Дробове харчування для схуднення: меню, яким має бути розмір порції

Найдієвіший спосіб скинути зайву вагу, на думку дієтологів, це не жорсткі дієти, не ліпосакція, не повна відмова від прийому їжі, а фізичні вправи і режим дрібного харчування.

Якщо з першим пунктом все зрозуміло, то другий вимагає прояснення. Дивно, але і донині багато людей просто не розуміють, що ж таке дробове харчування для схуднення, меню якого складають лікарі для кожного пацієнта індивідуально.

Чим добре дробове харчування?

Людина, що бажає схуднути з розміру ХХL до XXS знає, що йому належить довга і виснажлива боротьба з почуттям голоду. Будь-яка різка зміна харчової поведінки народжує тривожні сигнали, що посилаються мозком і сильно впливають на психіку.

А тепер хороша новина: тривожні «дзвіночки» організму про те, що його потрібно погодувати, можна контролювати. Основна помилка тих, хто сідає на жорстку дієту, полягає в тому, що вони різко обмежують надходження в травну систему м’ясних, молочних продуктів, солодощів, а шлунок не хоче розуміти, що овочі та фрукти ─ це корисно, вперто виробляючи шлунковий сік у подвійному кількості!

Природно, що рано чи пізно господар зривається і з’їдає черговий бутерброд. Якщо ж людина все-таки тримається, у нього різко підвищується рівень глюкози в крові і концентрація греліну, що веде до уповільнення метаболічних процесів в організмі і гальмує процес схуднення. Правильна дієта припускає, що людина їсть, що хоче, і при цьому не товстіє. Так, таке можливо! Суть дрібного харчування як раз і полягає в тому, що людина їсть все, але маленькими порціями і в певні години в певних поєднаннях.

Дивіться також  Що відноситься до білкової їжі, які продукти входять в цю категорію