Сумісність продуктів для схуднення, таблиця правильного харчування

Ця стаття буде корисна всім, хто хоче схуднути без повернення скинутих кілограмів. У ній ми розповімо про сумісність продуктів для схуднення і про правильне харчування, яке дозволяє нормалізувати вагу.

Слово “дієта” увійшло в побут багатьох сучасних жінок. Проте думка про її користь досить неоднозначно. З одного боку, вона дозволяє скинути зайву вагу, виробити силу волі, але з іншого боку, постійне обмеження в їжі призводить до стресу і, як наслідок, позначається на стані здоров’я. Та й не факт, що зайва вага не повернеться.

Справа в тому, що при дотриманні дієти в організмі формуються спеціальні ферменти, які є причиною накопичення жирів. Вони призначені для того, щоб живити організм, коли він не отримує необхідних речовин з поза.

Проте навіть після припинення дієти, ферменти свою роботу не припиняють, що і сприяє швидкому набору ваги після повернення до звичайного режиму харчування. Замкнуте коло якийсь.

Але і з цієї непростої ситуації є вихід. Його запропонував американський доктор Гербер Шелдон ще в першій половині 20 століття. Рішення даного питання полягало в ідеї роздільного харчування. Лікар запропонував не обмежувати себе в їжі, а правильно її вживати.

Тобто, після того, як ми вживемо в їжу деякі продукти, необхідно, щоб в нашій травній системі вони змогли без праці засвоїтися. Адже, як відомо, продукти, що вживаються людиною, містять вуглеводи, білки і жири в різній кількості. Хімічна середовище шлунка, яка може з легкістю переварити їжу, що містить білок, марна для їжі, багатої вуглеводами. Тому, щоб проблем не виникло, необхідно знати, як продукти сумісні один з одним.

Для початку розберемося, до якої категорії відносяться ті чи інші продукти харчування. Білок більшою мірою містять: м’ясні і морепродукти, а також яйця, молоко, нежирний сир, соя, кислі фрукти. Вуглеводними продуктами прийнято вважати: зернові, борошняні вироби, картопля, томати, солодкі фрукти, мед, цукор і все те, що дуже смачно і не дуже корисно.

Дивіться також  Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

Існує ще одна категорія – це нейтральні продукти. Їх рекомендують вживати в їжу як з білками, так і з вуглеводами. Такими продуктами є овочі (крім картоплі, томату, топінамбура), молочні продукти, тваринні жири, зелень, фрукти.

Для того, щоб їжа в шлунку засвоювалася, необхідно час. Найменше часу необхідно фруктів. М’яса необхідно кілька годин. А ось якщо вживати в їжу несумісні продукти, то є велика частка ймовірності, що вони не зможуть бути повністю виведені з організму. Звідси виникають проблеми з дискомфортом у животі, зашлакованості і збільшення ваги. Тому необхідно знати, які продукти суміщати один з одним, щоб не виникло проблем.

Дієтологи, які прихильно ставляться до режиму роздільного харчування, вважають, що не варто вживати одночасно білки, що містяться в різних продуктах. Це може стати причиною надмірного газоутворення. Найпоширеніші білкові продукти, нежирне м’ясо і рибу доцільно вживати разом з зеленими, не містять крохмаль овочами або ж просто із зеленню. Гірше мають сумісність м’ясо і картоплю. Їсти можна, але обережно.

Краще не є білкові продукти разом з жирними. Жир буде згубно впливати на ферменти, що виробляються організмом для засвоєння білка. Як наслідок – поганий настрій, газоутворення і зашлакованості.

Неприпустимо поєднання продуктів, в яких переважають вуглеводи. Повірте, макарони з білим хлібом і торт на закуску, може, і смачно, але не безпечно. Та й зайві кілограми забезпечені.

Яйця, м’ясо, картопля, зернові рекомендують вживати спільно з різними видами овочів (крохмалисті, некрохмалисті, зелені).

У свою чергу, кисломолочні продукти, сир добре поєднуються зі сметаною, сиром, крахмалистыми і некрохмалистими овочами, зеленими овочами, солодкі і напівсолодкі фруктами, сухофруктами, горіхами.

Солодкі кондитерські вироби добре поєднуються з зеленими овочами. Їх зовсім не обов’язково є вприкуску. Можна з’їсти шматочок тортика, а після похрумтіти огірочком.

Дивіться також  Скільки калорій у вівсяному печиві, чи можна його їсти на дієті

Більш детальну інформацію про сумісність продуктів для схуднення можна знайти в таблиці сумісності продуктів. В інтернеті їх представлено досить багато. В них чітко зазначено, які продукти добре сумісні один з одним, які мають середню сумісність і які вживати разом не рекомендується.

Таким чином, меню при роздільному харчуванні може бути досить різноманітним. Та й істотних плюсів у нього набагато більше, ніж у дієт. Можна скинути зайву вагу і при цьому особливо себе ні в чому не обмежувати.

Так і в самопочутті при правильному харчуванні спостерігаються разючі позитивні зміни. Більше немає здуття живота, газоутворення. Ви легко і комфортно себе відчуваєте.

На основі роздільного харчування була запропонована одна досить популярна дієта тривалістю в 90 днів. Дієтологи рекомендують розбити харчування по категоріях на 4 дня і повторювати цей цикл в цілому до 90 днів.

У перший день є продукти, що містять білки, у другій – продукти, у складі яких є крохмаль, на третій день необхідно їсти вуглеводи, а на четвертий – вітаміни. Люди, які дотримуються такої системи, кажуть, що в результаті можна скинути до 25 кг.

Однак існують і супротивники роздільного харчування, вони стверджують, що після кількох років додержання режиму роздільного харчування, повернутися до колишнього харчування буде фактично неможливо, так як не будуть вироблятися ферменти, здатні розщеплювати їжу, уживану не окремо, а спільно.

Слідкуйте за своїм харчуванням і позитивний результат не змусить себе чекати.