Залежність від солодкого: її причини та поради, як побороти тягу до солодощів

Всілякі солодощі: цукерки, шоколад, торти і зефірки улюблені багатьма людьми. Вони не тільки приємні на смак, але і дозволяють на якийсь час отримати відчуття радості і ейфорії. Відбувається це із-за виділення мозком особливого гормону – ендорфіну. Залежність від солодкого– це теж серйозна недуга, подолати який не кожному під силу.

Вона може сформуватися в будь-якому віці, а щоб позбавитися від неї, необхідно буде розібратися в причинах проблеми. Не варто вважати себе залежним, якщо вам хочеться з’їсти шматочок торта або пару цукерок. По-справжньому залежний людина не може контролювати і обмежувати свої бажання. Боротьба з ними незмінно закінчується поразкою і черговою порцією тістечка.

Причини любові до солодкого

В залежність від солодкого може потрапити будь-яка людина, причинами того служать стану психологічного і фізіологічного здоров’я.

Однією з причин стає психоемоційний стан. Людина заїдає проблеми солодким. Різні тривоги, переживання, конфлікти і сварки змушують його тягнутися до чергових шоколадкам і печеньям.

Люди справляються з допомогою їжі з нудьгою, роздратуванням, поганим настроєм. При поїданні смачненького виділяється гормон ендорфін, що настає швидкоплинне щастя, яке не вирішує проблеми, а лише її посилює.

Деякі люди володіють спадкоємною схильністю до солодощів. При відсутності останніх настає подобу наркотичної ломки і людина відчуває стрес, стає дратівливим і нервовим.

Проте тяга до солодкого може бути обумовлена не тільки психологічними, але і фізіологічними причинами. Так, нестача в організмі деяких вітамінів і мікроелементів призводить до надмірного споживання солодощів.

Позбавлення від залежності

Постійно прислухайтеся до себе, чи немає бажання з’їсти солодкого після чергового конфлікту або випробувати радість від цукерки. Не допускайте нестачу вітамінів в організмі, приймайте їх в таблетках і не забувайте про овочі та фрукти. Як побороти, так і запобігти залежність від солодкого допоможуть молочні продукти: кефір, ряжанка, йогурти, сир.

Дивіться також  Як легко схуднути, найшвидший спосіб

Включайте в щоденний раціон складні вуглеводи: бурий рис, гречку, вівсянку. Організм цілком може обійтися без солодкого, засвоюючи корисні цукру з потрібних продуктів. При переході на правильне харчування енергія буде братися з жирових запасів.

Не набрати зайву вагу і подолати тягу до солодкого можуть активні фізичні вправи. Особливо на свіжому повітрі вони сприяють виробленню серотоніну.

Як позбутися від тяги до солодкого? Навчіться домовлятися з організмом. За 30 хвилин до їжі можна покласти під язик шматочок чорного шоколаду. Це дозволить виробитися гормону в мозку і не тільки призупинить залежність від смачної їжі, але і зменшить кількість порції за обідом.

Можна навіть обдурити мозок – пожуйте цукерку і виплюньте, такий трюк дозволить випробувати те ж задоволення, як якщо б ви її з’їли.

Пийте чай без цукру, віддайте перевагу фруктовим сортам або додавайте в них фрукти, ягоди. Пам’ятайте, що кава підсилює залежність від солодкого, тому обмежте його до однієї чашки в день.

Менше вживайте жирної їжі, вона підсилює тягу до солодкого. Замінюйте смаколики на більш корисні продукти: сухофрукти, галети, хлібці, моркву.

Вживання солодкого поза заходи не тільки сприяє набору зайвої ваги, але і порушує роботу всіх органів. Розвиваються захворювання ШКТ, підшлункової залози, печінки. Також знижується імунітет.

Однак це не означає, що потрібно повністю виключити солодке, іноді можна побалувати свій організм, але у всьому повинна бути міра.

Відеогалерея