Чи можна бігати під час вагітності на ранніх термінах та під час планування

Багато майбутні мами, які до вагітності активно займалися спортом, не хочуть припиняти це заняття при настанні вагітності. Один з найпопулярніших питань — чи можна вагітним бігати. Здається, що біг як фізична вправа абсолютно нешкідливий, але, тим не менш, не все так просто. Спробуємо розібратися в цьому питанні докладніше.

Причини відмови від бігу при вагітності

Не можна однозначно сказати, чи можна бігати під час вагітності. Тут все залежить від багатьох факторів, і один з важливих полягає в тому, бігала майбутня матуся при вагітності. Якщо зі спортом до зачаття вона не дружила, то вагітність – не найкращий час, щоб починати. Також існує ряд протипоказань, які необхідно враховувати.

Багато лікарі виступають проти бігу при вагітності, керуючись при цьому наступними факторами:

  • В процесі виношування малюка підвищується навантаження майже на всі органи і системи, особливо на ноги і хребет. Це призводить до зміщення центру тяжіння, і в результаті з утриманням положення тіла і з ходою виникають певні труднощі.
  • При вагітності організм виробляє таке речовин, як релаксин, який робить зв’язки більш крихкими і ніжними. Таким чином, організм ніби готується до пологів, так як при таких зв’язках плоду буде простіше пройти по родових шляхах. В процесі виношування малюка підвищується навантаження на суглоби і збільшується ризик травмуватися при бігу.
  • Біг під час вагітності пов’язаний з посиленою вібрацією органів, що може негативно вплинути на стан матки.
  • При вагітності збільшується об’єм циркулюючої крові, зважаючи чого серцю доводиться працювати активніше. Заняття ж спортом підвищують навантаження на серцево-судинну систему ще більше, і в результаті досить великий об’єм крові переходить з тазу в м’язи. А це загрожує розвитком у плода кисневого голодування.
Дивіться також  Стрибки на батуті: користь і шкода для організму та схуднення

Майбутня мама повинна зважити всі ймовірні ускладнення і обов’язково проконсультуватися з фахівцем. Це допоможе їй зрозуміти, чи можна займатися бігом під час вагітності.