Скільки калорій в свіжому помідорі або звичайному маленькому черрі

Томат – це смачний, соковитий і універсальний овоч, його частіше називають помідором. Він широко використовується в приготуванні різних страв. Томати вживають в свіжому, тушкованому і солоному вигляді. Скільки калорій в свіжому помідорі необхідно знати людям, що страждають зайвою вагою.

Свіжі помідори містять 19-20 ккал на 100 грам. Калорійність плодів залежить від сорту, наприклад, калорійність помідорів чері дорівнює 16 ккал, проте корисні властивості в них однакові. Вони є самими низькокалорійними, їх найчастіше застосовують у різних дієтах.

Найбільш калорійним є помідор «бичаче серце» (24 ккал). Щоб зменшити енергетичну цінність томатів, можна просто їх загасити. В тушкованому овоче міститься всього 14 ккал на 100 грам.

В стиглих плодах міститься багато води і корисних речовин:

– вітаміни: С відповідає за зміцнення захисних сил організму, запобігає кровоточивість ясен; Е – омолодження організму, регуляція метаболічних процесів; група В – нормалізація психоневрологічних процесів, зміцнення судинної стінки, А (поліпшення зору, стану шкіри, волосся і нігтів);

– рослинні білки, необхідні для побудови м’язової тканини;

– клітковина – допомагає очистити кишечник від шлаків;

– мікроелементи: калій (необхідний для нормальної роботи серцевого та скелетних м’язів), кальцій (зміцнення і ріст кісток і зубів), залізо (профілактика анемії), магній (підтримання психоемоційної рівноваги), йод (необхідний для нормального функціонування щитовидної залози), натрій (нормалізація водно-сольового балансу);

– лікопін (надає забарвлення плоду);

– антиоксиданти – уповільнюють старіння організму.

Дивіться також  Дієта медиків або супер зганяння ваги