Чи можна качати прес під час вагітності і як

Якщо майбутня мама перебуває в хорошій фізичній формі, і якщо м’язи її тіла підтягнуті, процес пологів буде для неї простіше. Тому бажано задуматися про стан свого тіла заздалегідь. Але майбутніх мам, які до вагітності вели активний спосіб життя і займалися спортом, часто хвилює питання про те, чи можна качати прес під час вагітності, і як це робити, щоб не нашкодити ні собі, ні майбутній дитині. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Чи можна качати прес під час вагітності?

Звичайно, хитання преса при вагітності – це не обов’язкова процедура. Крім того, в ряді випадків ці вправи можуть бути протипоказані. В основному таке можливо при тих чи інших порушеннях в організмі або ж при слабкій фізичній формі. Точну відповідь на запитання про те, чи можна качати прес при вагітності, чи ні, повинен дати лікар, провівши ретельний огляд. Також потрібна консультація тренера для вагітних. Якщо жінка до вагітності постійно займалася спортом, у тому числі і качала прес, то зазвичай їй дозволяється робити це й під час вагітності, тільки в більш легкій формі.

Багато в питанні про те, чи можна вагітним качати прес, залежить від того, як це робити. Категорично забороняється качати нижній прес в положенні лежачи. Вправи на прес для вагітних припускають сидіння на стільці і поступовий підйом ніг.

Фізична активність під час вагітності – це важливий запорука народження міцного і здорову дитину. Важливо, щоб програму занять розробив для вас фітнес-тренер для вагітних, оскільки тільки він може визначити оптимальну навантаження, яка не загрожує ризиками для дитини.

Прес на ранніх термінах вагітності

Для росту і розвитку дитини саме ранні строки самі ризиковані, особливо це стосується другого і третього тижня вагітності. Тому в цей період варто відмовитися від будь-яких навантажень, так як навіть мінімальні підвищують ризик зриву вагітності. Тому качати прес на ранніх термінах вагітності, на думку фахівців, не варто.

На ранніх термінах вагітності треба стежити за реакціями організму на будь-які навантаження, навіть такі, як ходіння по сходах і довготривала ходьба. Якщо ви помітили такі реакції, як задишка і підвищене серцебиття, варто припинити активність і дати собі відпочити.

На дуже тривалий час варто відмовитися від будь-яких вправ з стрибками, велотренажерами, вібрацією (такі, як східні танці). Відповідь на питання про те, чи можна качати прес на ранніх термінах вагітності, теж швидше негативний. Кращими варіантами вважаються йога і гімнастика, розроблені спеціально для вагітних жінок. Крім того, на будь-яких термінах корисно гуляти на свіжому повітрі.

Дивіться також  Вправи при остеохондрозі попереково-крижового відділу хребта, лікувальна гімнастика

Качання пресу на пізніх термінах вагітності

Якщо майбутня мама твердо вирішила підтримувати свої м’язи в тонусі під час виношування малюка, і її лікар не забороняє легку фізичну активність, то все ж важливо пам’ятати, що активний фітнес і хитання преса потрібно заборонити собі. Також важливо робити перерви в періоди, що для розвитку малюка в утробі матері є критичними. Це 2-3 тижні вагітності, 12-13 тижня, 20-24 тижні і 28 тиждень. В ці дні важливо уникати будь-яких фізичних навантажень, а також намагатися не піддавати себе емоційним переживанням, тому і відповідь на питання про те, чи можна качати прес при вагітності, буде негативним.

В цілому легкі фізичні навантаження і в тому числі качати прес при вагітності на пізніх термінах допустимі. Однак якщо помічені такі негативні симптоми, як набряки, головний біль, задишка, порушений кровообіг або біль, відразу припиніть заняття і проконсультуйтеся з фахівцем.

Якщо майбутня мама до вагітності займалася спортом професійно, то такі види активності, як легка атлетика, гімнастика і йога можуть зберегтися і при виношуванні малюка. Однак потрібно знизити навантаження, а також дуже відповідально поставитися до підбору одягу і взуття.

Обов’язково слідкуйте за пульсом. Якщо він перевищує норму (для вагітних жінок вона дорівнює 140 ударів в хвилину), варто припинити заняття.

Таким чином, відповідь на питання про те, чи можна при вагітності качати прес живота і займатися іншими видами активності на пізніх термінах, може бути позитивним, однак, потрібно підходити до цього уважно, відповідально і обережно.

Вправи на прес для вагітних

Існують спеціальні вправи для вагітних жінок, які дозволяють підготувати майбутню маму до виношування і пологів. Завдяки цим простим рекомендаціям ви зможете тримати в прес тонусі навіть у такий непростий період, як вагітність. До 16 тижня можна качати прес під час вагітності такими вправами:

  • Повільна ходьба по колу або на місці. Потрібно тримати правильний темп і стежити за диханням.
  • Ходіть і піднімайте коліна перед собою. Рух це виконуйте протягом 30-45 секунд.
  • Ходіть і захлестывайте тому гомілку. Робіть вправу не більше 20 секунд.
  • Початкове положення – ноги на ширині плечей, одну руку підніміть вгору, другу тримайте на талії. Нахиляйтеся по сторонах 4-8 разів.
  • Нахили вперед. Ноги поставте на ширину плечей, руки заведіть за голову. Робіть нахили вперед. Нахиляючись, руки тягніть прямо.
  • Ляжте на спину. Врахуйте, що качати прес вагітним таким способом можна лише тоді, коли вагітність протікає правильно. Зігнуті в колінах ноги розставте, руки покладіть за голову і не смыкайте їх. Повільно піднімайте верхню частину тулуба.
  • Підійдуть будь-які дихальні вправи. Це можуть бути глибокі вдихи і видихи у положенні лежачи.
  • Ляжте на спину. Праву ногу зігніть в коліні і поставте на підлогу. Ліву покладіть на праву. Руки повинні бути за головою. Потягніться правим ліктем до коліна лівої ноги, потім виконайте те ж саме з лівим ліктем. Повторіть вправу 5-8 разів в помірному темпі.
  • Ляжте на спину, руки витягніть уздовж тулуба. Зігніть ноги в колінах. Напружте м’язи живота і по черзі повільно випряміть ноги. Ковзаєте ними по підлозі, після аналогічним чином зігніть ноги і поверніть їх у вихідну позицію.
  • Нахили тазу в положенні стоячи. Потрібно стати спиною до стіни, ноги поставити на ширину плечей, відсуньте п’яти на 30-40 см від стінки і трохи присогните коліна. Напружте м’язи черевного преса, нахиліть таз, рухаючись по стіні. Повторіть вправу 8-10 разів.
Дивіться також  Біг для схуднення

Після шістнадцятої тижні лежати на спині буде важко, та й небезпечно, тому вправи, що передбачають таке становище, потрібно виключити. Їх краще замінити вправами в положенні сидячи. Зігнуті в колінах і повільно піднімайте прямі ноги до тулуба. По мірі збільшення терміну потрібно знижувати кількість вправ такого роду і переходити на дихальну гімнастику.

У питанні про те, як качати прес при вагітності, знадобиться стілець. Можна сідати на нього і відхилятися назад. Відчуваючи напругу в м’язах преса, поверніться у вихідне положення. Сидячи на стільці, можете піднімати і опускати ноги. Крім того, фахівці радять використовувати фітбол – він навчить вас розслаблятися, що допоможе при перших переймах.

Жінки, які хочуть стати матерями в майбутньому, цікавляться, чи можна качати прес при плануванні вагітності. Міцні м’язи живота є гарною підтримкою для зростаючої матки. Якщо ви довго качали прес, а потім вирішили планувати вагітність, не відмовляйтеся від цього, але злегка знизьте навантаження. У період планування рекомендується займатися щодня. Нехай тренування будуть короткими, але регулярними. Також не потрібно качати прес без підготовки, інакше ви можете спровокувати проблеми зі спиною. Краще порадьтеся з тренером, який підкаже, яке навантаження буде для вас оптимальною.

Багато жінок переживають: «я качала прес, не знаючи про вагітність». Насправді нічого страшного в цьому немає, але, вже дізнавшись про своє становище, обов’язково знизьте навантаження. Якщо завагітніти у вас вийшло, це означає, що фізична активність пішла вам тільки на користь, але надалі до свого тіла потрібно ставитися дуже відповідально.

Кому протипоказана фізична активність під час вагітності?

Качати прес вагітної можна далеко не завжди. Перед тим як починати виконувати будь-які вправи варто обов’язково проконсультуватися з гінекологом. Фахівець допоможе підібрати і розподілити навантаження, а також відповість на питання про те, чи можна качати прес під час вагітності конкретно вам, і немає для цього протипоказань. Найбільш небезпечний чинник – це ризик переривання вагітності. Якщо такий є, то на весь період виношування потрібно відмовитися від фізичної активності.

Дивіться також  Вправи Кегеля для чоловіків: як правильно виконувати

Особлива обережність потрібна при підвищеному тонусі матки, больові відчуття в нижній частині живота і наявності кров’янистих виділень. Якщо фахівець рекомендує відмовитися від вправ, прислухайтеся до нього, нехай вирішує, чи можна вагітним качати прес в вашому випадку. Пам’ятайте, що в період вагітності строго протипоказані навантаження, які спрямовані на зниження ваги і підвищення тонусу м’язів.

Вплив преса на вагітність

Звичайно ж, натренований прес впливає на процес пологів тільки благотворно. Якщо майбутня мама займалася спортом регулярно до вагітності, вона може контролювати скорочення м’язів живота і дотримувати правильну техніку дихання, що допоможе легко і без проблем народити міцного і здорового малюка.

Крім того, після пологів на шкірі можуть з’явитися розтяжки. Добре натренований прес дозволяє запобігти їх і зберегти красу шкіри, а потім швидше прийти у форму при пологах. Однак важливо не перестаратися, щоб занадто перекачені м’язи не спровокували проблеми. Важливо знати, як качати прес під час вагітності, і чи вам це робити. А для цього потрібно постійно перебувати під контролем професіонала і прислухатися до свого організму, пам’ятаючи про те, що здоров’я малюка в цей період важливіше, ніж фізична форма.

Відео-інструкція про накачування преса при вагітності