Дієта для зниження холестерину: що їсти для зниження рівня холестерину, корисні фрукти і овочі

Дієта для зниження холестерину потрібна тим людям, у яких є деякі ускладнення з серцем або судинами. Холестерин дуже небезпечний і для здорових, і для хворого організму. Тому за його рівнем треба ретельно стежити, і дуже важливо знизити споживання продуктів, що сприяють його підвищенню.

Які продукти знижують холестерин

  • Соя. Користь продуктів з сої полягає в тому, що вони добре знижує «поганий» холестерин і підвищують «хороший». Крім цього, соя добре позначається на гормонах всього людського організму.
  • Багаті клітковиною і розчинними волокнами продукти. Харчові волокна роблять незамінну допомогу в боротьбі з проблемами серця. Фрукти для зниження холестерину важливі, особливо цитрусові, яблука. Боби, висівки, овочі максимально знижують холестерин, артеріальний тиск та не дають виникати тромбам в судинах. До того ж волокна впливають на позбавлення від жирових клітин. Рекордсменом по зниженню шкідливого холестерину є капуста білокачанна. Для організму буде корисно їсти по жмені сухофруктів і свіжих ягід.
  • Будь-які горіхи. Навіть 200 гр. горіхів в тиждень зменшить можливість розвитку серцевих захворювань. До того ж горіхи дуже добре справляються з голодом і можуть стати корисним перекусом в середині дня.
  • Оливкова олія.
  • Риб’ячий жир. Жирна риба, яка мешкає в холодних морях, дуже корисна при захворюваннях серця. Якщо кожну добу з’їдати близько 40 гр. риби, можна наполовину зменшити можливість появи інфаркту. Якщо хвороба вже прогресує, то в раціон необхідно додати лосося, макрель, форель озерну, свіжу оселедець, сардини і тунця. З іншими морепродуктами слід бути дуже обережним: креветки, наприклад, підвищують холестерин.
  • Флавоноїди, вітамін РР. Головними першоджерелами таких незамінних речовин можна назвати цибуля, часник, червоний виноград і вино, темні види ягід. Навіть кава і темний чай, які самі по собі не особливо корисні, значною мірою знижують холестерин.
  • Дивіться також  Дієта діабетика для схуднення: сувора дієта для інсулінозалежних діабетиків

    Продукти харчування для зниження холестерину просто зобов’язані бути в меню кожного, хто піклується про своє здоров’я.