Ранкова пробіжка для схуднення: чи є користь від неї і скільки треба бігати

Ідеальна фігура є мрією великої кількості сучасних людей і, на жаль, у багатьох чоловіків і жінок вона назавжди так і залишається просто мрією. Аргументують вони це досить просто: «Немає ні часу, ні грошей на спортзал». Але хто ж сказав, що спортзал являє собою необхідну частину будь-якого схуднення? Щоб схуднути досить звичайного бажання і пари кросівок. А ми розповімо, які чудеса творить ранкова пробіжка для схуднення.

Біг як вірного помічника в позбавленні від зайвих кілограмів практикувався в усі часи, адже для нього не потрібно великої кількості спортивної екіпіровки: тільки кросівки, та шорти з майкою. І навіть зараз ранкова пробіжка стоїть далеко не останньою в списку найбільш ефективних способів попрощатися з ненависним жиром.

Чим корисні пробіжки по ранках?

Так як пробіжки проводяться зранку, коли вуличне повітря як ніколи чистий, вони приносять з собою масу всяких корисних аспектів:

  • за рахунок активного надходження в організм свіжого повітря поліпшується робота серця і дихальної системи;
  • посилюється кровопостачання всіх тканин і органів людини, що значно покращує їх роботу;
  • розганяється обмін речовин, що дозволяє спалити за день більше калорій і, відповідно, швидше розпрощатися з ненависними жировими складками;
  • підвищується витривалість, а також загальний тонус всього тіла;
  • підтягується шкіра, роблячи силует більш привабливим;
  • і, звичайно, ранкові пробіжки обдаровують величезним зарядом позитивних емоцій, що сприяє продуктивному проведення дня.

Як треба бігати, щоб схуднути?

Щоб нарешті розлучитися з небажаними зайвими сантиметрами і кілограмами, потрібна правильна техніка виконання пробіжок.

На жаль, звичайний біг підтюпцем є не таким вже і ефективним засобом в боротьбі з жиром на талії і стегнах. Але зневірятися рано! Адже професійними спортсменами-бігунами була давно розроблена особлива техніка бігу, що дозволяє максимально розвинути витривалість і попрощатися із зайвою вагою.

Дивіться також  Ефективні вправи для сідниць, для їх підтяжки і пружності

Називається така техніка бігу «спринт», і полягає вона в чергуванні бігу на високій швидкості і повільного бігу підтюпцем, в деяких випадках додають і кілька секунд ходьби.

Виглядає така пробіжка наступним чином: 30-60 секунд ходьби, потім 1,5-2 хвилини підтюпцем, далі 2-4 хвилини бігу на максимально можливій швидкості і знову 1-2 хвилинки повільного бігу. Початківцям буде достатньо виконання 1-3 повторень цього кола.

По мірі підвищення витривалості, природно, необхідно збільшувати кількість повторень і скорочувати, або прибирати зовсім, час ходьби.

Якою має бути тривалість ранкових пробіжок?

Відповідь на це питання цікавить величезне кількість людей, бажаючих долучитися до світу ЗСЖ за допомогою практики бігу. Проте універсальної відповіді на нього немає, адже те, скільки бігати необхідно конкретній людині, потрібно розраховувати з урахуванням його індивідуальних особливостей: рівня витривалості, стану здоров’я і т. д.

Тим не менш, загальне правило все ж є: новачкам починати ранкові пробіжки краще з 10-15 хвилин повільного бігу підтюпцем, поступово збільшуючи цей час.

Кілька важливих аспектів

Щоб користь від пробіжок вранці була максимальною, бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

  • кросівки потрібно вибирати обов’язково хорошої якості: вони повинні сидіти на нозі розмір в розмір і мати амортизуючу підошву, що пом’якшує силу удару ноги об асфальт;
  • перед пробіжкою протипоказаний щільний сніданок, однак невеликий перекус у вигляді банана або яблука (або, за бажанням, будь-якого іншого фрукта) необхідний;
  • після закінчення пробіжки потрібно обов’язково провести для м’язів невелику розтяжку, щоб вони не почали збільшуватися в обсязі, тим самим лише додаючи сантиметри.

Відео по темі статті