Як виходити з голодування добового або тривалого, щоб не нашкодити здоров’ю

Голодування являє собою повний або частковий відмова від їжі. Це робиться для очищення організму від шлаків і токсинів. Такий спосіб відноситься до альтернативної медицини і тому викликає безліч суперечок з приводу шкоди або користі для організму.

Зворотний голодування процес називається виходом з голодування. З його допомогою відновлюються всі основні функції організму без наслідків для здоров’я.

Коли людину починає голодувати, організму починає черпати енергію з внутрішніх запасів, відповідно при виході з цього процесу йому необхідно перебудуватися на те, що необхідну енергію потрібно черпати з продуктів, що надійшли ззовні.

Принципи харчування при виході з голодування

З медичної точки зору голодування – дуже велике навантаження на організм, а зокрема на ШКТ, яка служить сильним стресом. На думку багатьох дієтологів, проводити голодування слід тільки в умовах стаціонару під наглядом лікарів. Якщо ж людину бажає проводити в домашніх умовах, то він повинен добре знати про наслідки і правильному виході з такого стану.

Найчастіше такий спосіб використовується не стільки для зменшення ваги, скільки для очищення організму. Тому люди забувають, що правильно вийти з голодування теж дуже важливо.

Цей процес дуже важливий для організму, так як з його допомогою він перебудовується на нормальний режим роботи. Також бувають випадки, коли голодування може бути протипоказана, тому перед тим, як приступати до неї, необхідно обов’язково відвідати лікаря і переконатися, що для вашого організму підходить такий варіант очищення.

Щоб перебудова організму пройшла легше, необхідно дотримуватися простих правил:

– перейти на дробове харчування;

– поступово збільшувати калорійність і розмір добового раціону;

– не вживати в їжу солоне, гостре і жирне;

– виходити з голодування потрібно стільки ж часу, скільки голодували.

Дивіться також  Феліс Фавн: до і після, історія схуднення

Як вийти з голодування без наслідків

Дуже ефективним способом, як виходити з голодування без негативних наслідків для організму, є дотримання певної дієти. Вона буде тривати рівно стільки ж, скільки і голодування.

Для того, щоб правильно визначити тривалість виходу з такого стану, потрібно спиратися на кілька моментів, а саме:

– який тип голодування ви обрали;

– скільки часу тривав процес;

– у якому стані перебуває організм.

За весь період голодування розмір шлунка суттєво зменшується. Тому починати вихід слід з продуктів, які найлегше засвоюються організмом. Щоб ШКТ почав працювати без проблем, потрібно:

– протягом першого дня харчуйтеся соком свіжих овочів або фруктів, які необхідно додати трохи води, щоб не дратувати шлунок. Також у цей день можна додати відварені овочі або приготовані на пару (подрібнені). Харчуватися не рідше, ніж раз в 3 години;

– у другий день можна додавати рідкі каші з вівса або гречки, без солі і масла. Як і в перший день, можна вживати подрібнені овочі і фрукти;

– у третій день можна додати невелику кількість рослинної олії, хліба і меду. Якщо стан організму хороше, то також кисломолочні продукти;

– на четвертий день можна повернутися до свого звичайного раціону.

У всі ці дні необхідно ретельно стежити за своїми відчуттями. Якщо виникає відчуття нудоти, шлункова біль або блювота, то як можна швидше зверніться до лікаря для обстеження.

Пам’ятайте, що у цього способу очищення є свої протипоказання. Адже голодування дуже небезпечна для здоров’я, тому варто бути впевненим, що ви не належите до зони ризику.

Якщо ви все-таки зважилися на цей спосіб, то для початку зверніться до лікаря, пройдіть всі необхідні процедури. Якщо дозвіл отримано, то вивчіть всю інформацію, відгуки, рекомендації. Добре подумайте, чи дійсно вам це необхідно.

Дивіться також  Засоби для зниження апетиту: народні або медикаментозні

Цікаві відео по темі