Користь сиру тофу при схудненні, його калорійність

Про існування знаменитого зараз сиру тофу Європа дізналася лише наприкінці двадцятого століття. В Японії цей сорт сиру був уже у восьмому столітті, поступово він завойовував славу по всій Азії. Не дивно, що безліч страв азіатської кухні неможливо уявити без цього сиру.

Чи варто говорити, що він дуже любимо вегетаріанцями, причому навіть тими, хто уникає вживання молока і всіх продуктів, що містять його? А ще шматочком тофу можуть порадувати себе люди з непереносимістю лактози.

Тофу виробляють досить своєрідно – цей процес можна порівняти з сироварінням. Проте в основі цього продукту лежить не звичайне молоко, а соєва, рослинного походження.

Спочатку отримують соєвий сир, потім його тримають під пресом, витримують певний час. Після цього вже і виходить продукт, по своїй структурі схожий трохи на сир.

Сир продають у спеціальній герметичній упаковці, яка заповнюється водою. По мірі зберігання воду потрібно підливати, також сир можна зберігати близько з різко пахучими продуктами – він миттєво переймає запах.

Специфічним є те, що соєвий сир не має якого-небудь певного смаку або запаху, однак за рахунок того, що він вбирає інші запахи, його можна дуже гармонійно поєднувати з будь-якими продуктами.

Тофу заслужив репутацію універсального продукту на кухні, навіть обробляти його можна як душі завгодно – зварити, обсмажити, замаринувати і так далі. Однак знову ж таки з-за його відсутності смаку повноцінним стравою без будь-яких інших інгредієнтів він бути не може. У супи часто додають м’які сорти або навіть сир, для других страв – тверді.

Існує досить цікавий вид тофу – «смердючий» – він вживається в шанхайській кухні, його, в принципі, можна порівняти з усім відомим Рокфором. Європейці ж мають «шовковим» тофу – ніжний напіврідкий сирок, чимось нагадує «Янтар».

Дивіться також  Скільки калорій в холодець свинячий або яловичому

Користь сиру тофу неоціненна: склад його збагачений величезним вмістом рослинних білків, які дуже добре засвоюються в людському організмі, кальцієм, і при всьому цьому в ньому немає ні грама холестерину.

А що найголовніше – тофу – справжнє відкриття при схудненні! Його калорійність всього близько 73 кілокалорій на 100 грам. І це не якісь порожні калорії, як у різних солодощах, немає. Вони дійсно приносять величезну користь організму.

Корисний тофу для людей, які страждають анемією. Якщо періодично впроваджувати сир в свій раціон, можна поліпшити своє здоров’я – поліпшити пам’ять, стан нігтів і зубів, навіть на шкіру і волосся він надає дивно сприятливий вплив.

Ідеальним продуктом він стане для сердечників із-за відсутності холестерину, для людей з проблемним шлунком він буде прекрасним товаришем на кухні. Також вченими доведено, що його регулярне вживання сприяє більш тривалому збереженню молодості, виводить з організму дуже небезпечна речовина – збудника онкологічних захворювань – діоксин.

Однак, незважаючи на всі приголомшливі гідності сиру, він має і свої певні недоліки: зловживання сиром може призвести до серйозних наслідків, наприклад, до захворювань щитовидної залози, репродуктивної системи. Дітям тофу слід давати з великою обережністю – він може спровокувати діарею (і знову ж плюс – ліки від закрепів), несвоєчасну статеву активність.

Знову ж, якщо згадати про тих, що худнуть: існує певна дієта, заснована на сир тофу – соєвий. Вона цілком може допомогти скинути від 6 до 15 кілограмів. Єдине правило цієї дієти – заміна м’яса соєвим сиром.