Калорійність вареної кукурудзи, користь вареної кукурудзи в качанах при дієтичному харчуванні

Кукурудза – це всім відома цариця полів. Заслужила вона свою назву неспроста, так як її невибагливість і врожайність вражають своїми масштабами. З-за своєї універсальності вона поширилася по всьому світу. Її використовують в різних блюдах, а також у сирому і консервованому вигляді.

Самий смачний і поширений вид вживання цього продукту – варена кукурудза. Однак поживність і досить висока калорійність вареної кукурудзи не дозволяє вживати її у великих кількостях.

Як варена кукурудза завоювала світ

Батьківщиною кукурудзи вважається Мексика. На даний момент в цій країні існує більше тисячі сортів цього солодкого продукту. Звичайна кукурудза насичено-жовтого кольору, але є також сині, червоні і навіть чорні види качанів.

З Мексики до Європи ця рослина потрапила завдяки Христофору Колумбу, а потім вже через Крим і територію Кавказу кукурудза добралася і до Росії.

Але спочатку це дивне рослина не прийняли і особливого захоплення воно не викликало. І щоб виправити ситуацію, уряд видав указ про безкоштовну роздачу насіння кукурудзи, крім цього була організована торгівля вареною кукурудзою по всіх ринках і ярмарках.

Склад і корисні властивості вареної кукурудзи

Головне корисна властивість рослини – це те, що воно абсолютно не вбирає хімічні та отруйні речовини.

В качанах кукурудзи міститься величезна кількість вітамінів. Основним і одним з найбільш важливих елементів у складі цього продукту є холін. Це речовина сприяють зменшенню рівня холестерину в крові, а також має заспокійливу дію на весь організм. В вареної кукурудзи зберігаються всі вітаміни, особливо вітаміни групи В, а також мікроелементи: калій, фосфор, магній.

Вживання цієї рослини благотворно впливає на нервову систему, прискорює процеси загоєння, допомагає відновленню клітин та поліпшує всі обмінні процеси.

Дивіться також  Скільки калорій в сухофруктах, як приготувати з них суміш для схуднення

Кукурудза є єдиним продуктом, в якому присутній золото.

Скільки калорій в вареної кукурудзи?

Яскраво-жовтий качан кукурудзи приваблює не тільки своїм кольором, але і смаком. На сьогоднішній день цей продукт настільки поширений, що на ньому можна зробити бізнес. У сезон варену кукурудзу продають у багатьох місцях.

Звичайно ж, бажання з’їсти її щосили, особливо, коли вона так смачно пахне і апетитно виглядає. Але варто їсти її тим, хто боїться набрати зайві кілограми? Велика калорійність кукурудзи, вареної в качанах, і чи є шкода від цього продукту, якщо з’їсти хоча б один качан?

Так, кукурудза – нелегкий перекус, вона досить калорійна навіть у сирому вигляді, але найбільша кількість кілокалорій саме в вареної кукурудзи. Дієтологи підрахували, що в 100 грамах продукту міститься 240 ккал. Але уникати такого делікатесу не варто. За рахунок своєю поживністю і ситності одного великого качана буде достатньо, щоб замінити повноцінний сніданок.

Шкоди та протипоказання

Важливим моментом у вживанні кукурудзи є її погана засвоюваність шлунком через пружної оболонки зерен. Тому, яка б вона ні була корисною, всі мікроелементи і вітаміни не потраплять в організм у достатній кількості. Але цей факт має і позитивну сторону, так як грубі волокна діють, як щітка для кишечника, і очищають його від шкідливих речовин.

Кукурудзу не слід давати літнім людям і дітям, так як вона може викликати метеоризм і нетравлення. Небезпечною вона може бути для людей з низькою масою тіла і виразковими хворобами шлунка, а також для тих, у кого погана згортання крові, тромбози та тромбофлебіти.

Як правильно зварити кукурудзу?

Багато дієтологи складають жорсткі триденні програми, в яких основним продуктом буде при дієті варена кукурудза. Тому правильне її приготування впливає на її корисність.

Дивіться також  Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

Стиглу молоду кукурудзу готують у воді в широкій каструлі, для того щоб качани залишалися цілими. Час приготування не повинно перевищувати 15 хвилин. Найкраще її готувати в мікрохвильовій печі, так в ній збережеться більше вітамінів.

Існують різні варіанти приготування цього продукту. Кожен вибирає для себе сам, який спосіб найбільше подобається, наприклад, у молоці або вершках і просто з сіллю.

Тепер, знаючи, скільки калорій в вареної кукурудзи, ви самі зможете скласти для себе дієтичне меню. А відео підбірка цікавих рецептів допоможе вам у цьому.