Чим корисні фініки, їх калорійність, чи можна їх їсти під час дієти

Колись дивовижні арабські солодощі стали звичними продуктами в житті багатьох людей. Один з таких – фініки. Вважається, що це самий древній фрукт. А тепер досить складно уявити раціон сучасної людини без сушених фініків.

Їх додають у десерти, салати, випічку, посипають порізаний фінік на готові страви для прикраси, а хтось вживає цілі фрукти в якості закуски або перекусу. Солодкі на смак, з приємним ароматом, вони подобаються багатьом людям, але чим корисні фініки для здоров’я? Це питання заслуговує особливої уваги.

У фініках міститься величезна кількість корисних речовин. Вітамінів в них міститься не так вже й багато, але цей недолік цілком компенсується вмістом величезної кількості кремнію, хрому та бору. Їх кількість в рази перевищує добову норму для організму людини.

Наявність рубідію становить більше половини добової норми, а кількість міді, калію, ванадію, нікелю, марганцю і цинку дозволить організму функціонувати в нормальному режимі. Завдяки всім цим мінералів і мікроелементів фінік має протиракову дію, знижуючи ризик виникнення раку черевної порожнини. З-за відсутності побічних ефектів, це найбільш приємний спосіб попередження такої недуги.

До корисних властивостей фініка можна віднести той факт, що він захищає організм людини від бактерій і паразитів, які можуть нашкодити йому. Вживання фініків сприяє знищенню шкідливих мешканців в організмі.

До того ж, є іноді фініки на голодний шлунок навіть корисно. При розумовому навантаженні рекомендується з’їдати кілька фініків, щоб підвищити працездатність. Також при сильному фізичному навантаженні ця солодкість може швидше відновити сили, і повернути бадьорість тіла.

У народній медицині фініки використовують для лікування простудних і серцевих захворювань, анемії, недокрів’ї і захворювань дихальних шляхів.

Завдяки щедрому вмісту фруктози і глюкози в фініках, ними можна замінити солодкі десерти. Така альтернатива сприятливо позначиться на фігурі і самопочутті. При схудненні важливо обмежити споживання фініків, тому що вони не можуть похвалитися низькою калорійністю.

Дивіться також  Сироїдіння: прості рецепти на кожен день з фото

Їх енергетична цінність досить висока, тому потрібен регулярний підрахунок калорій їжі, що з’їдається. У період дієти фініки допоможуть впоратися з нестачею сахарози, якої так не вистачає. Вони прекрасно справляються з угамуванням почуття голоду і благотворно діють на нервову систему.

Той факт, що корисного в фініках багато, не повинен знижувати обережність при їх вживанні. Складаючи меню для схуднення, не варто забувати про протипоказання, властивих финикам.

Ці фрукти підвищують рівень цукру в крові, можуть викликати алергічну реакцію, при загостренні проблем з шлунком, варто утриматися від їх включення в раціон. При важких формах ожиріння доведеться і зовсім відмовитися від фініків, тому що вони містять вуглеводи.

Корисні фініки при дієті? Якщо замінити традиційні солодощі на сушені фрукти, то користь буде очевидна. Дуже важливо встановити чітку грань між корисним кількістю і тим, що піде на шкоду.

Також варто пам’ятати про те, що якщо просто замінити фініками звичну калорійну їжу, то це не обов’язково вирішить проблему. Для отримання гарантованого результату буде потрібно створення комплексного підходу, такого, як поєднання спортивних навантажень і дієтичного харчування.

Самі по собі фініки не можуть вирішити проблему зайвої ваги, вони лише можуть полегшити шлях, привносячи новий і яскравий смак у дієтичне харчування.