Як змусити себе їсти менше і привчити себе їсти маленькими порціями

Людей з надмірною вагою можна зустріти досить часто. Але якщо чоловіки, в основному, мало комплексують з цього приводу, то молоді жінки і дівчата часом переводять себе всілякими дієтами до такого ступеня, що втрачають десятки кілограмів. Це не всім йде на користь, а в окремих випадках призводять до незворотного процесу, іменованого анорексією. Але для більшості з них навіть не варто застосовувати жодних засобів для схуднення. Треба просто навчитися менше їсти. Як змусити себе їсти менше без шкоди для свого здоров’я?

Найголовніше перед прийомом їжі постаратися визначити, а справжній голод відчуває організм? Адже справжній голод вимагає поповнення енергії. Адже часто буває, що апетитний пиріг або тістечка викликає бажання його з’їсти неодмінно. З такою спокусою не кожен в силах впорається і йде у нього на поводу. Від цієї спокуси, позбутися можна, головне – добре захотіти. З чого ж почати?

Спочатку треба підійти до дзеркала, критично себе оглянути і вирішити, чи варто худнути? Якщо стануть помітні неприємні недоліки у фігурі у вигляді сальних відкладень на животі і стегнах, то, звичайно варто. Потім треба виміряти сантиметром обсяг талії й стегон і вирішити для себе, на скільки сантиметрів треба їх зменшити.

На наступному етапі варто розібратися з тими продуктами, які вживаються в їжу, і їх кількістю. Переглянути раціон і дозування, виключивши дуже жирні і висококалорійні страви і замінивши їх на менш ситні, приготовані з овочів і пісного м’яса.

Головна біда жінок полягає в тому, що вони дуже люблять пробувати страви під час їх приготування. Це означає, що порцію потрібно буде зменшити. Якщо відчула гостре відчуття голоду, то треба обов’язково є. І ось тепер – найголовніше: як змусити себе їсти часто, але маленькими порціями?

Дивіться також  Водне голодування для схуднення: правильний вхід і вихід

Часто добавки, які просто зобов’язані покращувати смак приготованих страв, викликають такі приступи апетиту, що з ними просто неможливо боротися. Тому їх необхідно виключити з харчування! Якщо постійно мучить відчуття голоду, не треба терпіти, а можна просто його обдурити: випити склянку води, соку або з’їсти, повільно пережовуючи, шматочок фрукта або овоча.

Ще один спосіб допоможе менше їжі з’їдати під час трапези. Якщо зосередитися на їжі, думати про те, скільки з’їдено, а не про щось стороннє, можна навчитися контролювати своє харчування.

Є таке визначення – грейзінга, тобто частий прийом їжі в маленьких розмірах. Саме він допоможе не відчувати гостре почуття голоду, а також виховати в собі культуру прийому їжі. У таких випадках на допомогу можуть прийти маленькі тарілочки, що дозволяють у декілька разів зменшити порцію. Булочки під час перекусів варто замінити яблуком, а ковбасу або шинку– вареною куркою. Так поступово можна навчити правильно харчуватися.

Дробове харчування дозволяє позбутися від почуття образи за те, що доводиться «голодувати», коли все навколо насолоджуються делікатесами. Та й до їжі, як до якомусь злу, що псує фігуру, зміниться ставлення. Через якийсь час потрібно встати на ваги і подивитися на себе в дзеркало. Зміни, що відбулися в тілі, неодмінно повинні порадувати і надихнути на те, щоб зберегти фігуру в отриманій формі.

І ще один важливий факт допоможе поліпшити зовнішній вигляд, самопочуття та нормалізувати харчування. Це заняття спортом, здоровий спосіб життя, а також часті вилазки і виїзди на природу.

Кажуть, що хорошої людини повинно бути багато. Дуже мудра приказка, але до ваги людини вона не має ніякого відношення. Багато їжі – зайві кілограми на вагах і сантиметри в талії, яка з часом ризикує зовсім зникнути в жирових складках. А за ними по п’ятах йдуть хвороби та всякі неприємності.

Дивіться також  Рецепт схуднення від Палажки: режим харчування, скільки важила співачка до і після дієти

І не варто шукати відповідь на питання про те, як навчити себе менше їсти. Потрібно просто замінити бажання з’їсти тортик чимось більш цікавим, щоб думки про нього пішли на задній план. Тоді і в дзеркало на себе буде не соромно подивитися.