Вправи від другого підборіддя: прибрати його в домашніх умовах

Другий підборіддя – один з найбільш неприємних недоліків на обличчі, який практично неможливо замаскувати. Якщо занадто повні щоки можна скорегувати зачіскою або вмілим макіяжем, то способів заховати другий підборіддя до цих пір не придумали. Причини загальної нелюбові до цієї жирової складки під нижньою щелепою очевидні: другий підборіддя спотворює пропорції обличчя, надає йому надмірну важкість, надає нездоровий набряклий вигляд.

Із-за чого може з’явитися друге підборіддя? Існує кілька основних причин:

 • Генетика. Будова і форма обличчя часто передаються у спадок. Крім того, батьки можуть передати вам у спадок уповільнений біосинтез білків, що гальмує регенерацію колагену, або повільний обмін речовин. Тому якщо така проблема в сім’ї є – попереджати появу другого підборіддя потрібно ще з юності. Нижче розповімо, як.
 • Вік. Вікові зміни, на жаль, нікого не обходять стороною. Тільки у когось це проявляється більшою, а у когось- у меншій мірі. Шкіра у представниць прекрасної статі починає втрачати еластичність приблизно після 40 років. І навіть якщо ви ніколи не мали проблем із зайвою вагою, розслаблятися не варто: другий підборіддя може проявитися виключно із-за втрати пружності шкіри. Тому тут, як і в попередньому випадку, найкращі ліки – профілактика. А якщо проблема вже є, її цілком можна усунути. Існує безліч способів – від уколів краси до пластики, але ми поговоримо про те, що можна провернути самостійно в домашніх умовах – про вправах від другого підборіддя.
 • Звичка сутулитися і опускати голову. Можете не вірити, але так і є погана постава може спровокувати появу другого підборіддя. Якщо щодня сутулить спину і тримати голову опущеною (наприклад, при монотонній роботі), м’язи передньої частини шиї з часом силу, що і стане причиною появи другого підборіддя. Тому в цьому разі насамперед потрібно виправити поставу – ходити і сидіти прямо. Коли справи підуть на поправку, можна буде перейти до вправ, щоб прибрати друге підборіддя і забути про проблему назавжди.
 • Різкий набір ваги. Одна з найпоширеніших причин появи другого підборіддя – ожиріння. Але не лише дуже повні люди стикаються з этйо проблемою – “наїсти” жирову складку під нижньою щелепою простіше, ніж здається. Жінкам зростом до 165 см досить набрати 3 кілограми, тим, хто вище – 5-7.
 • Різке зниження ваги. Якщо ви сильно схудли, а другий підборіддя нікуди не подівся – значить, у вас занадто слабка м’язова тканина, шкіра під щелепою обвисла і утворилися некрасиві складки. І якщо ви не хочете зв’язуватися з пластикою, залишається єдине рішення – вправи для підтяжки шиї та підборіддя, які можна виконувати вдома самостійно.
 • Високі м’які подушки. Звикли спати на таких? Значить, ви в зоні ризику. Крім того, спровокувати появу другого підборіддя може неправильне положення під час сну.
 • Вагітність. В цьому випадку винні гормони – саме вони відповідальні за появу другого підборіддя у майбутньої мами. Правда, після пологів проблема може минути сама собою. Якщо цього не сталося – в комплекс вправ для відновлення фігури після пологів потрібно включити і гімнастику для підборіддя і овалу обличчя. Вона абсолютно нешкідлива як для вагітних так і для годуючих.
Дивіться також  Табата: вправи для схуднення - відео комплекс початківцям

Як бачите, незалежно від причини виникнення проблеми оптимальне рішення завжди одне – вправи від другого підборіддя. Звичайно, ви з таким же успіхом можете звернутися до пластичного хірурга або до косметолога, але чи варта гра свічок? Вправи для підборіддя абсолютно безпечні, на відміну від операцій, і абсолютно безкоштовні, чого не скажеш про уколах краси. Тому однозначно – гімнастика і ще раз гімнастика! А як саме її робити – зараз розповімо.

Як прибрати підборіддя в домашніх умовах: вправи, які точно допоможуть

Спеціально для вас ми підібрали кілька вправ для підборіддя і шиї, які можна виконувати вдома самостійно. Якщо робити їх регулярно,пропаде не тільки ненависна жирова складочка, але й біль у шиї, і головні. Всього – сім вправ:

 • Поцілунок. Потрібно відхилити голову назад, погляд спрямувати вгору і витягнути губи, ніби хочете когось поцілувати. Завмерти на п’ять секунд у такому положенні. Потім розслабитися, повернутися на вихідну. Повторити 10-15 разів.
 • Підтримка. Необхідно дуже широко відкрити рот, висунути язик максимально вперед і завмерти в такому положенні на п’ять секунд. Потім – на вихідну. Виконати рух 10-15 разів.
 • Вперед і вгору. Відхилити голову назад, подивитися вгору, на стелю, щелепу висунути вперед, завмерти на 10 секунд в такому напруженому стані, а потім повернутися в початкове положення. Зробити 10 разів.
 • Нахил шиї. Необхідно встати прямо, підборіддя притиснути до грудей, повільно нахилити голову в одну сторону, зупинитися в кінцевій точці на п’ять секунд. Потім нахилити в іншу і вже там завмерти на п’ять секунд. Всього – 6 разів в обидві сторони.
 • Мова до губ. Потрібно відкрити рот якомога ширше, кінчиком язика доторкнутися до нижніх зубів, глибоко вдихнути і вимовити «Аааа». Затриматися в такому положенні на максимально можливий час. Повторити двічі.
 • Бавовна. Тут все простіше простого: засічіть півхвилини і протягом цього часу похлопывайте себе по ненависному підборіддя тильною стороною долоні.
 • Легкий підйом. Потрібно лягти на ліжко таким чином, щоб голова звисала над краєм (але обличчя вгору). Потрібно повільно підняти голову до грудей і так само повільно опустити. Плечі при цьому рухатися не повинні. Повторити 3-5 разів.
 • Дивіться також  Як правильно дихати при накачуванні преса - дихання для результату

  Вправи від другого підборіддя в домашніх умовах виконуються щодня. Ефект буде видний неозброєним оком приблизно через місяць після початку тренувань.

  Відео з вправами для другого підборіддя: щоб прибрати проблему назавжди

  Ми знаємо, що далеко не всім подобається запам’ятовувати опису вправ і черговість їх виконання. Тому пропонуємо більш зручний варіант – займатися з відеоуроками під керівництвом досвідчених тренерів. Спеціально для вас ми підібрали кілька відмінних комплексів вправ для схуднення обличчя й підборіддя, які точно принесуть бажаний ефект.  Якщо вам ніколи займатися, але ви пристрасно хочете прибрати друге підборіддя – вправи від іноземного тренера з фейсбілдінга в допомогу! Їх всього три, тому ви не витратите багато часу, але обов’язково незабаром помітите результат!

  Успіху в поставлених цілях! І обов’язково діліться з нами думками і результатами!