Калорійність какао-порошку, його корисні властивості для нашого організму

Какао Порошок отримують шляхом обробки та подрібнення плодів дерева какао. У перекладі з мови ацтеків слово “какао” означає “насіння”. Цей продукт дуже любимо багатьма. Його використовують як у харчовій промисловості, так і в косметології та медицині.

Але людям, які піклуються про здорове харчування, хочеться дізнатися, наскільки корисно вживати його під час схуднення. Спробуємо розібратися в цьому питанні, з’ясувавши, який склад і калорійність какао порошку.

Хімічний склад какао-порошку

За різними даними, енергетична цінність какао у вигляді порошку коливається від 289 до 374 кілокалорій в 100 грамах продукту. В грамах какао містить: 31,9 – вуглеводів, 24,2 – білків, 17,5 – жирів. Якщо розбити по речовинам, то найбільшу енергію дають жири, хоча їх міститься менше, ніж білків і вуглеводів. При надходженні в організм 100 грамів какао:

 • 143 кілокалорії отримують від перетравлених жирів.
 • 103 кілокалорії від білкової складової.
 • 43 кілокалорії від вуглеводної частини.
 • Вітамінно-мінеральний склад

  З’ясувавши, скільки калорій в какао, зупинимося на змісті у ньому деяких корисних речовин.

  Аналізуючи складний склад какао-порошку, було з’ясовано, що 100 грамів цього продукту містять майже 118% добової потреби людського організму в харчових волокнах. Крім того, органічних кислот міститься майже вдвічі більше, ніж потрібно організму.

  Кількість вітаміну В3 в стограмової упаковці порошку може забезпечити організм на третину норми цим вітаміном. Приблизно в такій же кількості знаходиться вітамін РР. Вітаміну В6 є тільки 15% від норми.

  Дуже багатий за складом і кількістю порошок какао на мікроелементи. Так, кількість міді в 100 г порошку перевищує добову норму людини в 4,5 рази, марганцю – більш ніж в 2 рази. Кількість елемента залізо – на 22% перевищує норму, а магнію – на 6,5%. Вживши какао, можна на 80% поповнити запаси фосфору і молібдену на добу, а цинку і калію на 60%.

  Дивіться також  Що таке роздільне харчування для схуднення: користь, шкоду, результати

  Зрозуміло, вживати таку кількість порошку какао складно і абсолютно не потрібно. Але ці дані допоможуть скорегувати раціон людей, що знаходяться на дієті, або тих, хто має дефіцит цих речовин в організмі. Вживання какао в розумних дозах дуже корисно.

  Тонізуючі властивості какао

  Комплексна дія фенилэфиламина – антидепресанту і тонізуючих речовин теоброміну і кофеїну впливає на організм людини, покращуючи самопочуття і піднімаючи настрій. Флавоноїди, які діють як антиоксиданти, що запобігають раннє старіння, благотворно впливають на кровоносну систему.

  Ця особливість здавна помічена людьми, а дослідження, проведені сучасними вченими, виявили в складі какао-бобів наявність біологічно активних речовин, що стимулюють працездатність і мозкову діяльність, сприяють виробленню ендорфіну – гормону, який перешкоджає депресивних станів.

  Тому лікарі радять вживати какао-напій в період відновлення після перенесених операцій і важких захворювань.

  Низькокалорійне какао

  Існує низькокалорійне какао, з цього приводу відбувається безліч суперечок. Розповсюджувачі різної продукції, що містить низькокалорійне какао, стверджують, що в ньому збережені всі корисні властивості, але енергетична цінність значно знижена.

  З упевненістю можна стверджувати, що натуральне какао не може бути низькокалорійним. Але в той же час, наведена вище калорійність какао порошку розрахована на 100 г продукції, і ви фізично не зможете спожити таку кількість какао відразу. А чашка напою, приготованого з чайної ложечки сухого порошку, яка буде містити не більше 26 кілокалорій, додасть вам гарного настрою і ніяк не зашкодить фігурі.

  Какао – дуже корисний і смачний продукт харчування, незамінний компонент в різних кондитерських виробах. Однак при розумному вживанні, незважаючи на свою високу енергетичну цінність, може стати прекрасним помічником у процесі схуднення.

  Підбірка відео