Як відмовитися від їжі ввечері, психологічна залежність від їжі

Дуже часто на запитання «Як схуднути?» можна почути відповідь: «Треба менше їсти».

Звичайно, відповідь не зовсім коректний. Але молоді дівчата у віці 13-24 років часто саме таким способом намагаються скинути зайву вагу. Їх думки зайняті нав’язливою ідеєю, як відмовитися від їжі взагалі. І як підсумок — хвороба анорексія. Невинне бажання бути стрункою і красивою призводить до важкої і небезпечної для життя хвороби, при якій організм відмовляється від їжі.

У зв’язку з цим багатьох хвилює питання: чому організм відмовляється від їжі. При тривалому голодуванні організм відмовляється приймати їжу. Отже, перестає виділятися шлунковий сік і ферменти. Дівчата не знають, що їм доведеться витратити багато сил, щоб знову навчитися їсти.

Однак для того, щоб схуднути, зовсім не обов’язково голодувати. Але дуже важливо не їсти ввечері, бо пізня їжа погано перетравлюється і відкладається у вигляді зайвого жиру. Але так важко вечорами встояти і не з’їсти що-небудь смачне. І це вже залежність. Залежність від їжі – така ж залежність, як і від інтернету, куріння, алкоголю. Для того щоб перемогти, потрібно насамперед визнати цей факт.

Розглянемо основні причини залежності від їжі.

1. Їжа замість любові. Психологи стверджують, що ті діти, яких мами годували по першому їх крику, психологічно залежні від їжі. Таким людям здається, що їжею можна вилікувати себе від стресу. У дитинстві їм часто не вистачало дотиків в сім’ї і впевненості, що їх люблять.

Дуже важливо їсти всією родиною разом, розмовляючи про прожитий день. А якщо проводити захоплююче вечора, то бажання підкрастися до холодильника відпаде.

2. Їжа — спосіб зняття стресу. У кожного бувають важкі періоди, в які їжа поступово стає ліками від неприємностей.

Дивіться також  Як легко схуднути, найшвидший спосіб

3. Нерегулярне харчування. Цим часто страждають молоді мами в декреті. Побутові клопоти, догляд за дитиною. Іноді за цілий день і поїсти ніколи, зате ввечері наедаешься на день вперед. Але це неправильно.

4. Шкідлива звичка. Багато бабусі з дитинства намагаються годувати онуків насильно. А у дітей формується звичка весь час є. Той самий випадок, коли доброта виявляється злом.

Особливо тягне дівчат і жінок ввечері вжити шкідливу їжу: цукерки, тортики, шоколадки. Як відмовитися від шкідливої їжі, розглянемо нижче.