Печінка тріски: калорійність, корисні властивості і харчова цінність

Морепродукти рясніють різними делікатесами і один з них – печінка атлантичної тріски. При виготовленні високоякісних консервів використовують печінку свіжовиловленої риби, лавровий лист, запашний перець, в якості консерванту виділений продуктом власний жир. Це говорить про те, що калорійність печінки тріски в маслі досить висока. Тоді наскільки корисний цей продукт?

Хімічний склад печінки

Печінка тріскових риб – це багатюще джерело жиру, власне звідти риб’ячий жир, що продається в аптеках, і виділяють. Це одне з корисних властивостей.

Також багато легкозасвоюваних білків і незамінних амінокислот:

  • Триптофан.
  • Метіонін.
  • Лізин.

Особливо слід відзначити наявність ненасичених жирних кислот, особливо омега-3 жирної кислоти, яка дивним чином впливає на організм людини, омолоджує і профілактує появу онкологічних захворювань. Дуже корисний жінкам для запобігання раннього старіння організму.

З мікро – і макроелементів: молібден, хром, нікель, фтор, залізо, фосфор, кальцій, магній, натрій, і це ще не повний список.

Печінка тріски містить дуже цінний унікальний комплекс вітамінів жиророзчинний групи А, D, Е, а також водорозчинних З і Ст.

Корисні якості печінки тріскових риб

Цей продукт рекомендований в якості профілактичного заходу захворювань, таких як ревматоїдний артрит, захворювання суглобів.

Дія ненасичених жирних кислот спрямоване на запобігання захворювань, спричинених підвищеним рівнем в крові холестерину, а також різних серцевих патологій.

Так як печінка містить легкі білки і вітамін D, її вживання рекомендовано навіть дітям, якщо існує підозра на рахіт.

Корисні властивості для хворих на залізодефіцитну анемію обумовлені наявністю широкого спектру мінералів і вітамінів.

Печінка тріскових риб: протипоказання

Не варто вживати печінку тріски вагітним жінкам. Біологічно активна речовина ретинол, що міститься в цьому продукті, при постійному його вживанні може викликати аномалії розвитку плода.

Дивіться також  Сама калорійна їжа: список і опис продуктів, чому вони небезпечні для фігури

Не слід переїдати тріскової печінки людям, які мають захворювання щитоподібної залози в анамнезі.

Обмежуйте вживання цього продукту, якщо страждаєте сечокам’яної або жовчнокам’яної хворобою, тому що може відбутися рух каменів по протоках.

Заборонено вводити в раціон харчування ці консерви алергікам і людям з індивідуальною непереносимістю даного продукту.

Калорійність печінки тріскових риб

Якщо провести аналіз основних поживних речовин-білків, жирів і вуглеводів у печінці тріскових риб, то побачимо, що із 100 грамів продукту 66% падає на жири, білків міститься в районі 4% і трохи більше 1% – це вуглеводи. Цей продукт дуже жирний.

Харчова цінність печінки тріски досягає 614 кілокалорій.

Навіть незважаючи на високий вміст калорій, консерви печінка тріски відносять до дієтичного столу. Але в раціоні вона повинна бути в дуже малих кількостях.

Страви з печінки тріски

Хоча печінка тріски традиційно вживають у вигляді консервів, але набагато краще буде, якщо цей ніжний продукт пройде термічну обробку, наприклад, гасіння або в пароварці. Це дозволить зберегти більшу кількість корисних речовин. Крім того, такий спосіб приготування допоможе трохи зменшити кількість калорій у страві.

Також не можна не згадати про салаті з консервів печінка тріски в олії. Цю закуску люблять усі, вона і корисна, і смачна. Особливо добре це блюдо підтримує організм у зимовий період.

Звичайно, печінка тріски дуже калорійний продукт, але, виходячи зі співвідношення шкоди-користі, кількість корисних якостей значно перевершує небезпека нашкодити фігурі. Тому бажано, щоб хоч зрідка вона з’являлася на вашому столі.

Підбірка відео