Дієта 5 столових ложок, меню на тиждень, система живлення

Всім відомо, що переїдання — основна причина зайвої ваги. Постійно вживаючи велику кількість їжі, ми розтягуємо шлунок, через що і надалі він не може обійтися меншими обсягами. Виходить замкнуте коло, яке призводить до того, що ми багато їмо. Популярна дієта 5 столових ложок і спрямована на схуднення, і на скорочення обсягу шлунка. Про неї позитивно відгукуються жінки всього світу. Що ж являє собою відома дієта п’ять ложок, і які правила вона передбачає?

Суть дієти і основні принципи

Практично всі дієтологи сходяться на тому, що скорочення порцій їжі благотворно впливає на нормалізацію ваги. Відомо, що понад 90% страждають зайвою вагою є власниками величезного шлунка. В ідеальному варіанті розмір людського шлунка не повинен перевищувати кулак. Якщо м’язові стінки розтягуються, то для насичення буде потрібно дуже багато їжі, і постійне почуття голоду призводить до переїдання, відповідно, до зайвої ваги.

Дієта п’ять столових ложок відома як дієта здорового схуднення. Основа її – це корекція розміру вживаної їжі без зміни її складу. Тобто, можна вживати звичні продукти, проте, в менших кількостях.

Середня порція становить 150 грам, що дорівнює п’яти столовим або п’ятнадцяти чайним ложкам. Такі зміни дають позитивні результати: шлунок зменшується, ви привчаєте себе їсти менше і, відповідно, худнете. Також система живлення 5 столових ложок передбачає такі правила:

  • Вживати їжу можна кожні три години. Що ви будете їсти, неважливо, але ви повинні дотримуватися зазначений розмір порції.
  • Деякі продукти ложками виміряти не можна, тому використовується їх вагу. 5 столових ложок дорівнює приблизно 150 грамам.
  • У перші п’ять днів організм буде звикати до нової системи. Ви можете постійно відчувати голод. Це нормально, варто потерпіти, і ви звикнете їсти саме так.
  • Для зменшення розміру шлунка варто позбутися від звички запивати їжу рідиною. Пити воду ви повинні, але робіть це тільки через годину після того, як ви поїли. Це стосується також чаю, кави та інших напоїв.
  • Важливо їсти повільно, ретельно пережовувати кожен шматочок – це допоможе насититися тим обсягом їжі, що дозволено, і не з’їсти більше.
Дивіться також  Список продуктів для схуднення: білкових, низькокалорійних, корисних для здоров'я

Дієта 5 ст ложок для багатьох складна, особливо для тих, хто звик їсти багато. Щоб уникнути зривів, рекомендується підготуватися до того, що вас очікує.

Зменшувати кількість вживаної їжі необхідно поступово. Щоб звикнути до цієї методики, потрібно близько трьох тижнів. У перший тиждень скоротіть кількість вживаних порцій до 10 столових ложок, ще через тиждень – до 7. І потім приступайте до дієти 5 столових ложок.

Зважаючи поступового скорочення порцій ви можете перенести дієту легше і уникнути зривів. Шлунок буде поступово зменшуватися, що допоможе уникнути постійного голоду. Після того, як ви повернетеся до звичайного харчування, ви будете їсти менше, оскільки привчіть себе до цього.

У перший час дієти можливі порушення стільця, в тому числі запори. Щоб цього уникнути, вживайте по дві столові ложки клітковини на день. Клітковина – вівсяні висівки, розбухаючи в кишечнику і надовго забезпечують відчуття ситості.