Спортивне харчування Гуарана: як приймати екстракт гуарани для схуднення

Гуарана – деревоподібна рослина, що виростає на просторах Південної Америки. Найчастіше гуарану можна зустріти в Парагваї і Бразилії. Рослина являє собою ліану, яка, звиваючись, тягнеться все вище і вище. Під час цвітіння гуарана радує око величезними ніжними квітами. А ось її плоди відносно малі – нагадують невеликий горіх.

На батьківщині рослина дуже популярна. Цінність рослини полягає у великому вмісті кофеїну і унікальних корисних речовин, які входять до її складу. У їжу вживають висушені і подрібнені насіння, які за смаком нагадують каву і шоколад. Корисні свойствагуараны використовують у медицині та спорті.

Вперше гуарана була знайдена в далекому XVIII столітті, а в якості спортивної добавки використовувати її лише в минулому столітті.

Ефект гуарани

Екстракт гуарани, дія якого спрямована на підвищення активності людини, дуже схожий з кофеїном:

  • Підвищення артеріального тиску;
  • Поліпшення обмінних процесів;
  • Прискорення пульсу;
  • Збільшення витривалості;
  • Підвищення енергійності і прилив бадьорості;
  • Підвищення витривалості.

Подібні ефекти діють протягом декількох годин. Час залежить від дози та від людського організму. Ефекти від прийому гуарани, як і від кави, не тільки позитивні, але і негативні. Тому приймати екстракт плодів рослини варто дуже обережно, щоб не завдати шкоди своєму організму. Особливо це стосується тих людей, у яких є проблеми з серцем і судинами.

Дивіться також  Таблетки для схуднення живота: які таблетки можна пити, щоб придбати плоский живіт