Дієта 5 стіл: що можна і не можна (перелік продуктів в таблиці)

Проблеми органів травлення сьогодні є дуже поширеними. Захворювання такого характеру вимагають комплексного лікування, спрямованого на зниження загального навантаження. Для цього розробляється спеціальне дієтичне харчування, яке базується на стравах щадного режиму приготування. Це може бути дієта 5 стіл, що можна їсти при якій ми зараз будемо розбиратися. Вона передбачає мінімальну кількість ліпідів, виключення з раціону важких, гострих, погано засвоюваних страв. Це дозволяє звести до мінімуму навантаження на печінку і підшлункову залозу, через що гепатобиллиарная система та інші органи шлунково-кишкового тракту можуть прийти в норму.

Відміну дієти стіл №5

Пацієнти часто схильні сприймати дієту як міру покарання за своє безтурботне ставлення до здоров’ю і як суцільні обмеження. Однак це лише стереотип. Правильно організувавши харчування, можна перебудувати організм і легко переключитися на корисні страви. Дієта п’ятий стіл була розроблена для лікування хвороб внутрішніх органів. Нерідко на неї переходить вся сім’я, бажаючи підтримати хворого.

Якщо ви будете чергувати продукти і пам’ятати про принцип сезонності, то зможете перейти на їжу із низьким вмістом жирів і солі всього за пару тижнів, і в подальшому буде легко дотримуватися такого режиму роками.

Дієта 5 стіл, що можна, що не можна – це не тільки рекомендації чи обмеження. Це перехід із звичного раціону на щадне харчування. З часу ця система не обмежена. Пацієнти звикають до неї легко і можуть дотримуватися її до двох років. Це і є основною перевагою дієти і її відзнакою та інших обмежень.

Дієтичне оздоровче харчування здатне забезпечити ремісію запалення і знизити навантаження на ослаблені органи з боку медикаментів. Фахівці підтверджують, що пацієнти, які до двох років додержуються цей режим, мають явний прогрес щодо оздоровлення.

Дивіться також  Кип'ячена вода: користь і шкода, корисніше вона сирої

Рецепти «п’ятого столу» нерідко застосовуються і поза лікувальної практики. Їх використовують у дитячому харчуванні, у навчальних та санаторно-курортних установах. Також часто господині готують їх вдома самі, і не підозрюючи про лікувальної цінності страв. Меню це підходить тим, хто страждає вродженими патологіями органів травлення, наприклад, мають проблеми з жовчним міхуром. Автор дієтичного харчування – дієтолог М. І. Певзнер.