліба корисно для всіх віків.

І пам’ятайте: знаючи, скільки калорій міститься в хлібі, ви легко зможете визначити для себе добову норму його споживання.

Підбірка відео по темі статті