Ягоди барбарису для схуднення, корисні властивості та протипоказання, їх відмінність від годжі

Про цю ягоду можна з упевненістю сказати, що, спробувавши одного разу, навряд чи забудеться її незвичайний, яскравий присмак, приваблива забарвлення і дивовижний аромат. Але, крім того, що ягода володіє специфічним і відмінним смаком, барбарис являє собою джерело вітамінів і мікроелементів. І деколи люди, вживаючи ягоди барбарису для схуднення, навіть не здогадуються про наявність усього цього списку корисних елементів.

Необхідно як слід розібратися в питанні про те, чим корисні ягоди барбарису. У цій ягоді містяться дубильні речовини, які надають багатогранне дію на організм людини, наприклад, бактерицидну, антисептичну, противоядное, згортаюче кров.

Також барбарис рясніє аскорбіновою кислотою, яка зміцнює імунітет. Склад ягід, крім іншого, формують спеціальні речовини, що зміцнюють судинну систему; А – каротин; органічні кислоти, вітамін Е, лютеїн.

Як можна судити з вище означених елементів, сприятливі властивості барбарисових ягід розкриваються саме завдяки їх вітамінним і мікроелементному складу.

Варто відзначити, що одним з достоїнств даних ягід є їх досить низька калорійність, яка складає всього близько тридцяти п’яти кілокалорій на сто грам. Цей факт є відмінною новиною для тих, хто бажає схуднути за допомогою барбарису, так як в цьому випадку ягоди можна їсти в необмеженій кількості.

Одним з головних факторів, унаслідок якого рекомендуються навіть лікарями-фахівцями ягоди барбарису для зниження ваги, є те, що ягоди насичують організм всіма необхідними вітамінами та іншими речовинами, причому процес схуднення активізується швидше, ніж при інших дієтах.

Барбарис благотворно позначається на роботі шлунково-кишкового тракту, покращуючи його моторику, крім цього проводиться чистка організму виводяться всі непотрібні речовини. При цьому слід зазначити, що описані ягоди можна вживати як в свіжому вигляді, так і в сушеної інтерпретації.

Дивіться також  Калорійність фейхоа, вітамінний склад і корисні властивості

Аналог і обмеження у вживанні

Навряд чи зараз можна знайти людину, яка стежить за своєю фігурою, який не чув про диво-ягоди годжі. Інформація про даних ягодах облетіла за лічені дні весь інтернет і стала найбільш обговорюваною на багатьох сайтах.

Насправді, представлені плоди є китайським аналогом всім звичних барбарисових ягід. Основне відмінність барбарису від ягоди годжі полягає в тому, що китайський барбарис містить в рази більше поживних елементів, вітамінів і мінералів, отже, він є більш цінним продуктом.

Але, внаслідок того, що навколо питання про ягоди годжі роздулася велика галас, то, якщо людина обзавівся метою придбати їх собі, необхідно ретельно підійти до вибору продукту і місцем його покупки, так як є велика ймовірність придбати неякісний товар.

Незважаючи на всі позитивні впливи ягід барбарису на організм, існують і деякі протипоказання, до їх числа можна віднести:

  • Цироз печінки, гепатит.
  • Період лактації та вагітності.
  • Гіперчутливість.
  • Різноманітні алергічні стани.
  • Швидке згортання крові.

Також категорично не рекомендується приймати барбарис з проносними і сечогінними засобами. Важливо знати, що в недозрілих ягодах присутній токсичний елемент – берберин. Тому барбарисові ягоди слід вживати в їжу тільки в тому випадку, коли плоди повністю дозрівають, саме тоді в них міститься велика кількість всіх корисних елементів.

Відео по темі статті