Дієта 5 стіл: рецепти смачних страв для п’ятого столу на кожен день

Існують дієти, які розробляються спеціально для харчування пацієнтів, які перебувають в стаціонарних умовах. Серед них і дієта «п’ятий стіл», яка призначена для тих, кому були зроблені операції на печінку, підшлункову, жовчний міхур. Зараз меню це стало доступно і для дотримання в домашніх умовах. Ну а різноманітні рецепти столу номер 5 спростовують стереотип про те, що дотримання лікувальної дієти – це нудно і несмачно.

Загальні принципи столу № 5

Щадна дієта призначається при холециститі, гепатитах, цирозі печінки, жовчнокам’яній хворобі та інших хворобах, при яких засвоєння жирів порушено або жирна їжа протипоказана в сіу тих чи інших причин. Вуглеводи і білки при цьому є основою раціону, а жири зовсім не виключаються, але обмежуються.

Зважаючи таких обмежень раціон більшою мірою будується на клітковині, нежирному м’ясі та рибі, сирі, сої. Також важливо достатню кількість рідини. Крім звичайної води можна вживати компоти, кисіль. Можна супи-пюре і нещільні м’ясні паштети.

Їжу можна готувати за допомогою варіння, тушкування та запікання. Смажити не можна. Страви повинні бути і гарячими, і не холодними – з температурою в межах 20-60 градусів.

Рецепти страв столу номер 5 не повинні включати в себе жирні продукти. Виключається жирне м’ясо, смажене, тваринні масла – вони подразнюють шлунково-кишковий тракт і підвищують жовчовиділення, що вкрай негативно впливає на перебіг захворювань, при яких показана дана дієта.

Дивіться також  Батончики для схуднення: спортивні шоколадки мюслі, білкові та фруктові