Спортивне харчування Гуарана: як приймати екстракт гуарани для схуднення

Гуарана – деревоподібна рослина, що виростає на просторах Південної Америки. Найчастіше гуарану можна зустріти в Парагваї і Бразилії. Рослина являє собою ліану, яка, звиваючись, тягнеться все вище і вище. Під час цвітіння гуарана радує око величезними ніжними квітами. А ось її плоди відносно малі – нагадують невеликий горіх.

На батьківщині рослина дуже популярна. Цінність рослини полягає у великому вмісті кофеїну і унікальних корисних речовин, які входять до її складу. У їжу вживають висушені і подрібнені насіння, які за смаком нагадують каву і шоколад. Корисні свойствагуараны використовують у медицині та спорті.

Вперше гуарана була знайдена в далекому XVIII столітті, а в якості спортивної добавки використовувати її лише в минулому столітті.

Ефект гуарани

Екстракт гуарани, дія якого спрямована на підвищення активності людини, дуже схожий з кофеїном:

 • Підвищення артеріального тиску;
 • Поліпшення обмінних процесів;
 • Прискорення пульсу;
 • Збільшення витривалості;
 • Підвищення енергійності і прилив бадьорості;
 • Підвищення витривалості.

Подібні ефекти діють протягом декількох годин. Час залежить від дози та від людського організму. Ефекти від прийому гуарани, як і від кави, не тільки позитивні, але і негативні. Тому приймати екстракт плодів рослини варто дуже обережно, щоб не завдати шкоди своєму організму. Особливо це стосується тих людей, у яких є проблеми з серцем і судинами.

Вживання гуарани

Гуарану рекомендується приймати в двох випадках:

1. Перед початком тренування для підвищення витривалості. Приймати гуарану можна окремо або в складі деяких спортивних добавок.

2. Під час дієти. Екстракт гуарани для схуднення дуже ефективний, особливо в комплексі з жиросжигателями.

Гуарана — спортивне харчування, придбати який можна в будь-якому вигляді: порошок, таблетки, рідина.

Як приймати гуарану? Це питання хвилює всіх, хто хоч раз замислювався про її прийняття. В якому вигляді приймати гуарану — не має значення. Головне – правильна дозування.

Дивіться також  Навіщо потрібен гейнер, як його правильно приймати до і після тренування

Одноразовий прийом для дорослої людини не повинна перевищувати 2 тис. міліграм. Зазвичай рідкий екстракт гуарани спочатку упакований в ємності, обсяг яких дорівнює одноразової дозуванні. Для схуднення можна використовувати меншу дозування.

Перед складною тренуванням або змаганнями дозування можна збільшити до 4 тис. міліграм, але робити це необхідно під наглядом лікаря.

Протипоказання

Прийом препаратів і добавок, з вмістом екстракту гуарани повинен бути збалансованим. Перед прийомом необхідно проконсультуватися з лікарем, який визначить оптимальну дозу екстракту.

Перевищення дози може привести до порушення сну, а також підвищить збудливість нервової системи людини.

Кому не можна вживати гуарану:

 • Вагітним і годуючим матерям;
 • Дітям;
 • Людям з підвищеною збудливістю;
 • Літнім людям, що мають атеросклероз, захворювання серця та судин;
 • Всім, у кого спостерігається підвищений тиск.

Також не рекомендується вживати гуарану поряд з деякими ліками та іншими спортивними добавками, подібними за дією з екстрактом гуарани. Люди, які часто вживають каву, також повинні з обережністю ставитися до прийому гуарани. На час прийому спортивної добавки варто відмовитися від будь-яких продуктів, які мають у своєму складі кофеїн.

Порушувати протипоказання прийому будь-якого продукту не можна, інакше виникнуть непередбачені і небажані побічні дії, які зашкодять навіть здоровому організму. Велика доза гуарани може викликати головний біль та діарея.

Відео по темі статті