Користь і шкода аргініну (амінокислота) для організму дівчат і чоловіків

Ще з дитинства всі знають про те, що білок необхідний організму, так як він – запорука сили, розуму і зростання. Всі тканини складаються з білків, а вони вже з амінокислот. І найкориснішим вважають той, від якого організм отримає всі амінокислоти, які безпроблемно засвояться. Амінокислоти поділяють на ті, які можна створити самим, знайти в їжі і ті, що створюються самостійно при відповідних умовах в організмі людини. Так от, аргінін відноситься до останніх. Він може синтезуватися з існуючих амінокислот. Але, на жаль, цей процес стає неможливим після 30 років і при лікуванні антибіотиками, а так само під час хіміотерапії.

Користь і шкода аргініну

Про користь і шкоду аргініну говорять ще з кінця XX століття (в 90-х). Подібні розмови були пов’язані з метаболітом (окис азоту). Як відомо, це речовина призводить до накопичення шкідливих речовин в організмі і до кислотних дощів. Але вченим вдалося відкрити і позитивний вплив окису. Як виявилося, вона контролює серцеву діяльність, бере участь в обмінних процесах, впливає на нормальну роботу імунної і нервової систем, впливає на вироблення ферментів і гормонів і на статеву діяльність, бере участь у розвитку м’язів. Вироблення окису не відбувається без аргініну. Але це речовина відносять до тих амінокислот, які виробляються лише за певних умов.

Тому при будь-яких порушеннях потрібно почати приймати біологічні добавки або лікарські засоби. Аргінін підвищує рівень креатину, тому до нього пристрастилися спортсмени, які хочуть зменшити жировий прошарок і збільшити масу м’язів. Аргінін корисний в сукупності з окисом азоту, так вони один без одного не можуть утворюватися. При нестачі першого можуть виникнути: цукровий діабет, нервові розлади, зниження імунітету, гіпертонія, склероз, ожиріння, уповільнення статевого дозрівання, захворювання внутрішніх органів.

Дивіться також  Спортивне харчування Гуарана: як приймати екстракт гуарани для схуднення

Загалом, при появі аргініну в організмі виходить окис азоту, яка сприяє наступному:

 • поліпшенню припливу крові до мозку і серця;
 • посилення припливу крові до зовнішніх статевих органів;
 • розслаблення судин;
 • зменшення внутрішньоочного тиску;
 • знижує холестерин;
 • зменшує рис виникнення атеросклерозу;
 • виводить аміак;
 • зміцнює м’язи і хрящі;
 • розслабляє клітини бронхів і травної системи.

Користь аргініну для дівчат полягає в тому, що вони можуть втратити зайву вагу. Цьому сприяє амінокислота, яка зменшить кількість підшкірного жиру. Джерело білків – риба, молочні продукти, м’ясо, горіхи та бобові. Але при посилених заняттях спортом або навіть звичайним фітнесом, люди потребують в додатковому продукті, що містить амінокислоти.

В спортивному харчуванні користуються попитом вільні амінокислоти, які не мають зв’язок з іншими молекулами, вони всмоктуються в кров швидше прямо з кишечника. Вони можуть бути в капсулах, таблетках, у рідкому або порошкоподібному вигляді. Крім цього він допомагає м’язам відновитися після розтягувань і травм, а також допомагає при загоєнні ран.

Але як завжди є і протипоказання при застосуванні цієї речовини:

 • протипоказаний при герпесі;
 • не можна давати людині з шизофренією;
 • не підходить для дітей, які ще ростуть (можливий побічний ефект гігантизм);
 • перевищення дози може привести до потовщення суглобів і шкіри.

Амінокислоти (аргінін) для вагітних жінок і годуючих шкідлива.

У всьому потрібно знати міру, так ще вчені, які отримали премію за відкриття корисності окису азоту, довели, що вживання невеликої кількості цієї речовини може стати навіть ліками від страшної хвороби.