Дихальні вправи для схуднення: бодіфлекс вправи з комплексу йоги

На світі існує безліч дієт і різних лікувальних типів харчування, але часом всі вони мають мінімальний ефект, якщо не підкріплені фізичними вправами. Між тим, комплекс вправ з арсеналу спеціальної дихальної гімнастики допоможе швидко привести вагу в норму. Найбільш популярні серед жінок, які борються із зайвою вагою, дихальні вправи для схуднення бодіфлекс.

Гнучке тіло при правильному диханні

Існують різні дихальні гімнастики, які з успіхом застосовуються при схудненні. Деякі авторські методики, інші являють собою напрямки східної лікувальної гімнастики. Всіх їх ріднить те, що вправи виконуються на діафрагмальному диханні (животом). Який саме комплекс вправ дихальної гімнастики для схуднення вибрати, вирішувати тільки вам.

1) Комплекс вправ Бодіфлекс (в перекладі з англійської Bodyflex — «гнучке тіло») являє собою спеціальні вправи, які чимось нагадують йогу, але більш прості у виконанні. Ось назви деяких з них: «Лев», «Відтягування ноги назад», «Сейко», «Алмаз», «Шлюпка», «Кренделек», «Ножиці». Всі вправи виконуються на глибокому вдиху і різкому видиху. Дихання затримується буквально на 10 секунд.

2) З комплексом вправ «Бодіфлекс» схожа і дихальна гімнастика «Оксисайз». Різниця лише в тому, що дихання тут без стрімких видихів.

3) Китайська дихальна гімнастика «Цзяньфэй». Це поєднання вправ з медитативними практиками. Три основних вправи Цзяньфэй — «Хвиля», «Жаба» і «Лотос». Фахівці особливо рекомендують робити цю гімнастику під час «розвантажувальних» днів.

4) Дихальні вправи Попова.

5) Дихальна гімнастика Стрельникової. Цю гімнастику ще називають «парадоксальною» з-за того, що вправи виконуються у швидкому темпі, а вдих завжди припадає на кінець руху, коли грудна клітка стиснута і не може розширитися. Тим не менше таке «неправильне» дихання допомагає абсолютно по-новому розкрити голос (спочатку гімнастика була придумана для відновлення глибокого голоси у оперних співаків).

Дивіться також  Як схуднути чоловікові в животі, які вправи треба робити на прес

Що таке Пранаяма?

Крім різних дихальних методик існує й окремий напрямок у йогу, присвячене саме дихальної гімнастики. Воно називається Пранаяма (прана — вільна космічна енергія).

Ці дихальні вправи з йоги для схуднення можна практикувати навіть початківцям займатися йогою. Однак слід пам’ятати, що Пранаямой не можна займатися на голодний шлунок та відразу після їжі.

Що стосується самого дихання, то воно при виконанні вправ Пранаями повинно бути особливим.

Розрізняють чотири види дихання при Пранаяме: антар-кумбхака (затримка дихання після вдиху перед видихом), бах’я-кумбхака (затримка дихання після видиху перед вдихом), анулома-крама (вдих-затримка-вдих-затримка-вдих), вилома-крама (видих-затримка-видих-затримка-вдих), пратилома (обидві техніки використання пранаями).

Більш докладно з різними техніками Пранаями для різних рівнів можна ознайомитися в Інтернеті на сайті Youtube або на спеціалізованих сайтах, присвячених йоги.

Відео по темі статті