Силові вправи для схуднення в тренажерному залі і вдома

Силові вправи – це вправи, спрямовані на роботу окремих м’язів, із застосуванням зусилля (застосовуються обважнення – це гантелі, штанги, всілякий спортивний інвентар, впливає на зусилля, прикладене при виконанні даних вправ).

Головним у виконанні силових вправ є акцент на повтореннях і їх регулярності.

Основна мета силових вправ – приріст м’язової маси. Баланс м’язової і жирової маси для організму дуже важливий, тому що при надлишку жирової тканини метаболізм сповільнюється, присутнє додаткове навантаження на внутрішні органи, також це погано відбивається на зовнішньому вигляді, шкіра втрачає еластичність, виникають набряки і розтяжки.

Добре розвинена мускулатура позитивно позначається на загальному самопочутті, призводить до поліпшення метаболічних процесів, шкіра стає більш пружною, підтягнутою, вирівнюється постава, стабілізується емоційний стан, поліпшується кровотворна функція, що грає для жінок чималу роль у омолодження організму.

Виконуючи силові вправи для схуднення, слід дотримуватися певної послідовності. Організм необхідно підготувати до навантажень, які повинні поступово збільшуватися. Це означає, що досягти швидкого результату в схудненні не вийде. Необхідно запастися терпінням, виробити звичку регулярно виконувати вправи.

Отриманий результат буде стабільним і не таким короткочасним, як ефект від «швидких» дієт. Що особливо важливо для дівчат, регулярні фізичні вправи не нашкодять організму, а тільки його оздоровлять. Як бачите, якщо докласти зусиль, то можна добитися гарного результату.

Щоб уникнути травм і розтягувань, необхідно починати тренування з невеликими вагами і здійснювати невелику кількість повторень. Рекомендується виконувати попередню розминку для розігріву м’язів, це може бути як пробіжка на свіжому повітрі (якщо є така можливість), так і робота на кардіо тренажерах або на біговій доріжці в тренажерному залі, після чого вже можна приступати до основної частини тренування.

Дивіться також  Як накачати косі м'язи живота: тренування для преса

Тут варто розподілити навантаження, приділивши особливу увагу проблемним зонам. Починати треба з м’язів шиї, передпліччя і рук, підібравши комфортний для першого часу вагу.

Далі варто приділити увагу м’язам преса, хребта. На завершальному етапі виконуються присідання і інші вправи для м’язів сідниць і стегон.

Потім рекомендується виконати затримку у вигляді двох–трьох енергійних вправ. І кілька плавних вправ для відновлення дихання.

Для завершення тренування найкраще виконати комплекс вправ на розтяжку м’язів, це значно зменшить ймовірність виникнення хворобливих відчуттів в м’язах на наступний день.

На приведення м’язів в робочий стан йде, в середньому, до трьох тижнів. Але кожен повинен орієнтуватися на своє самопочуття і уважно ставитися до змін у організмі. Якщо виникають некомфортні відчуття, варто припинити тренування.

Після підготовчого періоду, застосовуваний вагу можна почати збільшувати, як і кількість повторень кожної вправи. На цьому етапі вже буде видно певний результат, але все залежить від початкового стану організму та загальної підготовки.

Варто відзначити, що до цього етапу зниження ваги зазвичай не спостерігається, т. к. активно набирається м’язова маса, яка починає боротьбу з жировими відкладеннями, головними ворогами жінок. Але важливо пам’ятати, що головне завдання – це не цифри на вагах, а зовнішнє і внутрішній стан організму.