Безглютенові продукти харчування: безмолочна і безглютенова дієта при схудненні

Що таке глютен, небезпечний він для здоров’я, і чи можна вживати продукти, що містять глютен?

Глютен – білок, що міститься в деяких злаках: пшениця, ячмінь, жито, овес. Ця речовина робить тісто пружним і липким при випічці хліба і хлібобулочних виробів. Чим більше в борошні глютену, тим вище сорт виробу. Він є своєрідним показником якості.

Стурбованість навколо це продукту останнім часом зросла, тому що сильно збільшилася кількість населення, яке страждає глютеновою ентеропатією. Це генетична непереносимість клейковини. Людям, які хворіють цією хворобою, глютен категорично протипоказаний. Вони дотримуються довічну дієту. Їм доводиться відмовлятися від борошняних виробів, від так званого «прихованого» глютену, який міститься в йогуртах, салатних заправках, готових соусах, сосисках, алкоголь.

У безглютенової дієті можна:

  • Свіже м’ясо, риба, птиця;
  • Горіхи, квасоля, боби;
  • Яйця;
  • Овочі, фрукти;
  • Молочні продукти (крім ряжанки, йогуртів з добавками);
  • Гречка;
  • Крохмаль картопляний і кукурудзяний.

Тим, хто не хворий ентеропатією, як бути? Чи можна вживати безглютенові продукти харчування? Зовсім недавно один супермаркет ввів в продаж продукти, які не містять глютен. Це були кукурудзяні, гречані пластівці, соєві, мигдальні, рисові напої. Але дієтологи негативно ставляться до таких продуктів. В натуральних продуктах міститься глютен, який безпечний для будь-якого здорового людини. Корисні безглютенові продукти при дієті, а для здорової людини можуть бути шкідливими з-за великого вмісту жиру або навпаки від мінімального вмісту клітковини.

Багато людей використовують безглютенової дієти для схуднення, але це омана. Продукти без глютену має стільки ж калорій, що і звичайні, а в кількох випадках навіть більше. У борошняні вироби додають більше жиру для клейкості. Задумайтеся, купуючи пачку «дієтичного» печива, ви з’їдаєте десять штук, але ніяк не дві.

Дивіться також  Дієта при анемії у дорослих і дітей: поради по харчуванню при залізодефіцитній анемії середньої тяжкості

Хтось не вживає глютен, слідуючи моді. І це теж помилка. Глютен, який міститься в натуральних злаках, корисний для організму завдяки кальцію, фосфору, амінокислот, вітамінів групи В.

Безмолочна і безглютенова дієта для схуднення почала набирати обертів в наш час. Це передбачає виключення з раціону не тільки глютеносодержащих продуктів, але і продуктів, до складу яких входить молочний білок. Відмова від таких продуктів можна пояснити лактозною непереносимістю. Але за допомогою такої дієти багато жінок намагаються схуднути, але дієтологи кажуть, що повністю виключати молочні продукти не можна. В них міститься певний запас корисних речовин, це не тільки корисний, але і смачний продукт. Перш ніж сісти на таку дієту, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем, він знайде гідну заміну продукції з молока, адже просто відмови від неї недостатньо.

Фахівці кажуть, що якщо не вживати молочні продукти, то одразу ж дасть про себе знати дефіцит кальцію в організмі. Для правильного балансу потрібно вживати в їжу багато листових зелених овочів. Але варто пам’ятати, що низький вміст молока – це не безмолочні продукти. Купуйте ті продукти, у складі яких молока немає зовсім.

Відео по темі статті