Калорійність черешні червоної або жовтої, способи її зберігання

Черешня буде справжньою знахідкою для всіх, хто стежить за фігурою і дотримується здорового способу життя. Ця ягода, крім прекрасного смаку, вирізняється наявністю великої кількості корисних речовин, а калорійність черешні на 100 грам складає всього 50 кілокалорій.

Природно, що менш калорійною буде свіжа черешня, однак навіть консервований продукт можна, і навіть потрібно, вживати в їжу, особливо в зимовий період. При оптимальному підрахунку калорій, ви без праці підберете для себе порцію продукту, яка не зашкодить вашій фігурі.

Найбільш корисним буде вживання черешні, не зазнала теплової обробки. Залежно від сорти ягід, розрізняється і наявність корисних властивостей в них. Так, червона і інші темні сорти черешні мають яскраво виражену антиоксидантну властивість.

У жовтих і білих ягодах присутня велика кількість аскорбінової кислоти, а так як вони не містять рослинних алергенів, то дозволяються до вживання людям, схильних до алергічних реакцій і вагітним.

Крім цього, черешня корисна людям, що мають проблеми з судинами і захворювання крові. Черешня має стимулюючі дію на весь організм, рекомендується для підняття імунітету і поліпшення перистальтики кишечника. Ягоди черешні протипоказані людям з наявністю цукрового діабету.

Ягоди черешні є цінним вітамінною добавкою, яка урізноманітнює будь-меню. Їх можна вживати не тільки в звичайному вигляді, але і як смачну добавку при приготуванні звичних страв, а також для консервації на зиму, у вигляді соку, компоту або варення.

Для того, щоб зберегти низьку калорійність і максимально корисні властивості черешні на зиму, рекомендується заморожувати ягоди в холодильнику або вживати їх у вигляді сухофруктів, попередньо висушивши їх у тіні під навісом. Такими ягодами можна буде поласувати в будь-який час року, особливо цінними вони будуть в період весняного авітамінозу, коли організм дуже страждає від нестачі біологічно активних речовин.

Дивіться також  Скільки калорій в гіркому шоколаді, молочному, білому

Яка калорійність у черешні – безпосередньо залежить від того, в якому вигляді ці ягоди будуть вживатися, а також від їх сорту. Так, консервовані у власному соку ягоди черешні з кісточками або без них (червона або рожева) по калорійності будуть рівні 54 ккал, в той час, як калорійність сушеної ягоди складе 52 ккал.

Завдяки тому, що черешня дуже низькокалорійна, то дієта або розвантажувальні дні, проведені на її основі, порадують досить позитивним результатом. Крім того, що піде зайва вага, станеться і очищення кишечника і всього організму від шлаків і токсинів. Вживати черешню рекомендується до 0,5 кг на день при звичайному харчуванні або не більше 2 кг під час розвантажувальних днів.

Щоб черешня принесла якомога більше користі, необхідно її правильно вибрати при покупці. Перше, на що слід звернути увагу, це живці ягід. Оптимальним варіантом будуть плоди з зеленими живцями, наявність жовтих хвостиків говорить про те, що ягода вже перезріла.

Якщо планується заготовляти черешню на тривалий термін, то купувати її краще всього в самий сезон, тобто в середині літа: так ви придбаєте ягоди з максимальною кількістю корисних і поживних речовин та заощадите гроші сімейного бюджету.

Вибираючи ягоди, зверніть увагу і на зовнішній вигляд плодів. На них не повинно бути ніяких порізів і вм’ятин, з-за яких ягоди швидше гниють, і в яких накопичуються шкідливі речовини. Хороша черешня на вигляд суха, пружна і блискуча. Не варто купувати ягоди, від яких йде запах бродіння. Також пам’ятайте про те, що від сорту і кольору ягід залежить наявність в них поживних речовин і вітамінів.

Відео по темі статті