Залежність від солодкого: її причини та поради, як побороти тягу до солодощів

Всілякі солодощі: цукерки, шоколад, торти і зефірки улюблені багатьма людьми. Вони не тільки приємні на смак, але і дозволяють на якийсь час отримати відчуття радості і ейфорії. Відбувається це із-за виділення мозком особливого гормону – ендорфіну. Залежність від солодкого– це теж серйозна недуга, подолати який не кожному під силу.

Вона може сформуватися в будь-якому віці, а щоб позбавитися від неї, необхідно буде розібратися в причинах проблеми. Не варто вважати себе залежним, якщо вам хочеться з’їсти шматочок торта або пару цукерок. По-справжньому залежний людина не може контролювати і обмежувати свої бажання. Боротьба з ними незмінно закінчується поразкою і черговою порцією тістечка.

Причини любові до солодкого

В залежність від солодкого може потрапити будь-яка людина, причинами того служать стану психологічного і фізіологічного здоров’я.

Однією з причин стає психоемоційний стан. Людина заїдає проблеми солодким. Різні тривоги, переживання, конфлікти і сварки змушують його тягнутися до чергових шоколадкам і печеньям.

Люди справляються з допомогою їжі з нудьгою, роздратуванням, поганим настроєм. При поїданні смачненького виділяється гормон ендорфін, що настає швидкоплинне щастя, яке не вирішує проблеми, а лише її посилює.

Деякі люди володіють спадкоємною схильністю до солодощів. При відсутності останніх настає подобу наркотичної ломки і людина відчуває стрес, стає дратівливим і нервовим.

Проте тяга до солодкого може бути обумовлена не тільки психологічними, але і фізіологічними причинами. Так, нестача в організмі деяких вітамінів і мікроелементів призводить до надмірного споживання солодощів.

Дивіться також  Що можна їсти, коли худнеш: насіння, мед, кава, десерти - підходять такі продукти, котрі худнуть