Дієта «Американські гірки»: варіанти, меню на кожен день, результати

Що являє собою дієта «Американські гірки»: основні принципи, механізм схуднення, терміни. Зразкове меню на кожен день для 600, 900 і 1 200 ккал. Кращі рецепти. Ви коли-небудь каталися на американських гірках? Памятаєте відчуття? Страх і захоплення одночасно з захопленням і величезною дозою адреналіну.

Що являє собою дієта «Американські гірки»: основні принципи, механізм схуднення, терміни. Зразкове меню на кожен день для 600, 900 і 1 200 ккал. Кращі рецепти.

Ви коли-небудь каталися на американських гірках? Пам’ятаєте відчуття? Страх і захоплення одночасно з захопленням і величезною дозою адреналіну. Приблизно такий же стрес відчуває організм людини, який вирішив випробувати на собі однойменну з цим атракціоном дієту. Оригінальна, проста у використанні, ефективна, але в той же час осуждаемая медиками, вона знаходиться на піку популярності ось уже багато років і заслуговує уваги.

Сутність

За час свого 30-річного існування дієта «Американські гірки» здобула як схвалення, так і критику з боку медиків, дієтологів і просто тих, хто худне. У чому ж родзинка?

Авторство

Про автора відомо мало. Мартін Катан був психологом і протягом довгого часу страждав від зайвої ваги. З-за цього він постійно цікавився питаннями здорового і дієтичного харчування, випробував на собі чимало дієт, поки не представив світові результати свого чергового схуднення. Мінус 31 кг за 3 тижні — такого зниження ваги йому вдалося досягти, відчуваючи методику, творцем якої він сам і з’явився. Сталося це в 1986 році, але навіть через 30 років його дієта, яка отримала назву «Американські гірки», не сходить з п’єдесталів найефективніших способів боротьби із зайвими кілограмами.

Тип дієти

Дієта відноситься до безжировым, що змушує організм нічого не відкладати про запас, і низькокалорійним, що дозволяє витрачати адипоцити, роками накопичені в проблемних місцях. Крім іншого, це жорстка система, витримати яку під силу далеко не всім. Можна з’їдати всього 600 ккал в день — це максимально суворе голодування, вимагає сили волі і твердості характеру.

Дивіться також  Як схуднути за 3 дні: дієти, спорт, чистка організму і інші методи

Наукове обгрунтування

Неспроможність багатьох дієт в тому, що людський організм швидко адаптується до нових систем живлення і після цього знаходить способи все одно робити запаси на «чорний день» (ця функція закладена природою). Мартін Катан не дає цій звичці виробитися, тому що калорійність то злітає вгору, то стрімко падає вниз.

Терміни та принципи

Термін схуднення становить 3 тижні.

Основні принципи:

  • Відмова від жирів будь-якого походження.
  • Щоденний підрахунок добового калоражу раціону, який в певні дні повинен бути різним. Так що постійно потрібно тримати під рукою таблиці калорійності продуктів.
  • Зважування кожної порції.
  • Мінімізація солі, в ідеальному варіанті — повна відмова від неї.
  • Продуманий, поступовий вихід з дієти для стабілізації ваги (деякі називають цей етап «Американських гірок» їх продовженням).

Стає зрозуміло, чому до дієти таке неоднозначне ставлення. Проста схема схуднення, короткі терміни, висока ефективність — з одного боку. І неймовірний стрес для організму, занадто низька добова калорійність раціону в окремі дні, постійний підрахунок ккал — з іншого. Дійсно, нагадує відомий атракціон.