Скільки калорій в капусті білокачанної або кольоровий, свіжої або вареної

Капуста є одним з корисних і низькокалорійних овочів. Завдяки цим властивостям, капуста широко застосовується дієтхарчування для корекції фігури, так і в лікувальних цілях.

Дієтологи рекомендують вживати в їжу цей овочевий продукт для збагачення організму корисними речовинами, ферментами, вітамінами, мікроелементами. Це сприяє поліпшенню травлення і очищенню кишечника, нормалізації кровообігу головного мозку і організму в цілому.

Капуста має ранозагоювальні і протизапальними властивостями, укріплює імунну систему.

Чималу роль грає капуста в боротьбі з ожирінням. Знаючи, скільки калорій в капусті, можна сповна оцінити її користь в дієті.

Свіжа білокачанна капуста має в середньому 28 ккал у 100 г продукту, при цьому в складі відсутні жири. Вона є компонентом багатьох салатів у поєднанні з іншими низькокалорійними овочами.

Часто використовується в перших стравах: борщі, овочеві супи, щі. Калорійність вареної капусти нижче, ніж свіжої – 23 ккал на 100 р.

Супи з капусти та інших овочів без додавання жирів, зварені на воді, дуже вітаються в низькокалорійних дієтах. Можна вживати варену капусту у вигляді окремого страви, що сприятливо впливає на фігуру.

Трохи вище по калоражу є кольорова капуста – всього 30 ккал. Енергетична цінність білків і вуглеводів становить 1:2, жирів практично немає. Перевага кольорової капусти полягає в тому, що вона не викликає здуття живота, відчуття важкості після їжі.

Не менш корисним продуктом є брюссельська капуста. Її калорійність трохи вище, ніж у білокачанної – 43 ккал. Жирів незначна кількість, всього 1% (близько 0,3 г). Цей вид капусти теж застосовують у приготуванні перших страв, салатів і гарнірів. Крім високих харчових властивостей, брюссельська капуста володіє естетичними якостями. Маленькі качанчики апетитно виглядають в будь-якому приготованому блюді.

Дивіться також  Калорійність сирого арахісу смаженого, скільки калорій в 100 грамах земляних горіхів

Різне застосування білокачанної капусти в приготуванні страв має різну харчову та енергетичну цінність. Одним з них є квашення капусти. Цей спосіб дозволяє зберегти максимальну кількість поживних речовин і має низьку калорійність – 20 ккал на 100 р.

У квашеній капусті тривало до 8 місяців зберігаються корисні мікроелементи і вітаміни, а калорійність залишається колишньою. Капустяний сік (розсіл) володіє такими ж властивостями, що і капуста. Квашений продукт можна застосовувати як самостійне блюдо (закуска), так і в якості інгредієнта для перших страв.

Ще один спосіб термічної обробки капусти – гасіння. Калорійність продукту збільшується – 38 ккал. Готувати капусту можна з іншими овочами, калораж при цьому підсумовується. Щоб звести калорійність до мінімуму, краще виключити додавання жирів.

Вживається капуста і в смаженому вигляді, але енергетична цінність значно збільшується за рахунок жирів: від 50 ккал до 112 ккал на 100 г залежно від його виду. Низький вміст білка (2-3 г) не сприяє нарощуванню м’язової маси, тому таке блюдо теж можна включати в дієтичний раціон.

Для схуднення застосовується пекінська капуста. Її калораж нижче, ніж у белокочанного родича, всього 16 ккал на 100 р. Пекінська капуста належить до продуктів, які мають «негативний» калорійністю. Це означає, що організм витрачає більше енергії для перетравлення таких продуктів, ніж одержує взамін. Таке унікальне властивість просто необхідно для бажаючих схуднути.

Відео по темі статті