Користь і шкода аргініну (амінокислота) для організму дівчат і чоловіків

Ще з дитинства всі знають про те, що білок необхідний організму, так як він – запорука сили, розуму і зростання. Всі тканини складаються з білків, а вони вже з амінокислот. І найкориснішим вважають той, від якого організм отримає всі амінокислоти, які безпроблемно засвояться. Амінокислоти поділяють на ті, які можна створити самим, знайти в їжі і ті, що створюються самостійно при відповідних умовах в організмі людини. Так от, аргінін відноситься до останніх. Він може синтезуватися з існуючих амінокислот. Але, на жаль, цей процес стає неможливим після 30 років і при лікуванні антибіотиками, а так само під час хіміотерапії.

Користь і шкода аргініну

Про користь і шкоду аргініну говорять ще з кінця XX століття (в 90-х). Подібні розмови були пов’язані з метаболітом (окис азоту). Як відомо, це речовина призводить до накопичення шкідливих речовин в організмі і до кислотних дощів. Але вченим вдалося відкрити і позитивний вплив окису. Як виявилося, вона контролює серцеву діяльність, бере участь в обмінних процесах, впливає на нормальну роботу імунної і нервової систем, впливає на вироблення ферментів і гормонів і на статеву діяльність, бере участь у розвитку м’язів. Вироблення окису не відбувається без аргініну. Але це речовина відносять до тих амінокислот, які виробляються лише за певних умов.

Тому при будь-яких порушеннях потрібно почати приймати біологічні добавки або лікарські засоби. Аргінін підвищує рівень креатину, тому до нього пристрастилися спортсмени, які хочуть зменшити жировий прошарок і збільшити масу м’язів. Аргінін корисний в сукупності з окисом азоту, так вони один без одного не можуть утворюватися. При нестачі першого можуть виникнути: цукровий діабет, нервові розлади, зниження імунітету, гіпертонія, склероз, ожиріння, уповільнення статевого дозрівання, захворювання внутрішніх органів.

Дивіться також  Як пити лляне масло для схуднення, правила його прийому на ніч

Загалом, при появі аргініну в організмі виходить окис азоту, яка сприяє наступному:

 • поліпшенню припливу крові до мозку і серця;
 • посилення припливу крові до зовнішніх статевих органів;
 • розслаблення судин;
 • зменшення внутрішньоочного тиску;
 • знижує холестерин;
 • зменшує рис виникнення атеросклерозу;
 • виводить аміак;
 • зміцнює м’язи і хрящі;
 • розслабляє клітини бронхів і травної системи.

Користь аргініну для дівчат полягає в тому, що вони можуть втратити зайву вагу. Цьому сприяє амінокислота, яка зменшить кількість підшкірного жиру. Джерело білків – риба, молочні продукти, м’ясо, горіхи та бобові. Але при посилених заняттях спортом або навіть звичайним фітнесом, люди потребують в додатковому продукті, що містить амінокислоти.

В спортивному харчуванні користуються попитом вільні амінокислоти, які не мають зв’язок з іншими молекулами, вони всмоктуються в кров швидше прямо з кишечника. Вони можуть бути в капсулах, таблетках, у рідкому або порошкоподібному вигляді. Крім цього він допомагає м’язам відновитися після розтягувань і травм, а також допомагає при загоєнні ран.

Але як завжди є і протипоказання при застосуванні цієї речовини:

 • протипоказаний при герпесі;
 • не можна давати людині з шизофренією;
 • не підходить для дітей, які ще ростуть (можливий побічний ефект гігантизм);
 • перевищення дози може привести до потовщення суглобів і шкіри.

Амінокислоти (аргінін) для вагітних жінок і годуючих шкідлива.

У всьому потрібно знати міру, так ще вчені, які отримали премію за відкриття корисності окису азоту, довели, що вживання невеликої кількості цієї речовини може стати навіть ліками від страшної хвороби.

Відео по темі статті