Калорійність вареної кукурудзи, користь вареної кукурудзи в качанах при дієтичному харчуванні

Кукурудза – це всім відома цариця полів. Заслужила вона свою назву неспроста, так як її невибагливість і врожайність вражають своїми масштабами. З-за своєї універсальності вона поширилася по всьому світу. Її використовують в різних блюдах, а також у сирому і консервованому вигляді.

Самий смачний і поширений вид вживання цього продукту – варена кукурудза. Однак поживність і досить висока калорійність вареної кукурудзи не дозволяє вживати її у великих кількостях.

Як варена кукурудза завоювала світ

Батьківщиною кукурудзи вважається Мексика. На даний момент в цій країні існує більше тисячі сортів цього солодкого продукту. Звичайна кукурудза насичено-жовтого кольору, але є також сині, червоні і навіть чорні види качанів.

З Мексики до Європи ця рослина потрапила завдяки Христофору Колумбу, а потім вже через Крим і територію Кавказу кукурудза добралася і до Росії.

Але спочатку це дивне рослина не прийняли і особливого захоплення воно не викликало. І щоб виправити ситуацію, уряд видав указ про безкоштовну роздачу насіння кукурудзи, крім цього була організована торгівля вареною кукурудзою по всіх ринках і ярмарках.

Склад і корисні властивості вареної кукурудзи

Головне корисна властивість рослини – це те, що воно абсолютно не вбирає хімічні та отруйні речовини.

В качанах кукурудзи міститься величезна кількість вітамінів. Основним і одним з найбільш важливих елементів у складі цього продукту є холін. Це речовина сприяють зменшенню рівня холестерину в крові, а також має заспокійливу дію на весь організм. В вареної кукурудзи зберігаються всі вітаміни, особливо вітаміни групи В, а також мікроелементи: калій, фосфор, магній.

Вживання цієї рослини благотворно впливає на нервову систему, прискорює процеси загоєння, допомагає відновленню клітин та поліпшує всі обмінні процеси.

Дивіться також  Продукти, які прибирають жир з живота, що потрібно виключити з живлення, щоб прибрати зайве

Кукурудза є єдиним продуктом, в якому присутній золото.

Скільки калорій в вареної кукурудзи?

Яскраво-жовтий качан кукурудзи приваблює не тільки своїм кольором, але і смаком. На сьогоднішній день цей продукт настільки поширений, що на ньому можна зробити бізнес. У сезон варену кукурудзу продають у багатьох місцях.

Звичайно ж, бажання з’їсти її щосили, особливо, коли вона так смачно пахне і апетитно виглядає. Але варто їсти її тим, хто боїться набрати зайві кілограми? Велика калорійність кукурудзи, вареної в качанах, і чи є шкода від цього продукту, якщо з’їсти хоча б один качан?

Так, кукурудза – нелегкий перекус, вона досить калорійна навіть у сирому вигляді, але найбільша кількість кілокалорій саме в вареної кукурудзи. Дієтологи підрахували, що в 100 грамах продукту міститься 240 ккал. Але уникати такого делікатесу не варто. За рахунок своєю поживністю і ситності одного великого качана буде достатньо, щоб замінити повноцінний сніданок.

Шкоди та протипоказання

Важливим моментом у вживанні кукурудзи є її погана засвоюваність шлунком через пружної оболонки зерен. Тому, яка б вона ні була корисною, всі мікроелементи і вітаміни не потраплять в організм у достатній кількості. Але цей факт має і позитивну сторону, так як грубі волокна діють, як щітка для кишечника, і очищають його від шкідливих речовин.

Кукурудзу не слід давати літнім людям і дітям, так як вона може викликати метеоризм і нетравлення. Небезпечною вона може бути для людей з низькою масою тіла і виразковими хворобами шлунка, а також для тих, у кого погана згортання крові, тромбози та тромбофлебіти.

Як правильно зварити кукурудзу?

Багато дієтологи складають жорсткі триденні програми, в яких основним продуктом буде при дієті варена кукурудза. Тому правильне її приготування впливає на її корисність.

Дивіться також  Калорійність овочів свіжих, варених, заморожених, таблиця

Стиглу молоду кукурудзу готують у воді в широкій каструлі, для того щоб качани залишалися цілими. Час приготування не повинно перевищувати 15 хвилин. Найкраще її готувати в мікрохвильовій печі, так в ній збережеться більше вітамінів.

Існують різні варіанти приготування цього продукту. Кожен вибирає для себе сам, який спосіб найбільше подобається, наприклад, у молоці або вершках і просто з сіллю.

Тепер, знаючи, скільки калорій в вареної кукурудзи, ви самі зможете скласти для себе дієтичне меню. А відео підбірка цікавих рецептів допоможе вам у цьому.