Сухе голодування: у чому його користь, як правильно до неї підготуватися

Однією з найбільш популярних і ефективних методик оздоровлення та очищення організму є сухе голодування. Все частіше цей метод активно обговорюється і в лікарських колах як спосіб позбутися від багатьох захворювань.

Суть цього голодування зводиться до того, що людина відмовляється від вживання їжі та води в будь-якому вигляді на певний строк, стимулюючи організм розщеплювати жири і патологічні тканини, позбавлятися від токсинів і шкідливих речовин.

Серед основних переваг сухого голодування виділяють: омолодження за допомогою викиду в кров стовбурових клітин, знищення пухлин і новоутворень з-за конкуренції у виживанні між здоровими і хворими клітинами. Такий метод широко використовується для схуднення та стабілізації ваги зважаючи змін метаболічних процесів руйнування жирової тканини.

Лікарі та фахівці спостерігають також активні протизапальні процеси в організмі, пояснюючи це тим, що мікроби і віруси не можуть розмножуватися без потрібної кількості води і не в змозі поглинати енергію і воду самостійно. Тому сухе голодування особливо ефективно при перших симптомах простудних захворювань.

Багато прихильники сухого голодування відзначають ще одну, швидше, духовну особливість: з-за того, що в організм не надходить вода зовні, володіє здатністю передавати негативну інформацію, очищає організм власну клітинну воду, тим самим оновлюючи енергетику клітини і розчиняючи токсини, отрути і шлаки.

Голодування проходить кілька стадій:

1) ацидоз (перші 24 години), під час якого активізуються захисні і омолоджуючі функції організму;

2) наростаючий ацидоз (наступні 48-96 годин) – організм починає споживати запаси, накопичені в клітинах, тим самим очищаючись і створюючи нові, більш сильні та здорові клітини;

3) адаптація (з 72 години), при якій спостерігається активізація всіх захисних сил організму, що призводить до самовидужання багатьох серйозних захворювань і втрати ваги.

Дивіться також  Що потрібно їсти після тренування, навіщо потрібні вуглеводи

Зазвичай сухе голодування починають з 24 годин. Найчастіше воно не передбачає особливу підготовку або спеціальний вихід з нього. Але для посилення ефекту рекомендується напередодні включити в меню тільки сиру їжу (фрукти, овочі, ягоди). Таке голодування слід проводити регулярно, один раз на тиждень в один і той же день.

Приблизно після трьох місяців такого голодування поступово переходять до 36 або 48-годинного голодування. Популярний дієтолог П. Брегг склав спеціальний графік, згідно з яким періодичність сухого голодування становить: 1 день в тиждень, 3 дні в місяць, 5-7 днів у квартал, 7-11 днів на рік по одному разу.

Перед підготовкою до тривалого голодування потрібно дотримувати певну дієту, яка виключає цукор, сіль, м’ясо, кава, алкоголь, сигарети.

Треба знати, як вийти з такого голодування правильно і без важких негативних наслідків для організму. Вихід із сухого голодування, будь то 24 години або кілька днів, потрібно проводити поступово.

В такі дні не можна вживати велику кількість води, максимум 700 мл, для того, щоб не створити ще більш стресову ситуацію для організму. Відновлювальний період триває в три рази більше, ніж період сухого голодування для оптимального відновлення клітинних ресурсів.

Говорячи про шкоду і користь такого методу, слід згадати про існування певних протипоказань. Серед них: вагітність, годування груддю, захворювання нирок і печінки, цукровий діабет, злоякісні новоутворення, порушення згортання крові, важкі запальні процеси.

Потрібно враховувати і індивідуальне стан і самопочуття. Хоча такі протипоказання вважаються не категоричними і умовними, все ж слід з особливою уважністю і обережністю вивчити надану інформацію, щоб уникнути серйозних наслідків.

Відео по темі статті