Бубновський: вправи для кульшового суглоба, відео-гімнастика

У нашому організмі суглоби є дуже важливою складовою. Вони досить вразливі, оскільки регулярно на них покладається велика кількість навантажень, тому важливо контролювати їх стан. Це особливо відноситься до тазостегнового суглоба, яким доводиться витримувати вагу всього тіла. Не дивно, що з часом він може вийти з ладу, і наслідки цього можуть бути дуже плачевними. Порятунком у даному випадку може стати гімнастика для кульшових суглобів за Бубновскому, яка допомагає боротися з таким захворюванням, як коксартроз і значно покращує стан пацієнта.

Особливості захворювання

Якщо вірити медичної статистики, то на коксартроз припадає до 40% всіх захворювань суглобів. Найчастіше він вражає жінок і починається в середньому віці. Зазвичай уражається тільки одна сторона тазу, але при відсутності належного лікування захворювання може стати і двостороннім.

Зменшення хрящової тканини при коксартрозі провокує скутість при рухах, больові відчуття при ходьбі, неприємний хрускіт в тазової області. По мірі того, як недуга розвивається, біль стає постійним і спостерігається навіть в процесі сну. З ураженої сторони кінцівку візуально стає коротше. Подальший же розвиток захворювання може стати причиною анкілозу — утворення спайок у суглобі, через що він може стати зовсім нерухомим.

Ризик розвитку коксартрозу підвищують такі фактори:

  • надмірна вага, який підвищує тиск загальної маси тіла на суглоб;
  • різні травми, особливо якщо вони не були вилікувані до кінця;
  • плоскостопість;
  • порушення ендокринного характеру.

Коксартроз може вразити професійних спортсменів, які часто навантажують тазостегновий суглоб: легко – і важкоатлетів, футболістів і так далі.Коксартроз може вразити професійних спортсменів, які часто навантажують тазостегновий суглоб: легко – і важкоатлетів, футболістів і так далі.

Хоча захворювання може викликати небезпечні наслідки, можна попередити його розвиток і зберегти нормальний рух, виконуючи вправи для тазобедренних суглобів за Бубновскому.

Дивіться також  Через скільки після їжі можна бігати і що треба їсти перед пробіжкою

Врахуйте, що чим раніше ви помітите неприємні симптоми і почнете лікування, тим успішніше воно буде. Тому Бубновський рекомендує ні в якому разі не ігнорувати такий прояв, як біль у тазостегновому суглобі.

Потрібно враховувати, що, як і будь-яка фізична активність, гімнастика Бубновського при тазостегновому суглобі дозволено не всім. При наявності патологій серця важливо отримати схвалення у кардіолога. Можливо, він порекомендує виключити з комплексу певні вправи. Також є сенс перервати виконання гімнастики при сильних загостреннях захворювання, які провокують явну біль. Після купірування запалення можна буде повернутися до гімнастики, але починати потрібно з максимально повільного темпу.

Акуратність потрібна жінкам в період критичних днів, особливо якщо вони супроводжуються сильною кровотечею і болем. Навіть якщо менструації проходять досить легко, потрібно трохи знизити інтенсивність навантажень.

Гімнастика Бубновського сприяє відновленню функціонального суглоба. Вона сприяє поступовому накачування мускулатури, тренуванні навколосуглобових тканин. Гімнастика проста, безпечна, її можна виконувати і самостійно. Однак якщо ви не впевнені, що зможете робити все правильно, то краще почати займатися під наглядом фізіотерапевта.