Брусниця для схуднення: ягоди і листя, бруснична дієта, рецепти народної медицини

Яких тільки дієт не існує на світі! «Кремлівська», роздільне харчування, харчування за Дюкану, по Монтіньяку, білкова дієт. Серед різноманіття пропонованих методів схуднення легко загубитися. Між тим користь овочів і фруктів в раціоні тих, хто худне людини ніхто не відміняв, і якщо новомодні дієти не допомагають, варто просто включати в свій раціон якомога більше овочів і фруктів. Хто б міг подумати, що брусниця для схуднення дуже навіть корисна.

Брусниця — чудо-ягода з унікальним складом

Брусниця — це чагарник з вічнозеленими листям, що належить до сімейства вересових. Брусниця росте в соснових лісах, а також на висохлих торфовищах. Корисні для схуднення червоні ягоди брусниці, так і її листя. Збір плодів і листя триває з вересня до листопада.

Чим же пояснюється позитивний вплив брусниці на організм людини? Це унікальний хімічний склад ягід. Ягоди брусниці містять вітаміни А і Е, аскорбінову кислоту, калій, кальцій, фосфор і залізо. У брусниці вкрай низький вміст глюкози, тому лікарі так люблять призначати діабетикам і людям, що страждають іншими захворюваннями ендокринної системи. Не можна забувати і про те, що брусниця володіє антибактеріальним ефектом, як і журавлина. Саме тому цю ягоду рекомендують застосовувати при кишкових розладах і інфекціях будь-якого типу (дизентерія, гастрит, цистит, гіпертонія, жовтяниця, туберкульоз).

Дивіться також  Дієта 5 стіл: що можна і не можна (перелік продуктів в таблиці)