Калорійність часнику, його хімічний склад, корисні властивості

Всім здавна відомо, що часник дуже корисний при різних захворюваннях, наприклад, при простудах. Але з недавніх пір стало також відомо, що часник допомагає знижувати вагу навіть з вживанням цукру.

Так от, калорійність часнику в середньому становить від 60 до 135 ккал, 1 часточці часнику міститься всього 4 ккал, а в 3 – близько 13. Але багатьма фахівцями стверджується, що часник є калорійним продуктом, але при цьому не враховуються способи його приготування.

Приблизно склянки очищеного часнику може вистачити на сезон, якщо ж додавати його в невеликих кількостях в різноманітні страви, наприклад, в перші й у м’ясні страви, соуси і заправки.

Але навіть при всіх своїх позитивних якостях, більшість людей лякає вживання часнику в обробленому вигляді, так як вони вважають, що цей продукт негативно позначиться на їх фігурі. Але не варто цього лякатися, так як просто потрібно дізнатися, скільки калорій буде мати часник після певної обробки.

Так, наприклад, маринований часник містить 42 ккал, а ось обсмажена часникова часточка на оливковій олії буде містити 10 ккал, ще може бути сушений мелений часник, калорійність якого становить 345 ккал на сто грам.

Також часник активно використовується не тільки для їжі, але і в народній медицині. Часник володіє бактерицидними властивостями, і його активно використовують як в традиційній, так і в нетрадиційній медицині. Його часто порівнюють з антибіотиками, особливо під час особливого піку захворювань вірусних інфекцій. Адже він добре засвоюється організмом і не має побічних дій для внутрішніх органів людини, на відміну від антибіотиків.

Цікавий також може бути хімічний склад. У часник входить ефірне мало складного складу. Фітонциди мають леткі і нелеткі фракції, вони можуть розчинитися у воді і спирті, а також вони володіють хорошим антибактерицидними властивостями.

Дивіться також  Сама низькокалорійна каша для схуднення, як її приготувати

У часнику містяться білки, жири, аскорбінова кислота, а також різноманітні вітаміни (А, В, D, E), мікро – і макроелементи, антиоксиданти, клітковина і багато іншого.

Крім часникових зубчиків можуть використовуватися і зелені стріли, які зрізаються у молодого свіжого часнику. Користь від зелені часнику не поступається користь від самої головки, так як при вживанні зелених стріл відбувається хороша профілактика авітамінозу, бо список вітамінів, що містяться в них, досить-таки великий.

Зелень також допомагає нормалізувати негативні процеси, що відбуваються в кишечнику, а також розріджує кров і зменшує ймовірність виникнення тромбів в судинах. І головне – допомагає зміцнити нервову систему людського організму.

Окрему роль часнику можна відвести в питанні схуднення. Корисні властивості для схуднення дуже численні, а саме: завдяки часнику стимулюється обмін речовин, зменшується рівень холестерину в крові, а також часник збільшує швидкість переробки глюкози в крові.

Завдяки всьому цьому і вдається нормалізувати свою вагу. Існує лише одна умова: при схудненні часник потрібно використовувати обов’язково в сирому вигляді, і ні в якому разі не піддавати ніякої термічної обробки, інакше результату не буде.

Часник має дуже багатий склад вітамінів, він містить у собі:

  • Вітамін В1 (тіамін) – він допомагає регулювати обмін вуглеводів та жирів на клітинному рівні.
  • Вітамін В2 (рибофлавін) – він забезпечує організм потрібною енергією.
  • Вітамін В3 – він дуже важливий для роботи травлення
  • Вітамін В6 (піридоксин) – якщо не вистачає цього вітаміну, то утворюються піски і камені в нирках.

Тому вживання часнику для організму має бути постійне, і тоді ніколи не буде скарг на здоров’я.