Ранкова гімнастика від Аніти Луценко: які вправи рекомендується робити перед сніданком

Кожній людині, що живе в XXI столітті, знайомі такі ранкові явища, як недосип, хворобливі відчуття в поперековому та інших відділах хребта, обумовлені сидячою роботою і випливають з цього малорухливим способом життя, і повна відсутність будь-якого бажання вставати з м’якої постелі і йти на роботу. Викликано це може бути безліч факторів: починаючи від пори року і погоди за вікном і закінчуючи загальним станом здоров’я. Однак багато людей забувають, що від таких «побічних ефектів» ранкового пробудження можна з легкістю позбутися, а допомогти в цьому може, наприклад, ранкова гімнастика від Аніти Луценко.

Чому необхідна зарядка?

У всі часи зарядка була обов’язковим ранковим ритуалом практично всіх людей: вона допомагала прокинутися, обдаровуючи небувалим зарядом бадьорості на весь день. Але в сучасному світі вона перестала бути необхідністю як такої.

Все частіше люди нехтують цим комплексом нескладних ранкових вправ, посилаючись на те, що він малоефективний і не варто навіть п’яти хвилин. Чи потрібно говорити, як сильно помиляються такі люди? Адже п’яти хвилин цілком вистачає, щоб розігнати свій знижений до мінімальної швидкості метаболізм, прокинутися самому і навіть позбавитися від болю в шиї і попереку.

Розминка перед зарядкою?

Ранкова зарядка — це така ж фізична активність, як і будь-якого виду тренування, тільки кілька полегшеного варіанту. Тому перед проведенням зарядки потрібно розім’ятися, зробивши кілька вправ з гімнастики, розробленої для розігріву суглобів:

 • починати краще комплекс з опрацювання гомілкостопа: для цього потрібно по колу прокрутити кожну стопу по п’ять-вісім раз в дві сторони — до себе (всередину) і від себе (назовні);
 • далі слід приділити увагу колін: для їх опрацювання потрібно сісти, поклавши долоні на колінні чашечки, і виконувати колінами кругові оберти по п’ять разів в кожну сторону;
 • прекрасним вправою для розігріву тазової області, як і для колін і голеностопа, також є кругові рухи в кожну сторону по п’ять-вісім разів;
 • для розтяжки бічних м’язів відмінно підійдуть нахили в сторони — від трьох разів на кожну;
 • опрацювати суглоби плечового пояса допоможуть кругові рухи плечима по три-п’ять разів;
 • закінчувати суглобову гімнастику потрібно розігрівом м’язів шиї, для якого добре підійдуть нахили голови.
Дивіться також  Уроки фітнесу з Анітою Луценко, її спеціальний комплекс вправ

Вправи ранкової зарядки Аніти

Після розігріву суглобів, можна сміливо переходити до зарядки.

 • Почати зарядку Аніта рекомендує присідань, кількість повторень — від десяти разів; також вона звертає увагу на техніку виконання: стегна повинні бути строго паралельні підлозі, а коліна ні в якому разі не можна виносити за межі шкарпеток ніг.
 • Далі з положення в присяд потрібно перейти в планку на руках; час виконання — 10 секунд.
 • У третій вправі з положення планки необхідно опустити коліна на підлогу і виконати до десяти віджимань.
 • Виконавши десять віджимань, потрібно опустити таз на п’яти, притиснути груди до колін і витягнути руки вперед; ця поза називається «поза ембріона», вона допомагає розтягнути м’язи спини, зокрема — поперекового відділу; перебувати в цій позі можна стільки часу, скільки порахується потрібне, але бажано не більше 30 секунд.
 • З пози «ембріона» потрібно плавно підняти таз вгору, випрямити ноги, коліна, потім необхідно повільно, як би «розкручуючись», витягати верхню частину тіла, випрямляючи весь хребет не відразу, а хребець за хребцем.

Даний комплекс вправ не дуже складний у виконанні, проте це жодним чином не позначається на його ефективності: виконання такої зарядки допоможе прокинутися, зарядитися бадьорістю на весь день і позбутися ниючих болів в спині.

Відео по темі статті