Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

Все не з чуток знайомі з соєю або з її похідними. Соєві продукти особливо привабливі для вегетерианцев, так як є джерелом необхідного для організму білка, причому рослинного походження. Додатковою перевагою сої перед тваринним білком є те, що вона не утворює шлаків.

З чого ж складаються соєві харчові продукти, які можна придбати в магазині? Рослина соя належить до родини бобових, тому її насіння називаються соєвими бобами. Ось з них і виробляють знайомі нам соєві продукти харчування. Розглянемо найбільш відомі:

1. Соєве молоко. Напій, схожий за виглядом з коров’ячим молоком, але має більш специфічний смаковий відтінок. Виробляється з віджатих соєвого насіння. На його основі роблять навіть дитяче харчування для грудних дітей з непереносимістю лактози.

2. Тофу. Один з найпоширеніших сирів робиться саме з соєвого молока. Технологія виробництва схожа з виготовленням звичайного сиру, розрізняються лише тим, що тофу додатково пресують в блоки.

3. Соєве м’ясо. Виготовляється з соєвого борошна, попередньо знежиреної. В цьому і полягає його головна користь. Звичайно, на смак воно програє звичайним м’яса, але навіть перевершує по корисності. Важливим його плюсом є ціна, яка в рази нижче справжнього м’яса.

4. Соєвий соус. Рідкий коричневий соус, який виробляють із соєвих бобів, пшениці, оцту, цукру і солі. Білка в ньому міститься приблизно 6-8%.

5. Соєве борошно. Готується з розмелених насіння сої. З вигляду схожа на звичайну пшеничне борошно злегка жовтуватого кольору. Вміст білка становить приблизно 55%.

6. Темпі. Продукт виробляється із цільних соєвих бобів. Їх варять до напівготовності, потім додають оцет і спеціальну закваску, а потім пресують у брикети.

7. Соєва олія. Харчове рослинне масло, що виготовляється з насіння сої. Можна додавати в салати, використовувати при смаженні, а можна приймати натщесерце по 1-2 столові ложки. Воно допомагає зміцнити імунітет, а також є відмінним джерелом вітаміну Е.

Дивіться також  Салат з буряка для схуднення, різні рецепти приготування

8. Юба. Це пінка, яку знімають з поверхні соєвого молока. Її можна вживати в їжу, а можна засушити. У такому вигляді її ще називають «фучжу». У нас же вона відома, як спаржа соєва. Застосовувати її можна при приготуванні супів, салатів і просто як самостійну закуску. Зрозуміло, попередньо необхідно вимочити спаржу в якому-небудь соусі.

9. Натто. Це блюдо поширене в східній частині Японії, спробувати його десь за межами країни практично неможливо. Готується методом зброджування соєвих бобів. Готову страву володіє характерною тягучістю та легким аміачним запахом. Смак – на любителя.

10. Місо. Це спеціальна японська приправа. Частіше готується у вигляді пасти з сої, солі та спеціального японського грибка кодзі-кін. Додавати можна в різні страви, найпопулярнішим з яких є однойменний суп.

У нашій країні найбільш популярними є все-таки молочні продукти з соєвих бобів. Їх можна знайти практично в будь-якому магазині. Хтось вибирає їх за незвичайні смакові якості, хтось в якості додаткового джерела білка, хтось за станом здоров’я.

Деякі спокушаються їх невисокою калорійністю, малим вмістом вуглеводів і практично повною відсутністю жирів. Навіть заміна невеликої частини раціону продуктами з соєвого насіння допоможе значно знизити вагу (при його надлишку) і поліпшити травлення.

Звичайно, перш ніж починати посилено харчуватися даним видом продуктів (наприклад, використовувати дієту на соєвих продуктах), необхідно ретельно зважити всі «за» і «проти», проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується вагітних жінок.

Дізнатися більше про соєвих продуктах можна у відео-роликах за посиланнями нижче: