Обливання холодною водою: користь чи шкода для жінок і чоловіків

Обливання холодною водою – один з найпопулярніших способів загартовування. Зважитися на це може не кожен, а даремно, адже це неймовірна користь. Тому багатьом цікаво знати, чим корисно обливання холодною водою. У давні часи користь від обливання холодною водою навіть не обговорювалася. І навіть коли цивілізація дійшла до нагрівання води, греки все одно застосовували холодну водичку для додаткової користі. Гідротерапія стала швидко набирати популярність. З’явилися багато курорти з даному напрямку. І сьогодні фахівці в області здоров’я і краси активно рекомендує нам обливання, наполягаючи на його всебічної користь. Про це говорять багато експертів. Наприклад, зачіпає цю тему відома Олена Малишева. Однак є й протипоказання, які теж рекомендується вивчити. Але про все детальніше.

Обливання холодною водою: в чому користь

Отже, чим корисно обливання холодною водою вранці? Фахівці виділяю такі його переваги:

  • Користь обливання холодною водою для жінок велика в плані впливу процедури на красу. Холодна вода робить волосся блискучим і гладким. Також вона знижує втрати вологи і запобігає перетин локонів. Те ж саме стосується і нашої шкіри.
  • Звичайно ж, холодна вода неймовірно бадьорить. Довго прокидаєтеся зранку? Обливання вам за допомогу. Воно підвищує розумову і фізичну бадьорість, оскільки холодний потік води впроваджує організм у стан шоку. Покращується швидкість дихання, кровообіг, постачання киснем. За цих фізіологічних процесів поліпшується розумова активність, підвищується концентрація уваги.
  • Також користь обливання холодною водою вранці велика в боротьбі зі стресом. Всі знають про негативний вплив цього стану на організм, тіло і розум. Холодний же подразник допомагає збільшити толерантність до стресу допомогою зниження в організмі рівня сечової кислоти і підвищення в крові дуже значимого антиоксидантної глутатіону. Ці процеси допомагають знизити рівень стресу і запобігти його появі в подальшому.
  • Благотворно впливає обливання і на кровообіг. Відбувається це за допомогою збільшення частоти дихання і споживання кисню. Покращується циркуляція крові, через що забезпечується хороша профілактика целюліту. А адже саме погане кровообіг є однією з основних його причин.
  • Обливання холодною водою, користь якого очевидна, допомагає поліпшити настрій. Воно активізує один з основних джерел мозку під назвою норадреналін – хімічний компонент, який грає роль у боротьбі з депресією. Холодні рецептори в шкірі посилають мозку масу електричних імпульсів, що допомагає усунути депресивний стан.
  • Також існує користь холодної води і для м’язів. Спортсменам відомо, що після інтенсивних тренувань рекомендується прийняти холодний душ, так як він бореться з втомою тіла і м’язів. Низькі температури знімають больові відчуття в м’язах, знімають набряки.
  • Користь жінці від обливання водою буде полягати й у впливі на фігуру. В організмі є два типи жиру. Один з них – бурий, активизирующийся для збереження тепла в організмі, а другий – білий, призводить до ожиріння. Бурий жир активується під дією низьких температур. Це підвищує енергію і прискорює процес спалювання калорій. Зважаючи на це шанувальникам холодного душу легше зберігати форму.
  • Обливання холодною водою допомагає тренувати силу волі. А це ще стане в нагоді вам в багатьох життєвих сферах.
  • І все ж основна відповідь на питання про те, чи корисно обливатися холодною водою, пов’язаний з нашим імунітетом. Холодна водиця допомагає захистити себе від грипу та застуди, а не провокує їх, якщо використовувати їх правильно. В процесі дії холодної води організм активно намагатися зігрітися, через що робота імунної системи активізується. Таким чином, якщо обливатися регулярно, то організм буде краще боротися з негативними факторами ззовні.
  • А в чому полягає користь обливання холодною водою для чоловіків? Холодна вода допомагає підсилити вироблення тестостерону. Це підвищує чоловіче лібідо, а також благотворно впливає на набір м’язової маси. Також холодний душ може підвищити чоловічу плодючість, оскільки поліпшується і якість сперми, і кількість сперматозоїдів.
Дивіться також  Дієта 7 пелюсток: меню на кожен день (докладно на тиждень)

Розмірковуючи, корисно чи обливатися холодною водою вранці, наостанок варто відзначити, що такий вибір благотворно вплине на навколишнє середовище, а також на ваші рахунки за електроенергію, адже нагрівання води вимагає чимало електрики.