Калорійність домашнього сиру жирного і знежиреного

Сир – це продукт з дитинства, особливо для тих, хто більшу частину часу провів у селі улюбленої бабусі. Скільки разів таким дітям доводилося спостерігати за приготуванням цього продукту, і, можливо, брати участь у його створенні. У старшому віці сир і страви з нього в більшості випадків стають частиною здорового раціону, особливо у людей, які мають проблеми із зайвою вагою. Так що дуже часто піднімається питання про те, яка ж калорійність домашнього сиру.

Перед тим, як відповісти на це питання, варто зауважити, що будь-який вид сиру практично не має у своєму складі вуглеводів, але зате містить повноцінний молочний білок, який легко засвоюється як дорослим, так і дитячим організмом.

Мало того, що сир перемагає в боротьбі із зайвою вагою, оскільки його вживання допомагає запобігти атеросклероз і зменшити кількість холестерину.

При виборі сиру завжди потрібно звертати увагу на технологію приготування, адже саме вона поділяє даний вид продукту на знежирений, класичний і жирний. В магазинний сир для підвищення калорійності часто додають харчовий крохмаль, а при додаванні олії, невеликої кількості цукру і іноді сухофруктів виходять сирки, які часто вживають худнуть.

Якщо говорити виключно про домашньому сирі, то щоб дізнатися, скільки калорій міститься в ньому, потрібно знати досить багато факторів: вік корови і її породу, якість та вид корму, який вона їла і, звичайно ж, час року. Але будь-сир з сільського молока легко зробити менш жирним, якщо попередньо прибрати утворилися вершки.

Але і це ще не все. Наприклад, у знежиреного сиру кількість калорій на 100 грам не перевищує 86 кілокалорій. При дотриманні дієти його можна вживати без побоювання, але при цьому бажано разом з ним вживати продукти з великою кількістю вітаміну D, інакше ламке волосся, крихкі кістки і випадають волосся людині забезпечені.

Дивіться також  Як приготувати дієтичний бульйон (курячий): рецепт супів для тих, що худнуть

Більш калорійний 5% сир теж вважається дієтичним і навіть більш корисним, хоча і є його необхідно в менших кількостях, тобто денна норма не повинна перевищувати 250 грамів. До речі, жирність такого продукту на 100 грам – 145 кілокалорій.

Найпоширеніший 9% сир більшість людей називають одним із найсмачніших. Але все ж це більше від небажання спробувати менш калорійний продукт. Його жирність – 159 кілокалорій на 100 грам.

Дійсно жирний сир 18% з показниками 232 кілокалорій на 100 грам. Ось він вже точно не посприяє красивої фігури, а тільки допоможе обзавестися зайвими проблемами.

Звичайно, приготувати з нього смачний десерт, политий сметаною або вершками з цукром і часточками фруктів зовсім не складно. Але от тільки наявність полуниці або ківі здорових властивостей такої страви не додасть, а лише погіршить ситуацію. Так що захоплюватися такими кулінарними шедеврами зовсім не варто.

Дуже рідко у продажу зустрічається сир 23% жирності і його калорійна норма – це 311 кілокалорій на 100 грам. Але в домашніх умовах такого ефекту не доб’єшся. Адже при купівлі молока або вже готового домашнього сиру, хоч і не можна точно дізнатися його калорійність, але можна бути впевненим, що вона коливається від 145 до 232 кілокалорій на 100 грам і має жирність приблизно 5-18%, але не більше.

Якщо врахувати все перераховане, то в більшості своїй сир не здатний завдати шкоди фігурі і організму, якщо вживати цей продукт в межах розумного і не захоплюватися великим додаванням в нього цукру.