Сироїдіння: до і після, з чого почати, як правильно перейти на таке харчування

Для нормальної життєдіяльності організму необхідно три основні пункти – їжа, рідина і кисень. Якість води, яку ми п’ємо, і кисню, яким ми дихаємо, не так просто піддається вимірюванню, але контролювати їжу, яку ми вживаємо щодня, ми можемо.

Наш шлунок здатний засвоювати такі продукти, як м’ясо, овочі, фрукти, зернові, в тому числі, штучно створені продукти. Але засвоїти – не означає отримати користь.

Велика кількість страв, які дають нам насолоду, надають негативний вплив на наше здоров’я. Негативні ефекти такого харчування виражаються в ослабленні імунітету, частих респіраторних та інших захворюваннях, депресивних станах і падіння життєвого тонусу.

На протязі вже багатьох років люди намагаються знайти такий принцип харчування, який би приносив користь організму і в той же час давав насолоду від вживання смачних страв.

В останні роки прихильники правильного харчування прийшли до висновків, що людина в своєму раціоні повинен використовувати максимально прості і природні продукти з мінімальною термічною обробкою. З вживання слід виключити штучно створені продукти, у складі яких можна зустріти різні добавки: ароматизатори, барвники та інші.

Людство за всю історію свого існування написало безліч дієт, створило списки корисних і шкідливих продуктів.

Основним предметом дискусій науковців, які займаються проблемами харчування, є суперечка: до якого виду слід віднести первісної людини? До травоїдних або хижакам? Боротьба між «м’ясоїдами» і вегетаріанцями не припиняється.

Останні роки все більше і більше прихильників набуває така система харчування, як сироїдіння. Як ясно з назви, вона передбачає вживання в їжу продуктів виключно натурального походження. Прихильники цієї теорії вважають, що піддаючи продукт термообробці, руйнуються майже всі корисні елементи.

Поговоримо більш детально про систему і з’ясуємо, як сироїдіння до і після переходу до нього відбивається на зовнішності і фізичне здоров’я людини.

Дивіться також  Скільки калорій в свіжої черешні, чи є різниця між жовтою і червоною

Дуже часто на таку систему живлення переходять люди, які страждають ожирінням. Після переходу у таких людей спостерігається нормалізація зайвої ваги, але, як і при інших дієтах, процес схуднення посилюється при включення в свій розпорядок дня фізичних вправ. Крім того, тіло втрачає залежність від перепадів температур – це додатковий бонус сироїдіння.

Ще одним «хорошим» фактором є те, що при заміні термообробленої їжі на натуральну, стан нігтів, волосся та шкіри помітно поліпшується. До того ж така їжа засвоюється організмом набагато більш тривалий час, тому пара яблук на обід здатна подарувати працездатність і відчуття ситості на тривалий час.

Користь від сироїдіння полягає ще й у тому, що смакові рецептори починають зовсім інакше сприймати знайомі продукти. Відбувається це від того, що сироїди не вживають цукор і сіль. Через невелику кількість часу звичка вживати «чисті» продукти без добавок стає звичайним явищем, що приносить задоволення від відчуття справжнього смаку продуктів.

Проте варто зауважити, що різких переходів все-таки варто уникати. Початок правильного харчування варто проводити з поступового зменшення у своєму раціоні кількості шкідливих і оброблених продуктів.

Якщо ще тільки вчора чоловік харчувався в Макдональдсі, а на вечерю вживав пельмені з майонезом, а сьогодні раптом вирішив харчуватися виключно горіхами, фруктами і сирої зеленню, то надовго такого пориву не вистачить. Та й користь для здоров’я буде вельми сумнівна.

Тому, якщо є бажання, то варто усвідомлено підійти до переходу на таку систему харчування. І тоді корисні ефекти і приємні зміни у зовнішньому вигляді і самопочутті не змусять себе довго чекати.