Скільки калорій в холодець свинячий або яловичому

Одне з найвідоміших національних російських страв – холодець. Багато чули про цей смачний варіанті обіду або вечері, проте ніхто, по суті, не має чіткого уявлення про холодець і про принципи його приготування.

Якщо брати його початкову задумку, то це бульйон з шматками м’яса (деякі готують без нього), який має форму желе й відповідну консистенцію. Переважно для холодцю беруть свинину чи яловичину (голову, ніжку і хвіст).

Про те, скільки калорій у холодець можна дізнатися на етикетці або ж, вирішивши самостійно, при приготуванні будинку. Розрахунок береться з суми всіх показників використовуваних інгредієнтів: жир, м’ясо, хрящі, спеції та інші продукти.

Різні кухарі воліють відмінні один від одного способи приготування, тому не дивно, що можна зустріти дуже калорійний і жирний холодець або ж більш дієтичний і менш насичений жирами продукт.

Приміром, якщо приготувати це блюдо з м’яса індички, то його калорійність буде мінімальною, оскільки це саме дієтичне м’ясо, придатне для приготування холодцю.

Загальна калорійність холодцю коливається біля позначки 250 ккал на 100 гр, однак вона може бути як 80, так і 350 ккал, в залежності від жирності м’яса, з якого і готується сам холодець, адже його основу складають саме м’ясні інгредієнти.

Менш калорійним є холодець з яловичини. Завдяки його низькими показниками, дане блюдо прийнятно навіть при дотриманні різних дієт і систем правильного харчування. Низька калорійність (не більше 90 ккал) яловичого холодцю дозволяє споживати його в більш розумних пропорціях, ніж всі інші.

Холодець з курки (переважно з курячих лапок) є самим нежирним, тому що саме в цій частині тіла курки жир майже відсутній, зате дуже велику кількість білка дозволяє спортсменам їсти його після тренувань для насичення м’язів і отримання енергії.

Дивіться також  Чим корисна хурма для схуднення, як вона допомагає скинути зайву вагу

Якщо холодець готується з усієї курки, то калорійність буде складати 200 ккал. Це середній показник для національної страви, оскільки спочатку холодець задуманий, як дуже жирний, складений з різних видів м’яса продукт.

У свинячий холодець калорійність максимальна, так як ні для кого не секрет, що саме з свинячого м’яса робляться самі жирні продукти. Калорійність страви з свинини буде близько 350 ккал на 100 грам. Відразу помітно, наскільки цей показник високий порівняно з попередніми.

У будь-якому разі, висока калорійність свинячого холодцю не дозволяє дуже часто вживати це страва, хоча для здоров’я воно дуже корисно.

Перевагами даного страви національної кухні є: високий вміст поживних речовин і білка, додаткових вітамінів для підживлення шкірних покривів організму, пружності шкіри і зменшення складок, профілактика переломів кісток і зміцнення імунної системи.

Дане блюдо дуже корисно вживати під час епідемій, так як воно дає сили організму для того, щоб впоратися з будь-яким вірусом. Варто відзначити також поліпшення мозкової діяльності завдяки глицину, який підвищує концентрацію і покращує нервову діяльність.

Зрозуміло, часте споживання цієї страви не рекомендується через ризик підвищення холестерину в крові, а також збоїв в роботі серцево-судинної системи. Це блюдо досить важко перетравлюється, тому його не рекомендується їсти на ніч.

Порівняно з користю холодцю його шкода просто меркне, тому з року в рік ця страва не втрачає свою популярність у багатьох країнах світу.