Чому болить бік при бігу – причини поколювання в лівому або правому боці

Багато хто вибирає для себе біг як спосіб підтримки форми і здоров’я. Це дійсно корисна навантаження, яка допомагає тримати організм у тонусі, сприяє гарному і рівномірному схудненню. Але і у бігу є свої, так би мовити, побічні явища. Наприклад, багатьох цікавить, чому болить бік при бігу. Питання це складне, і він може мати масу причин, тому варто ознайомитися з ними усіма і зрозуміти, що актуально конкретно у вашому випадку.

Особливості болю в боці при бігу

Досить часто при бігу коле в боці у новачків, які тільки почали бігати і поки не можуть підібрати для себе оптимальний рівень навантажень. Так і професійні бігуни можуть стикатися з цією проблемою. Біль може бути тимчасовою, являти собою короткочасні коліки і сутички в боці. Таку біль фахівці називають спазмами діафрагми. Джерелом її стають м’язи, що знаходяться між животом і грудьми, а причиною є брак кисню.

Причини больових відчуттів можуть бути пов’язані як з банальними порушеннями техніки бігу, так і з серйозними проблемами зі здоров’ям. Біль може проявлятися як з правого, так і з лівого боку. Якщо при бігу болить лівий бік, це може бути пов’язано з селезінкою, переповненій кров’ю, або слабо розвиненою мускулатурою, оскільки грудна клітка не набирає достатньої кількості повітря. А ось якщо під час бігу болить правий бік, то причина цього може бути пов’язана з переповненою кров’ю печінкою. Далі розглянемо, з чим може бути пов’язано кольку в боці, і як цього уникнути.

Дивіться також  Біг вранці натщесерце - потрібно снідати перед ранковою пробіжкою