Обливання холодною водою: користь чи шкода для жінок і чоловіків

Обливання холодною водою – один з найпопулярніших способів загартовування. Зважитися на це може не кожен, а даремно, адже це неймовірна користь. Тому багатьом цікаво знати, чим корисно обливання холодною водою. У давні часи користь від обливання холодною водою навіть не обговорювалася. І навіть коли цивілізація дійшла до нагрівання води, греки все одно застосовували холодну водичку для додаткової користі. Гідротерапія стала швидко набирати популярність. З’явилися багато курорти з даному напрямку. І сьогодні фахівці в області здоров’я і краси активно рекомендує нам обливання, наполягаючи на його всебічної користь. Про це говорять багато експертів. Наприклад, зачіпає цю тему відома Олена Малишева. Однак є й протипоказання, які теж рекомендується вивчити. Але про все детальніше.

Обливання холодною водою: в чому користь

Отже, чим корисно обливання холодною водою вранці? Фахівці виділяю такі його переваги:

 • Користь обливання холодною водою для жінок велика в плані впливу процедури на красу. Холодна вода робить волосся блискучим і гладким. Також вона знижує втрати вологи і запобігає перетин локонів. Те ж саме стосується і нашої шкіри.
 • Звичайно ж, холодна вода неймовірно бадьорить. Довго прокидаєтеся зранку? Обливання вам за допомогу. Воно підвищує розумову і фізичну бадьорість, оскільки холодний потік води впроваджує організм у стан шоку. Покращується швидкість дихання, кровообіг, постачання киснем. За цих фізіологічних процесів поліпшується розумова активність, підвищується концентрація уваги.
 • Також користь обливання холодною водою вранці велика в боротьбі зі стресом. Всі знають про негативний вплив цього стану на організм, тіло і розум. Холодний же подразник допомагає збільшити толерантність до стресу допомогою зниження в організмі рівня сечової кислоти і підвищення в крові дуже значимого антиоксидантної глутатіону. Ці процеси допомагають знизити рівень стресу і запобігти його появі в подальшому.
 • Благотворно впливає обливання і на кровообіг. Відбувається це за допомогою збільшення частоти дихання і споживання кисню. Покращується циркуляція крові, через що забезпечується хороша профілактика целюліту. А адже саме погане кровообіг є однією з основних його причин.
 • Обливання холодною водою, користь якого очевидна, допомагає поліпшити настрій. Воно активізує один з основних джерел мозку під назвою норадреналін – хімічний компонент, який грає роль у боротьбі з депресією. Холодні рецептори в шкірі посилають мозку масу електричних імпульсів, що допомагає усунути депресивний стан.
 • Також існує користь холодної води і для м’язів. Спортсменам відомо, що після інтенсивних тренувань рекомендується прийняти холодний душ, так як він бореться з втомою тіла і м’язів. Низькі температури знімають больові відчуття в м’язах, знімають набряки.
 • Користь жінці від обливання водою буде полягати й у впливі на фігуру. В організмі є два типи жиру. Один з них – бурий, активизирующийся для збереження тепла в організмі, а другий – білий, призводить до ожиріння. Бурий жир активується під дією низьких температур. Це підвищує енергію і прискорює процес спалювання калорій. Зважаючи на це шанувальникам холодного душу легше зберігати форму.
 • Обливання холодною водою допомагає тренувати силу волі. А це ще стане в нагоді вам в багатьох життєвих сферах.
 • І все ж основна відповідь на питання про те, чи корисно обливатися холодною водою, пов’язаний з нашим імунітетом. Холодна водиця допомагає захистити себе від грипу та застуди, а не провокує їх, якщо використовувати їх правильно. В процесі дії холодної води організм активно намагатися зігрітися, через що робота імунної системи активізується. Таким чином, якщо обливатися регулярно, то організм буде краще боротися з негативними факторами ззовні.
 • А в чому полягає користь обливання холодною водою для чоловіків? Холодна вода допомагає підсилити вироблення тестостерону. Це підвищує чоловіче лібідо, а також благотворно впливає на набір м’язової маси. Також холодний душ може підвищити чоловічу плодючість, оскільки поліпшується і якість сперми, і кількість сперматозоїдів.
Дивіться також  Калорійність сиру-кіски, в чому його корисні властивості

Розмірковуючи, корисно чи обливатися холодною водою вранці, наостанок варто відзначити, що такий вибір благотворно вплине на навколишнє середовище, а також на ваші рахунки за електроенергію, адже нагрівання води вимагає чимало електрики.

Протипоказання та можливу шкоду

Незважаючи на всю користь такого роду завалювання, шкоду обливання холодною водою теж можливий за умови наявності протипоказань або неправильного виконання процедури. Розглянемо моменти, які потрібно знати:

 • Зловживати дією холодної води не варто. Інакше можливе серйозне переохолодження, яке призведе до застуди та ГРВІ.
 • Вагітним жінкам потрібна обережність. Поставтеся до процедури уважно прислухайтеся до своїх відчуттів. У цьому випадку все, чого може бути досить – обливання холодною водою ніг, користь якого для майбутніх мам може бути дуже велика. Бажано, щоб температура води не була нижче 18 градусів.
 • Якщо ви страждаєте захворюваннями нервової системи, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем. В даному випадку тривалий вплив холодної води на хребет може бути шкідливим.
 • Утримайтеся від процедури при загостренні будь-яких хронічних хвороб.
 • Зачекаєте також, якщо ви застуджені або хворі на грип. Інакше користь і шкода обливання холодною водою не так очевидні, і тільки ви можете захворіти ще більше.
 • Обливатися холодною водою, щоб користь і шкоду процедури були непорівнянні, потрібно правильно. При порушенні правил ви можете лише нашкодити собі.

Як правильно обливатися холодною водою

У правильному обливанні холодною водою, перш за все, важливий ваш настрій. Якщо ви вже наважилися обливання холодною водою, користь чи шкоду якого ви також оцінили, то потрібно робити це регулярно, не давати собі поблажки силу різних суб’єктивних факторів. Фанати цієї процедури кажуть, що вже після перших десяти процедур організм дасть зрозуміти, що ваша нова звичка стовідсотково правильна.

Дивіться також  Изотоник своїми руками в домашніх умовах: рецепт

Обливання холодною водою і душ – це не одне і те ж. Фахівці рекомендують використовувати для цієї процедури відро, а, можливо, і кілька відер для обливання тіла частинами. Обсяг використаної води потрібно збільшувати з часом разом зі зниженням її температури.

Існує ряд загальних рекомендацій для тих, хто хоче долучитися до ранкових водних процедур:

 • Починайте поступово. Спочатку використовуйте воду кімнатної температури (можна набирати відро холодної води ввечері, а за ніч вона нагріється, і звільниться від шкідливих газів, які в ній містилися).
 • Перед обливанням разогрейтесь. Можна зробити просту ранкову зарядку або просто розтерти тіло рушником.
 • У перші процедури можете спробувати обливатися частинами. Можна використовувати кухлик або навіть починати з обтирань допомогою махрової рукавиці.
 • Забезпечуйте стік води, щоб ваші ступні не перебували в холоді надто довго.
 • Зробивши обливання, можете зігрітися за допомогою виконання фізичних вправ, не витираючись. Не потрібно укутуватися. Максимум – розітріться рушником.
 • Температура води повинна знижуватися поступово і в результаті дійти до 12-15 градусів.
 • Новачкам потрібно уникати обливання голови. До цього краще приступити вже потім, коли організм адаптується, і ви захочете вийти на новий рівень.

Справжні адепти даного виду загартовування рекомендують набратися сміливості і обливатися водою на вулиці. Тоді ефективність самої процедури посилиться через вплив свіжого повітря і контакту ніг з землею (або снігом).

Багатьом цікаво, дозволено обливання дітям. Тут думки фахівців розходяться. Одні з них кажуть, що терморегуляція дитячого організму досконала, і дитині не шкідливо навіть купатися в ополонці. Інші ж вважають, що імунна система діток поки ще не працює стабільно, і тому може дати збій. Напевно, істина десь посередині. Загартовувати дітей потрібно, але важливий індивідуальний підхід і поступовість.

Дивіться також  Дієта 5 стіл: рецепти смачних страв для п'ятого столу на кожен день

Тим, хто хоче, але поки не може зважитися на обливання холодною водою, можна знайти однодумців. Мотивуючи один одного і здійснюючи це разом, ви досягнете великих успіхів. Також багато цікавого можуть розповісти форуми на цю тему, де вже бувалі дають поради новачкам або тим, хто лише хоче почати загартовуватися. Обливатися холодною водою, чи ні – це особисте рішення кожного. Але в будь-якому випадку варто вивчити протипоказання і правила проведення цієї процедури.