Бубновський: вправи для кульшового суглоба, відео-гімнастика

У нашому організмі суглоби є дуже важливою складовою. Вони досить вразливі, оскільки регулярно на них покладається велика кількість навантажень, тому важливо контролювати їх стан. Це особливо відноситься до тазостегнового суглоба, яким доводиться витримувати вагу всього тіла. Не дивно, що з часом він може вийти з ладу, і наслідки цього можуть бути дуже плачевними. Порятунком у даному випадку може стати гімнастика для кульшових суглобів за Бубновскому, яка допомагає боротися з таким захворюванням, як коксартроз і значно покращує стан пацієнта.

Особливості захворювання

Якщо вірити медичної статистики, то на коксартроз припадає до 40% всіх захворювань суглобів. Найчастіше він вражає жінок і починається в середньому віці. Зазвичай уражається тільки одна сторона тазу, але при відсутності належного лікування захворювання може стати і двостороннім.

Зменшення хрящової тканини при коксартрозі провокує скутість при рухах, больові відчуття при ходьбі, неприємний хрускіт в тазової області. По мірі того, як недуга розвивається, біль стає постійним і спостерігається навіть в процесі сну. З ураженої сторони кінцівку візуально стає коротше. Подальший же розвиток захворювання може стати причиною анкілозу — утворення спайок у суглобі, через що він може стати зовсім нерухомим.

Ризик розвитку коксартрозу підвищують такі фактори:

 • надмірна вага, який підвищує тиск загальної маси тіла на суглоб;
 • різні травми, особливо якщо вони не були вилікувані до кінця;
 • плоскостопість;
 • порушення ендокринного характеру.

Коксартроз може вразити професійних спортсменів, які часто навантажують тазостегновий суглоб: легко – і важкоатлетів, футболістів і так далі.Коксартроз може вразити професійних спортсменів, які часто навантажують тазостегновий суглоб: легко – і важкоатлетів, футболістів і так далі.

Хоча захворювання може викликати небезпечні наслідки, можна попередити його розвиток і зберегти нормальний рух, виконуючи вправи для тазобедренних суглобів за Бубновскому.

Врахуйте, що чим раніше ви помітите неприємні симптоми і почнете лікування, тим успішніше воно буде. Тому Бубновський рекомендує ні в якому разі не ігнорувати такий прояв, як біль у тазостегновому суглобі.

Потрібно враховувати, що, як і будь-яка фізична активність, гімнастика Бубновського при тазостегновому суглобі дозволено не всім. При наявності патологій серця важливо отримати схвалення у кардіолога. Можливо, він порекомендує виключити з комплексу певні вправи. Також є сенс перервати виконання гімнастики при сильних загостреннях захворювання, які провокують явну біль. Після купірування запалення можна буде повернутися до гімнастики, але починати потрібно з максимально повільного темпу.

Дивіться також  Лікувальна гімнастика при остеохондрозі поперекового відділу хребта - вправи для спини

Акуратність потрібна жінкам в період критичних днів, особливо якщо вони супроводжуються сильною кровотечею і болем. Навіть якщо менструації проходять досить легко, потрібно трохи знизити інтенсивність навантажень.

Гімнастика Бубновського сприяє відновленню функціонального суглоба. Вона сприяє поступовому накачування мускулатури, тренуванні навколосуглобових тканин. Гімнастика проста, безпечна, її можна виконувати і самостійно. Однак якщо ви не впевнені, що зможете робити все правильно, то краще почати займатися під наглядом фізіотерапевта.

Гімнастика для кульшового суглоба Бубновського: загальні рекомендації

Розробляючи комплекс вправ для кульшового суглоба, Бубновський взяв до уваги всі особливості перебігу захворювання суглобів, та в процесі виконання гімнастики він радить пацієнтам дотримуватися таких рекомендацій:

 • У процесі виконання вправ обов’язково стежте за диханням. Важливо дихати глибоко і рівномірно. Це буде сприяти достатнього насичення крові киснем, вона буде краще циркулювати і постачати клітини живильними компонентами, а це прискорити процес одужання.
 • Прислухайтеся до свого організму. Якщо вправи провокують дискомфорт та біль, варто зробити режим їх виконання більш щадним або зовсім відмовитися від їх виконання і проконсультуватися з лікарем.
 • Навантаження на тазостегновий суглоб підвищуйте поступово. Спочатку вправи повторюються по кілька разів в 2-3 підходу, потім кількість поступово підвищується.
 • Через силу займатися не треба. Якщо кількість повторів викликає дискомфорт, трохи зменшіть його.
 • Займатися потрібно щодня і регулярно. Для позитивного результату, можливо, буде потрібно не один місяць, проте з часом ви отримаєте стійкий та якісний результат.
 • Виконання вправ може провокувати у пацієнтів судоми в ногах. Це є нормальною реакцією. Позбутися цього явища можна за допомогою самомасажу.
 • З часом потрібно підключати до роботи спочатку колінні, а після гомілковостопні суглоби, опрацьовуючи їх у комплексі.
 • Також дуже важливо стежити за позитивним емоційним настроєм — від цього теж багато залежить.

Зарядка для кульшового суглоба за Бубновскому не вимагає наявності особливої фізичної підготовки у пацієнта. Але важливо підходити до неї відповідально. Попередньо зробіть хорошу розминку, яка допоможе м’язам розігрітися. Буде корисний попередній масаж тазостегнового суглоба. Також може бути корисний теплий душ, завдяки якому м’язи розслабляються, а кровообіг поліпшується.

Дивіться також  Їзда на велосипеді для схуднення - чи можна схуднути катаючись кожен день?

Вправи для кульшового суглоба: базовий комплекс

Вправи Бубновського при болях в тазостегновому суглобі виконуються в положенні лежачи на спині, без різких рухів. Універсальними вправами, які підходять практично всім, є наступні:

 • Ногу потрібно зігнути в коліні, обхопити її руками і підтягти ногу до грудної клітки (краще, щоб коліно вперлося в неї). Намагайтеся затриматися в такому положенні хоча б на кілька секунд. Якщо спочатку це важко, не примушуйте себе, але спробуйте згодом дотягнути до необхідного часу. Після ногу з допомогою рук акуратно опустіть на підлогу і повторіть те ж саме для другої кінцівки.
 • Для цієї вправи потрібно випрямити ноги. Одну з них підняти до кута 45-60 градусів, не згинаючи коліно і роблячи рухи повільно. Те ж саме робиться для другої ноги.
 • В тому ж положенні лежачи на спині зігніть обидві ноги і розведіть коліна максимально широко. Можливо, у вас не вийде відразу покласти їх на підлогу, але важливо, щоб поступово дистанція між колінами трохи збільшувалася.
 • У положенні лежачи зігніть в колінах нижні кінцівки, руки повинні розташовуватися вздовж тіла долонями вниз. Повільно розгинайте ноги, ніби ви долаєте опір. В ідеалі потрібно спробувати випрямити їх до кінця. В такому ж темпі поверніться у вихідне положення.
 • Аналогічне вихідне положення, ноги зігнуті, стопи розставлені на якусь відстань один від одного, приблизно на ширину плечей. Коліна по черзі нахиляйте в сторони. Потрібно спробувати торкнутися ними підлоги, не відриваючи від поверхні і не згинаючи таз.
 • Останнім упражне6ние. Ноги зігнуті в колінах в положенні лежачи на спині. Потрібно відірвати від підлоги голову й потилицю, і чолом дотягнутися до колін. Не відривайте ноги від підлоги і не тягніть до голови ноги.

Хоча самі по собі вправи нескладні, спочатку хворим вони можуть даватися з працею. Не засмучуйтеся, з часом ви зможете поліпшити свої результати, і зможете торкнутися чолом колін, так і повністю помістити коліно на підлогу.

Вправи для кульшового суглоба після ендопротезування

На жаль, хірургічного втручання виходить уникнути не завжди. Хтось занадто пізно звертається за допомогою, а комусь не допомагає консервативне лікування. Колись і сам Бубновський пройшов через лікування кульшового суглоба за допомогою протезування, і в результаті розробив вправи, які спрямовані на відновлення після операції нормальної роботи кульшового суглоба.

 • Сидячи на стільці, нахиляйтеся, дотягуючись пальцями рук до пальчиків ніг. При цьому, важлива правильна висота сидіння: стегна ваші повинні перебувати чітко горизонтально, коліна повинні бути зігнуті строго під прямим кутом.
 • Встаньте і тримайтеся за яку-небудь опору (можна за спинку стільця). Виконуйте акуратні, не надто різкі махи ногами в сторони, вперед і назад. Кожен день намагайтеся збільшувати амплітуду.
Дивіться також  Харчування на сушці для дівчат: що можна включити в раціон

Постійне виконання таких вправ допомагає знизити больові відчуття, поліпшити кровообіг в хворому суглобі, збільшити еластичність зв’язок.

Додаткові рекомендації Бубновського

Доктор Бубновський також зазначає, що одних тільки вправ, навіть якщо вони виконуються правильно і старанно, мало для позбавлення від проблем з тазостегновим суглобом. Також важливо скорегувати своє харчування — це один з основних застав здоров’я.

На хрящову тканину добре впливає введення в меню злакових грубого помелу. Також суглобам потрібен фосфор і ряд інших мінералів, основні джерела яких — це морепродукти і субпродукти.

Виключити ж рекомендується вироби з білого борошна, очищену крупу, манну кашу. Хліб вживати можна, але обмежена, і тільки висівковий. Корисна вівсянка, перловка, гречка.

Для запобігання руйнування хрящів і деформації суглобів корисні кисломолочні продукти. Краще відмовитися від копченостей, жирних бульйонів. М’ясо рекомендується вживати нежирне, краще птицю. Будуть корисні грибні та овочеві бульйони. Також стежте за тим, щоб у раціоні було достатньо овочів — свіжих і у вигляді салатів. Заправляйте їх олією, краще оливковою.

Важливо обмежити сіль і цукор. Сіль стає причиною появи набряків в області ураженого суглоба. Цукор рекомендується замінити медом (при відсутності алергічних реакцій на продукти бджільництва).

Якщо у пацієнта є зайва вага, дієта повинна бути більш суворою. Важливо позбутися від надлишкових кілограмів, оскільки ожиріння не тільки заважає нормально виконувати вправи, але і дає додаткове навантаження на суглоби, провокуючи руйнування хряща і подальшу деформацію зчленувань.

В цілому ж гімнастика Бубновського — ефективний спосіб, що допомагає усунути і попередити проблеми з тазостегновим суглобом. Важливо не ігнорувати больові відчуття в даній області — це запобіжить велика кількість проблем.

Пропонуємо подивитися відео з вправами Бубновського при болю в кульшовому суглобі.

Відео-вправи з Бубновскому для тазобедренних суглобів