Калорійність яєчні, смаженої з беконом або ковбасою

Всім відоме і улюблене багатьма людьми страва – смажена яєчня – є досить ситним, смачним, а головне швидким у виконанні страв, яке завжди виручає, коли необхідно чим-небудь перекусити. У деяких країнах навіть яєчня є традиційним блюдом, яке обов’язково входить в меню сніданку. Та й взагалі, можна сміливо сказати, що більшість людей звикли на сніданок з’їдати пару смажених яєць, навіть і не замислюючись про калорійності яєчні.

Виходячи з того, що значна кількість людей практично щодня вживає смажені яйця з ранку, то необхідно точно знати, скільки калорій міститься в цьому блюді, адже не секрет, що саме сніданок задає ритм усього дня, так як від того, що було з’їдено в цей час, залежить продуктивна робота всіх систем організму.

Їжа, що вживається на сніданок, повинна бути збалансованою, не жирної, щоб шлунок налаштувався на потрібний лад, і найголовніше – поживною, щоб організм отримав енергію, яка так необхідна з ранку.

Якщо копнути трохи глибше, то можна помітити, що на самій-то справі звичайні варені яйця – цілком дієтичне блюдо. Адже яєчні білки користуються популярністю серед спортсменів і людей, бажаючих схуднути, так як з допомогою білка жировий прошарок організму розсіюється.

Але в цьому і полягає головна заковика: дієтичним є безпосередньо білок, а жовток – осередок практично всіх наявних у яйці поживних елементів, з-за такої особливості калорійність яйцю надає саме жовткова частина.

З корисних для організму елементів, що входять до складу яйця, можна відзначити, в першу чергу, білки, амінокислоти, лінолеву і ліноленову кислоти. Вітамінний склад представленого продукту досить різноманітний, він включає в себе вітаміни групи В (В1, В3, В4, В5, В6, В7 і В12), вітаміни А, Е і D.

Дивіться також  Калорійність риби свіжої, копченої, в клярі: таблиця

Харчова цінність

Для того щоб з’ясувати, скільки калорій в яєчні, необхідно врахувати спосіб її приготування і ті інгредієнти, або спеції, які йдуть, як доповнення до страви. Необхідно згадати, що калорійність звичайної яєчні без різноманітних добавок, крім олії, дорівнює приблизно ста дев’яносто кілокалоріям – це в разі смаження на соняшниковій олії.

А ось якщо обсмажувати яйця на вершковому маслі, то калорійність різко підскочить до позначки вище двохсот двадцяти кілокалорій. Цей розрахунок проводиться, виходячи з яєць, взятих в кількості двох штук.

Існує кілька найпоширеніших способів приготування яєчні, серед яких лідерські позиції займає яєчня з беконом. Калорійність такого страви становить приблизно триста сорок кілокалорій. При цьому слід пам’ятати, що чим жирніше м’ясо, з якого виробляється бекон, тим калорійніше яєчня. Наприклад, бекон з індички в поєднанні з яєчнею може знизити зазначений вище калораж.

Не поступається за популярністю і таке блюдо, як яєчня з ковбасою, калорійність якого становить близько двохсот шістдесяти кілокалорій. Причому в даному випадку також спрацьовує закон, викладений вище: чим більше жирності має ковбаса, тим, відповідно, жирніше все блюдо.

Для того, щоб зробити яєчню «нешкідливою» з боку жирності, необхідно знати продукти, які зменшують калорійність даного страви. Наприклад, при додаванні різних свіжих овочів калораж яєчні падає приблизно на величину від тридцяти до п’ятдесяти кілокалорій, що, безсумнівно, є істотною різницею.

Також для цієї мети вітається додавати в яєчню зелень у всіх її проявах. А найкращим місцем для готування стане мультиварка або духова піч, так як в цьому випадку в яєчню не потрібно додавати масло.

Відео по темі статті