Чи товстіють від сала, скільки його можна з’їсти без шкоди для фігури

Сало – це продукт, який у різних людей викликає суперечливі емоції. Хтось його дуже любить, а комусь навіть згадка про нього неприємно.
На Русі вона займала далеко не останнє місце в раціоні. І донині сало знаходить своїх шанувальників.

Цей продукт володіє масою корисних властивостей. Таких як:

– виводить важкі метали і розвантажує печінку;

– в складі є вітаміни А, D, Е, арахідонова кислота і каротин, поліпшують діяльність нирок, серця та попереджують розвиток раку;

– якщо вживати в їжу з часником, то відбувається очищення кровоносних судин від холестерину;

– містить дуже важливі кислоти (олеїнову, лінолеву, пальмітинову;

– а також засвоюється організмом на 98%.

Але багато любителів цього продукту запитують, а товстіють від сала?

Взагалі, це можливо, але в тому випадку, якщо вживати його в необмежених кількостях. Якщо дотримуватися щоденної норми, то появу зайвих кілограмів не загрожує.

Самим ефективним та продуктивним є просто солоне сало, особливо в поєднанні з часником або цибулею. У копченому і смаженому вигляді знаходиться більше негативних компонентів. У вечірній час, перед сном їсти сало не варто, так як це важка їжа.

Фахівці у сфері боротьби із зайвою вагою радять вживати його з житнім хлібом або з хлібом з висівками. В поєднанні вони ідеально доповнюють один одного і поліпшують процес травлення. Сало не містить вуглеводів. А так як даний елемент найбільше впливає на збільшення ваги, то тут цього не станеться.

Люди, які докладають зусилля для скидання зайвих кілограмів, бояться їсти сало, так як калорійність його дуже велика: 800 кілокалорій містить 100 грам сала, а жирність дорівнює 90%. І ці показники очевидно провокують таке питання, як: поправляються від сала. Так це чи ні, можна визначити, якщо знати деякі факти про нього.

Дивіться також  Японська дієта на 14 днів: меню (таблиця) і опис

Наприклад, якщо у людини сидяча робота, то в добу можна з’їдати близько 30 грамів сала, щоб не було негативних наслідків. При наявності зайвої ваги доведеться обходитися 10 грамами на добу. Можна, звичайно, і трохи більше, але тоді або обмежити себе в чомусь іншому, або зайнятися спортом.

Також останнім часом є безліч дієт на основі даного продукту. Одна з популярних розроблена польським лікарем Красневским. В її основі лежить сало. Але вживати його потрібно обов’язково без включення до харчування овочів. Він довів, що за його легкого засвоєння, організм отримує максимальний обсяг потрібних речовин.

Невелика його кількість дозволяє усунути почуття голоду і уникнути переїдання. Але після перекусу не потрібно запивати водою, так як це порушує процес травлення. Під час застілля, якщо їм закушувати горілку, процес сп’яніння буде наступати більш повільно, так як свинячий жир обволікає стінки шлунка і не дозволяє активно проникати алкоголю в кров.

Людям, страждаючим захворюваннями печінки, лікарі не рекомендують вживати цей продукт. Також не варто зловживати смаженим салом, так як при посиленій тепловій обробці воно втрачає частину своїх дорогоцінних якостей і набуває шкідливі канцерогени і токсини.

У підсумку, відповідаючи на початкове питання: чи можна поправитися від даного продукту, виходить, що і так, і ні. Велика кількість людей, харчуючись навіть низькокалорійною їжею, набирають додаткові кілограми з-за поганого метаболізму. А іншим вдається їсти і сало, і хлібобулочні вироби, і не займатися фізкультурою, але при цьому залишатися в гарній формі.

Тому все-таки варто враховувати тут те, що кожен організм індивідуальний. У кінцевому рахунку, якщо немає серйозних проблем зі здоров’ям і немає перевищення добової норми калорій, то надлишкова вага не утворюється.

Дивіться також  Салат Волоть: рецепт для схуднення з фото, калорійність