Гімнастика при грижі попереково-крижового відділу хребта в домашніх умовах – кращі вправи

Поячнично-крижова грижа є складним патологічним ураженням, яке піддається лікуванню досить важко. Хворий постійно відчуває дискомфорт, зокрема, при знаходженні в сидячому положенні і при фізичних навантаженнях, заподіюють біль повороти і нахили. Існує безліч методик боротьби з даним захворюванням, і одна з найбільш ефективних — це гімнастика при грижі попереково крижового відділу, яка майже не має обмежень і дозволяє домогтися гарних результатів.

Трохи про захворювання

Щоб зрозуміти, як лікувати захворювання, треба трохи розібратися в клінічній картині. Підвищений тиск в міжхребцевих дисках провокує дегенеративні процеси, що призводять до утворення грижі. Пульпозне ядро з часом випинається, зважаючи на це здавлюються диски. Потрібно зауважити, що попереково-крижова грижа (l5 s1) є однією з найбільш важких форм остеохондрозу і досить важко піддається лікуванню. Причини виникнення захворювання досить прості — малоактивний сидячий спосіб життя, зайва вага, травми, постійне підняття тягарів.

Основні симптоми захворювання такі:

  • Болі ниючого характеру. Больові відчуття зазвичай тимчасові, і можуть проявлятися при різких поворотах і нахилах, при довготривалому положенні сидячи, підняття чогось важкого. Зняти біль можна за допомогою знеболюючих препаратів. Якщо правильна терапія відсутня, то біль може стати постійною.
  • М’язова слабкість. Небезпека попереково-крижовій грижі в тому, що вона призводить до послабленню м’язів, тому часто хворі мають шаркаючу ходу.
  • Оніміння кінцівок. При відсутності терапії грижа активно розвивається і збільшується в розмірах, діючи на нервові корінці і провокуючи парестезію. Можливо оніміння ніг, спини і навіть в області паху. Також хворий може відчувати поколювання по шкірного покриву.
  • Також в деяких випадках можлива дисфункція органів тазу. Постійний тиск на нервові корінці може провокувати мимовільні спорожнення.

Грижу крижово-поперекового відділу ні в якому разі не можна запускати, оскільки інакше біль може стати настільки сильною, що вам буде важко навіть просто пересуватися. Запущена грижа може спровокувати навіть інвалідність, так як вона патологічно вражає тазостегнові суглоби.

Дивіться також  Сушка для тіла дівчат в домашніх умовах: меню на тиждень (щодня)